Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Wymiana Uconnecta 5 live na Uconnect z Navi 6,5 w najnowszej Julce ?

  1. #1
    Bartek39
    Gość

    Domyślnie Wymiana Uconnecta 5 live na Uconnect z Navi 6,5 w najnowszej Julce ?

    Witam
    Czy ktoś z szanownych forumowiczów zainteresował się w/w tematem i ma jakieś info na ten temat bo z tego co słyszałem w serwisie to się nie da, ale ja myślę że się da. Wiem że radyjko można kupić na allegro w granicach 1500 PLN. Ale co dalej?

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    co dalej - brak aktualnych map. zmana portu nie tylko USB ale i na karty SD do tego antena GPS - tyle mi sie kojarzy ale co jeszcze? zapewne oklablowanie do tego wszystkiego.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    pewnie radio ma jakiś swój kod ..który należałoby znać..zrobić pewnie proxy systemu aby system wymeldował stare a znalazł nowe radio..podłączenie samego radia jeśli ma inny wtyk to też mały problem , musisz zrobić lub kupić przejściówkę lub ciąć kable / należałoby sprawdzić czy pasuje wtyka w specyfikacji radia /.Jak kupisz przez allegro to masz 14 dni na to aby oddać radio ..jeśli znasz kod bo czasami możesz się nie wyrobić w czasie jeśli jakaś firma będzie Ci odblokowywać radio.Dopasowanie panelu to już jak wszystko ruszy .

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    uważaj jak ktoś Ci przyjmie radio w którym ktoś już grzebał.
    Jedna navi wisi od ponad 2 lat na allegro kod ma - sądze że zgranie tego wszystkiego i dorobienie brakującej instalacji do koniecznych elementów to będzie wyzwanie.
    podejrzewam że po podpięciu i wprowadzeniu kodu będzie grać - w przypadku systemu w julce nic nie musisz wykodowywać
    wkładasz nowe poprosi o kod jeśli zie zgodzi zagada ale reszta funkcji nie będzie działać
    dopasowywać panelu tez nie musisz bo P&P - Uconnect jest tylko z frontu jest duży -od tyłu 1 din ale dziura jest na 2 din panel taki sam jak w Uconnect- zobacz zwykły 5 calowy ma taką ramkę wokół i odtwarzacz cd - tego w Navi 6,5 nie ma
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 05-09-2017 o 10:23

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    ja ostatnio wieszam sobie smartfona na dwóch zgrabnych uchwytach magnetycznych przymocowanych do kratki nawiewu zaraz po prawej stronie kierownicy..do tego zasilanie / kabel pod blachą maskownicy / z podłączoną przetwornicą 3A ..jak ktoś lubi można dociągnąć kabel aux .. lub pod aux podłączyć jakiś odbiornik BT i pozamiatane. Smartfon 5 cali , zawsze mogę wgrać najnowsze mapy itd.Jeśli miałbym wydać 1500 na navi i wiązkę pewnie ok. 200 to myślę że nie ma sensu.

  6. #6
    Bartek39
    Gość

    Domyślnie

    Może jednak lepiej byłoby się pokusić o jakąś stację multimedialną z navi?

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Bartek39 ..powiem tak , jeszcze 5 lat temu wymyślałem i poprawiałem fabrykę bawiąc się w kamery cofania , różne opcje softu do nawigacji , wyświetlanie filmów dvd itd. mając wtedy alfę 147
    http://www.forum.alfaholicy.org/gt/6...ia_itp_-4.html
    Technologia idzie tak szybko że to co wymyślili w naszych autkach dwa trzy lata temu już jest mało aktualne /aktualnie Android Auto czy Apple Car Play / a zmiany softu czy aktualizacje map pokazują się co kilka lat i są bardzo drogie i nie opłacalne.
    Z wiekiem również stałem się minimalistą ..w aucie potrzebne jest mi to co służy do kierowania ...muzyka w tle , kamera cofania ok..jak jest ale wystarczą czujniki itd.Moją poprzerabianą alfę kupił kolega napaleniec..ale do tej pory wydzwania jak mu coś się zepsuje..nie wiem czy warto na tyle ingerować w samochód aby później nie mieć problemów ze sprzedażą.Chyba że wszystko robisz bezinwazyjnie i można zawsze powrócić do fabryki ..

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    dzisiaj trochę grzebałem przy autku i zastanawiałem się nad pomysłem Bartka39 ...a może jednak stacja multimedialna w miarę uniwersalna ale posiadająca Android Auto .. jakieś pomysły i linki ..??? załóżmy ze cena całości ma się zmieścić do 2000 pln
    https://www.youtube.com/watch?v=jDdrXRfB1hE
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 24-09-2017 o 17:09

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    mnie zastanawia kwestia podłączenia do fabrycznego Uconnect 5 cali kamery cofania

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    właśnie czytam na włoskim forum że ma wejść nowa stacja multimedialna 7 calowa do nowych Julek...czyli ta 6,5 znowu jak poprzednie pójdzie w odstawkę a wydaliście na to grubą kasę.Ta nowa ma być na bazie Alpine iLX702 d
    https://forum.clubalfa.it/threads/na...k-tech.114457/
    ps. można włączyć tłumacza dla tekstu jeśli ktoś jak ja nie zna włoskiego

Podobne wątki

  1. [MiTo] Wymiana zwykłego radia Bosch na Uconnect 5 cali bez nawigacji
    Utworzone przez power1997 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2018, 00:20
  2. Wymiana radia na navi
    Utworzone przez BartiAR147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2017, 11:22
  3. [Giulietta] Podmiana Uconnect 5 na Uconnect 5 z DAB
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2016, 20:01
  4. [145] Nr części z EPERA do sprawdzenia ( z najnowszej wersji
    Utworzone przez piećka w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-07-2008, 21:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory