Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Wymiana filtra oleju bez wymiany oleju

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Mito 1.4, 120KM
    Postów
    10

    Domyślnie Wymiana filtra oleju bez wymiany oleju

    Witam,

    Jeśli dubluję temat to przepraszam.
    Wymieniałem ostatnio olej i wkład filtra oleju w Mito 1.4 120 KM. Dostęp do obudowy filtra jest bardzo niewygodny ale się udało z tym ze nie do końca. Po wymianie cieknie olej najprawdopodobniej właśnie z filtra oleju. Chciałbym zapytać czy przed wykręceniem filtra oleju muszę spuszczać olej, czy mogę wykręcić go bez tej czynności i nie stracę "świeżego" oleju? Wydawało mi się, że wszystko robiłem jak trzeba (nowa uszczelka, smarowanie uszczelki olejem itp). Filtr firmy Mann, czy spotkał się ktoś może z takim problemem?

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    jak już chcesz bardzo nie inwestować w olej to masz dwa wyjścia ..przy zimnym silniku i wykręceniu filtra zawsze coś Ci tam wycieknie jak masz na dolewki to ok.Możesz również zagrzać silnik , spuścić olej i go trochę przefiltrować lub niech się odstoi jakiś czas aż syf spadnie na dno...trochę to taka prowizorka.Musisz bardzo uważać na czystość itd. Ja osobiście zmieniałbym filtr na zimnym silniku .Wycieknie Ci to co w filtrze.Pamiętaj abyś pokręcił najpierw trochę rozrusznikiem bez odpalania wyłączając np. zasilanie na cewkach sprawdzając ciśnienie oleju na lampce.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1,3 JTDM-2 95KM; Ford Kuga MK2 2,0 TDCi 180KM 4x4
    Postów
    87

    Domyślnie

    Przeczytaj jeszcze raz pierwszy post...
    Po wymianie oleju cieknie mu z filtra, to po co ma zalewać świeżym olejem.
    Łysy - nic nie kombinuj tylko wykręć filtr i zobacz co tam się stało. Oleju troszeczkę wycieknie, więc licz się z koniecznością dolania.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Capsel..przecież napisałem że wykręciłbym filtr na zimnym silniku tracąc jedynie ten olej co jest w filtrze ...i zrobił dolewkę ..nic nie było o świeżym oleju.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Mito 1.4, 120KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.
    Byłem dziś u mechanika (zacząłem wątpić w swoje możliwości) zerknął, pomacał, stwierdził że raczej obudowa filtra sucha i że może gdzieś po wymianie nie wytarłem do końca oleju. Mam jeździć do końca tygodnia i obserwować. Jutro jeszcze możne uda mi się ściągnąć osłony i zerknąć jeszcze raz z kanału na całość.
    Jeśli chodzi o dolewkę to jak najbardziej mam zapas oleju - kupiłem 5l, zostało 2l, także po ewentualnym wykręceniu filtra będę miał czym uzupełnić.

  6. #6
    mario1974
    Gość

    Domyślnie

    Mnie czeka wymiana oleju w moim Mito i mam takie pytanie czy po wymianie trzeba coś kasować w komputerze (inspekcja czy coś innego) czy tylko filtry olej i to tyle? Autko to 1,4 95km, z góry dzięki za pomoc

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Mito 1.4, 120KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Ja zawsze robię reset inspekcji oleju (nie pamiętam teraz dokładnie jak się to nazywa).

    Co do cieknącej obudowy filtra - drugi raz wymieniałem sam, znowu te same objawy. Po Tygodniu jazdy brak wycieków więc myślę, że w jakiś zakamarkach zostawało.
    Ostatnio edytowane przez Łysy_ ; 25-03-2019 o 14:47

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-04-2014, 19:08
  2. Wymiana filtra oleju V6
    Utworzone przez Bolo1990 w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 13:17
  3. [156] Wymiana oleju i filtra
    Utworzone przez Qki w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-01-2009, 00:19
  4. [156] Wymiana oleju i filtra
    Utworzone przez dance1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-08-2008, 09:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory