Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Mito dla mamy ;)

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie Mito dla mamy ;)

    Moja rodzicielka pomału przymierza się do zmiany samochodu-obecnie jest Micra.Mama ma już ponad 60 na karku, ale jest żwawą i bardzo charakterną osóbką,dość powiedzieć,że przez nią pokochałem Alfy po tym jak kupiła sobie 156 w salonie w 2000 r
    Chcę wiedzieć jak takie autko sprawdza się jeśli chodzi o ergonomię-czy nie za nisko za kierownicą,komfort wsiadania i wysiadania, jak z zapinaniem pasów(w GT ze względu na długie drzwi jednak trzeba się wykręcić troszkę), widoczność przy manewrach itd.
    Jest wogóle na forunku ktoś z Radomia, kto ma Miciaka i miałby kiedyś troszkę czasu,żebym mógł podjechać z mamą i się "przymierzyć"?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie

    Wiec tak: siedzi sie dosc wygodnie, miejsca w kabinie sporo jak na takie auto. Wsiada sie ciezko bo drzwi sa duze i dosc ciezkie. Nie siedzi sie nisko a fotel (przynajmniej moj) ma regulacje wysokosci. Zapinanie pasow jak w GT albo i gorzej jak podsuniesz fotel do przodu. Widocznosc do tylu jest ok, ale wiekszocs Miciakow ma czujniki z tylu wiec problemu z parkowaniem nie ma. Kupuj na felgach 16 calowych bo ja mam u siebie 18 cali i jest twardo...
    AR 155 1.9TD 90KM 1992 - byla
    AR 146 2.0 Ti 150KM 1996 - byla
    AR 156 1.9Jtd 115KM 2002 - ciagle jest
    AR 159 1.9Jtdm 150KM 2007 - byla
    AR Mito 0.9TwinAir 105KM 2014 - jest
    AR Giulietta 2.0 120KM 1981 - w trakcie remontu
    AR Spider 2.0 150KM 1999 - jest!

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dymo Zobacz post
    Wiec tak: siedzi sie dosc wygodnie, miejsca w kabinie sporo jak na takie auto. Wsiada sie ciezko bo drzwi sa duze i dosc ciezkie. Nie siedzi sie nisko a fotel (przynajmniej moj) ma regulacje wysokosci. Zapinanie pasow jak w GT albo i gorzej jak podsuniesz fotel do przodu. Widocznosc do tylu jest ok, ale wiekszocs Miciakow ma czujniki z tylu wiec problemu z parkowaniem nie ma. Kupuj na felgach 16 calowych bo ja mam u siebie 18 cali i jest twardo...
    No wlasnie boje sie o te pasy-dla mnie to nie byl zaden problem, ale np.tesc ,ktory teraz jezdzi moja GT i ma fotel przesuniety do przodu, widze jak sie meczy przy sieganiu za plecy

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie

    Szczerze Ci powiem, ze jak chcesz dla niej cos malego to lepiej Fiata 500. Tanszy, latwiejsze wsiadanie, nie ma problem z pasami. 2-3 letniego na wypasie kupisz za 30 tys. A jak mama potrzebuje czegos troche wiekszego to szukaj Giulietty.
    AR 155 1.9TD 90KM 1992 - byla
    AR 146 2.0 Ti 150KM 1996 - byla
    AR 156 1.9Jtd 115KM 2002 - ciagle jest
    AR 159 1.9Jtdm 150KM 2007 - byla
    AR Mito 0.9TwinAir 105KM 2014 - jest
    AR Giulietta 2.0 120KM 1981 - w trakcie remontu
    AR Spider 2.0 150KM 1999 - jest!

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cześć,

    Jeśli chodzi o ergonomię to MiTo ma kilka lekko irytujących rzeczy:

    - szerokie i ciężkie drzwi: Niestety, nie ma zmiłuj. Wygląda to fajnie, ale na ciasnym parkingu nie jest wygodne. W dodatku "moc zamykania" jest różna w zależności od tego czy mamy podniesioną/opuszczoną szybę. Klamka do otwierania drzwi od wewnątrz jest umieszczona zbyt blisko zawiasów, przez co w otwieranie, trzeba włożyć trochę siły a najlepiej pomóc sobie obiema rękami.

    - podłokietnik + hamulec ręczny: Przy opuszczonym podłokietniku zaciąganie ręcznego wymaga wyginania nadgarstka. Ja już się przyzwyczaiłem, ale nie jest to nijak wygodne rozwiązanie.

    - fotel: Generalnie pozycja za kierownicą w porządku. Też mam regulację wysokości. Trzeba tylko uważać wsiadając, żeby nie przecierać fotela i uginać podparcia (bocznego dolnego) - bo widziałem, że to raczej typowe w MiTo już w paru egzemplarzach. U siebie mam to samo. Fotel jest już trochę zmęczony.

    - zapinanie pasów: Jeśli jadą ze mną starsze osoby to raczej na to narzekają. Mi na początku też było dziwnie, ale teraz nie robi to już różnicy.

    - zawieszenie: Jeżdzę na 16 calach i nawet na takich oponach dla mnie na początku było twardo. Auto wydaje się dość "zwarte", dobrze siedzi na drodze, ale przy tym jest całkiem sztywne. Wymaga przyzwyczajenia, jeśli wcześniej jeździło się czymś nieco bardziej komfortowym. Taki Fiat 500 pewnie łagodniej sobie wybiera dziury.

    - promień zawracania: Draaaaamatico!

    - tylna szyba: Ja się nie zgodzę ze stwierdzeniem, że widać dużo. Zależy czym się jeździło wcześniej, ale MiTo to podręcznikowy hatchback z wysoko umieszczoną, niewielką tylną szybą. Nie mam u siebie czujników parkowania i na początku było dziwnie.


    Ogólnie rzecz biorąc do wszystkiego można się przyzwyczaić. Pytanie tylko, czy Twoja mama będzie miała na tyle wyrozumiałości, żeby wybaczyć MiTo jego parę drobnych niuansów. Jeśli ma jeździć głównie po mieście, to myślę, że lepiej uderzać coś pokroju Fiata 500 jak ktoś wyżej pisał. Może Ypsilon? MiTo jako typowy mieszczuch wydaje mi się niestety średnio-praktyczny. Ale to moje zdanie.

    Pozdrowienia!

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie uwagi,chyba rzeczywiście rozejrze się za Fiacikiem 500, albo Punto Evo....zupełnie zapomniałem o Ypsilonie ,dzięki za przypomnienie

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Mito - jest mało przejrzyste podobnie jak Punto - słabo z racji kształtów czuć gabaryty. Do tego Mito ma spory zwis z przodu- łatwo zawadzić.
    moja rada - ja tak samo swojej kobicie poradziłem - Fiat 500 - efekt- o innym aucie nie chce słyszeć
    szukaj wersji sport - 1.416V 100 koni ma 6 biegów i tarcze na wszystkich kołach
    foto poniżej - 3 osoby klima i pod wiatr.

    ewentualnie Ypsilon- tez spokoKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170805_121802.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	66.6 KB
ID:	233222

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Tylko czy kobieta, która jeździła 156 będzie chciała jeździć klaustrofobiczną 500 ką? W Mito z przodu jest bardzo wygodnie.

    Za styl się płaci. Drzwi są super, ale duże.
    Czujniki parkowania z tyłu obowiązkowe i to fabryczne z podglądem odległości na wyświetlaczu.

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Tylko czy kobieta, która jeździła 156 będzie chciała jeździć klaustrofobiczną 500 ką? W Mito z przodu jest bardzo wygodnie.

    Za styl się płaci. Drzwi są super, ale duże.
    Czujniki parkowania z tyłu obowiązkowe i to fabryczne z podglądem odległości na wyświetlaczu.
    To raczej po przesiadce z 500 tki do 156 z przodu ktoś może nabawić się klaustrofobii

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    To raczej po przesiadce z 500 tki do 156 z przodu ktoś może nabawić się klaustrofobii
    My tu gadu gadu a wnętrze Tipo ma fajny rozmiar - choć jakość materiałów nieco straszy. No cóż cena czyni cuda.

Podobne wątki

  1. Kompakt dla mamy za 20tyś
    Utworzone przez Tomekkk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-01-2014, 22:29
  2. Jaka mamy turbinę w 2.0 V6 TB?
    Utworzone przez Yacek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 18:51
  3. mamy tu jakiegoś tokarza ?
    Utworzone przez marshall w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-04-2010, 14:59
  4. Mamy region
    Utworzone przez Garos w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-04-2007, 10:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory