Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44

Temat: Skrzynia TCT - warto?

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rossi 69 Zobacz post
    To wszystko fajnie wyglada do momentu gdy wlaczymy inny tryb i zorientujemy sie ze nie da sie w tym trybie jechac.Niestety kazdy tryb inny od Dynamic nie nadaje sie do jazdy-jest wrecz w warunkach miejskich uciazliwy i niebezpieczny IMO.
    Zupelnie inaczej ma sie sprawa z manualem-tu nie jestesmy uzaleznieni od skrzyni biegow wiec wybrany tryb nie gra takiej roli-mozna przykladowo jechac po miescie 50km/h majac chociazby te 1500obr/min.Zrob to samo w TCT w trybie innym niz D...A jazda z obrotami 1200/min po miescie to proszenie sie o klopoty.O wrazeniu ciagniecia na gumce od majtek nie wspomne bo moze to tylko moja chora wyobraznia.
    Myśle że faktycznie coś ta twoja wyobraźnia wyolbrzymia problem

  2. #42
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Myślę ,że to raczej twoje nastawienie jest problemem .
    Jeżdziłem tct w wersji 170 i 240 na trybie D i N i wszystko odbywa się normalnie.Warto też przeczytać o zasadzie działania trybów DNA.
    W trybie D masz większą czułość pedału gazu czyli szybsza reakcja niż w trybie N i jak ktoś o tym zapomina to ma zonk
    Zebysmy sie dobrze zrozumieli-ja nie krytykuje TCT[jestem nia zachwycony] a jedynie jej powiazanie z DNA.Ma to sens przy manualu -przy TCT IMO nie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał spoker Zobacz post
    Myśle że faktycznie coś ta twoja wyobraźnia wyolbrzymia problem
    Mysle ze nie tyle wyobraznia co doswiadczenie

  3. #43
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rossi 69 Zobacz post
    Chcesz powiedziec ze kazdorazowo przy parkowaniu zmieniasz tryb jazdy???
    O kurde,nie ukrywam ze jestem lekko zszokowany...
    Normalna sprawa jak dla mnie. Ile razy parkuje, żeby zmiana trybu przeszkadzała. Przeważnie już wjeżdzajac na osiedle zmieniam tryb na N.

    W Grande Punto miałem trym City. Działało to w drugą stronę i też załaczałem odruchowo przy parkowaniu. Było wygodniej bo dosłownie ruszało się kierownicą jednym palcem.

    Cytat Napisał Rossi 69 Zobacz post
    Mnie akurat manewry parkingowe nie przeszkadzaja bo wtedy wspomaganie jest wystarczajace.Chodzi o jazde.
    I nie-przy normalnej jezdzie opor na kierownicy nie jest OK.Jezdzilem rownie dobrze prowadzacymi sie autami i jakos lekkosc kierownicy w tym nie przeszkadzala.
    W mojej opini jest ok. Ten z trybu normalnego jest taki rozlazły, że tak powiem Każdy ma swoje zdanie.

  4. #44
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał lookash Zobacz post
    W mojej opini jest ok. Ten z trybu normalnego jest taki rozlazły, że tak powiem Każdy ma swoje zdanie.
    Dokladnie.Jak jest to blachy problem uswiadomil mi dzisiaj fakt ze klima mi nie dziala i nie mam za bardzo pojecia czemu....To jest problem a nie jakies serwa

Podobne wątki

  1. Co warto obejrzeć w Poznaniu lub gdzie warto przysiąść?
    Utworzone przez Pietia w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 15:18
  2. [156] Czy warto ?
    Utworzone przez Grzybek w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-11-2008, 09:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory