Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Gulietta Sportiva - Pytanie o zawieszenie.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Gulietta
    Postów
    2

    Domyślnie Gulietta Sportiva - Pytanie o zawieszenie.

    Witam,

    Jestem na etapie poszukiwania nowego autka, obecnie uzytkuje AStre 1.4 ( 95km ) z 2008r , przyszedl czas na zmiane na cos nowszego, co nieco bardziej dynamicznego niz Opel , po przeanalizowaniu tego co jest dostepne na rtynku za kwote ktora moglbym przeznaczyc wybor zawezilem do Gulietty 1.4 170 lub Focusa 1.6 Powershift , 2 zupelnie rozne samochody pod kazdym wzgledem, Focusem mam okazje pojezdzic od czasu do czasu, Gulietta jezdzilem testowo 3dni temu , TCT Sportiva na 18'' oraz wersja manualna, zdecydowanie bardziej podpasowal mi wariant TCT.

    Jednakze moje pytanie ktore przywiodlo mnie na forum a na ktore nie znalezlem odpowiedzi to zawieszenie, a mianowicie jak z waszego punktu widzenia jak uzytkownikow tego auta sa odczucia i komfort jazdy na codzien po miejskich czesto dziurawych drogach, progach i autostradach ? Mowimy o wersji Sportiva na 18'' oraz Exclusive na nieco mneijszych 17'' kolach. kazda opinai bedzie cenna!

    Po kilku latach jazdy samochodem takim jak Astra , przejazdzka duzo sztwniejsza [notranslate]Alfa[/notranslate] byla nowym doznaniem, a z racji tego ze nie mialem nigdy okazji uzytkowac auta o takiej charakterystyce dluzej niz krotka jazda testowa zwracam sie z prosba o wasze opinie. Naprawde podoba mi sie stylizstyka i to co oferuje Gulietta, jedyne watpliwosci mam co do tego sztywno zestrojonego zawieszenia, gdzie zdaje sobie sprawe ze tak am byc zeby to jezdzilo ajk nalezy.

    Ah, Gulietta z 2013roku, tak samo w przypadku Focusa.

    dzieki!

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arch_i
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 TCT, Distinctive + pakiety
    Postów
    84

    Domyślnie

    Mam 18ki i jest przy tym zawieszeniu twardo. Ja to lubię ale na 17kach komfort jest zdecydowanie większy. Zimą zakładam 16tki. Dziury i krawężniki to wyzwanie , na autostradzie bardzo przyjemnie.

    Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    Stelvio 2.0; Giulietta 1.4 multiair
    Postów
    140

    Domyślnie

    Przy 18 duże znaczenie ma opona. Np Dunlop jest naprawde komfortowy a ten sam samochód na michelin pilot sport 4 jest twardy. Jakbyś innym autem jechał. Sam jeździłem na 16 ale zdecydowalem sie na 18 i nie żałuję. Julka jest twarda ale dziury i nierówności pokonuje na prawdę wzorowo. Nie ma jakiegoś walenia jak np. w Leonie na 18.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Możesz bez obaw kupować. Mimo 18' /opony Dunlop Maxx/ jeździ się całkiem miękko jak na to czego można by się było spodziewać. Plomby z zębów nie wypadają.
    Ze względów praktycznych na zimę warto mieć osobny komplet na niższym rozmiarze - ja mam 17' i Dunlop Winter Sport.

Podobne wątki

  1. 159 - pytanie o zawieszenie
    Utworzone przez kubat w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-06-2017, 21:23
  2. Zawieszenie tył pytanie
    Utworzone przez pindlus86 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-10-2016, 22:24
  3. zawieszenie pytanie
    Utworzone przez arek1508 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 16:34
  4. Zawieszenie tył - pytanie
    Utworzone przez ExO w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 22:21
  5. Pytanie o zawieszenie 147
    Utworzone przez wojtas_aw w dziale 147
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 03-01-2011, 22:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory