Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Duży problem z elektryką, wysokie natężenie na postoju, błyskawiczne wyładowanie aku

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Mito 1,3 JTDm 90 KM
    Postów
    49

    Domyślnie

    A więc dodam jak zakończyła się moja historia. Pożyczyłem lepszy miernik i zanim sprawdziłem pobór na postoju, sprawdziłem ładowanie na włączonym silniku i niespodzianka, wynik 11,5 V... Czyli oczywiście alternator. Na naładowanym prostownikiem aku bez ładowania dojechałem do kolegi co ma garaż niedaleko od mojej pracy gdzie auto stało, bo na parkingu ciężko było grzebać. Na spokojnie wymontowałem alternator i masakra... Obudowa pęknięta w środku spalony. Oddałem do regeneracji, włożyłem i Alfa chodzi Tylko jedno mnie strasznie zastanawia na co nawet wcześniej nie zwróciłem uwagi. Brak kontrolki ładowania. Nawet po przekręconym kluczyku w pozycji zapłonu kontrolka się nie świeci. Możliwe, że jej po prostu nie ma? Bo w instrukcji piszą : "Niewystarczające naładowanie akumulatora (czerwona)(dla wersji/rynków, gdzie przewidziano)" Czy jednak coś z nią jest nie tak? Bo aż nie chcę mi sie wierzyć, że mogą być wersje samochodu bez tak ważnej kontrolki...
    Ostatnio edytowane przez Stusi ; 20-09-2017 o 10:25

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stusi Zobacz post
    Tylko jedno mnie strasznie zastanawia na co nawet wcześniej nie zwróciłem uwagi. Brak kontrolki ładowania. Nawet po przekręconym kluczyku w pozycji zapłonu kontrolka się nie świeci. Możliwe, że jej po prostu nie ma? Bo w instrukcji piszą : "Niewystarczające naładowanie akumulatora (czerwona)(dla wersji/rynków, gdzie przewidziano)" Czy jednak coś z nią jest nie tak? Bo aż nie chcę mi sie wierzyć, że mogą być wersje samochodu bez tak ważnej kontrolki...

    http://www.forum.alfaholicy.org/mito...umulatora.html

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Mito 1,3 JTDm 90 KM
    Postów
    49

    Domyślnie

    No tak, czyli w Mito pewnie analogiczna sytuacja do Giulietty. Dziwna sprawa. Ciekawa co za geniusz uznał, że taka kontrolka w samochodzie nie jest potrzebna. W moim przypadku podczas jazdy by mi wywaliło brak ładowania i od razu by było wiadomo, że to alternator...

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Teoretycznie powinien się zapalić na wyświetlaczu symbol akumulatora - tylko czy ktoś go kiedykolwiek widział? Próbowałem na różne sposoby wywołać komunikat odłaczając przewód kontrolny a nawet główny - kompletne nic - można było rozładować aku i zero informacji. Tyle że ja wymieniłem panel zegarów na rekonfigurowalny. W zwykłym który miałem fabrycznie kontrolka aku była , zresztą matrix też miał kontrolke aku tyle że tylko na niektóre rynki - ale w pl najwidoczniej nikt nie miał

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Mito 1,3 JTDm 90 KM
    Postów
    49

    Domyślnie

    Ja mam fabrycznie ten wyświetlacz rekonfigurowany, samochód pochodzi z polskiego salonu. Więc rzeczywiście wychodzi na to, że w wersjach na Polskę tej kontrolki nie uświadczysz...

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    kontrolkę akumulatora przejął system S&S..

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Mito 1,3 JTDm 90 KM
    Postów
    49

    Domyślnie

    No fakt, ciekawa interpretacja Aczkolwiek pod moje Mito nawet nie podchodzi bo nie mam S&S

Podobne wątki

  1. [159] Wysokie spalanie w trakcie postoju
    Utworzone przez Rav3k w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-10-2016, 14:37
  2. AR 156 1.9 JTD 200r 105KM Duży problem z elektryką
    Utworzone przez davidpi w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 12:52
  3. Selespeed - wyładowanie akumulatora, co mi grozi?
    Utworzone przez Woland83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 00:35
  4. DuŻy problem z elektrykĄ 156
    Utworzone przez biegan w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-11-2010, 13:10
  5. Duży problem po długim postoju
    Utworzone przez kzp156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 07:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory