Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Rozwiązanie problemów z multiair

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulietta 1.4 TB Multiair 170KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    Tak, w ASO, ale bardziej po znajomości, kupiłem od nich używaną Giuliettę więc byli nieco bardziej rozmowni :-) aha i ten korek nie był wymieniany na nowy, a po prostu przeczyszczony. Nie pytajcie jak bo nie wiem :-) na zdjęciu widać go już po czyszczeniu. Płukanki nigdy nie robiłem, ale chyba zacznę, tym bardziej, że ta liqui moly to tylko 30 zł... Korek też na 99% nigdy czyszczony nie był, bo to nie jest standardowa procedura przy wymianie oleju, a szkoda bo może uratowałoby to wiele multiairów.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał mecmar Zobacz post
    Tak, w ASO, ale bardziej po znajomości, kupiłem od nich używaną Giuliettę więc byli nieco bardziej rozmowni :-) aha i ten korek nie był wymieniany na nowy, a po prostu przeczyszczony. Nie pytajcie jak bo nie wiem :-) na zdjęciu widać go już po czyszczeniu. Płukanki nigdy nie robiłem, ale chyba zacznę, tym bardziej, że ta liqui moly to tylko 30 zł... Korek też na 99% nigdy czyszczony nie był, bo to nie jest standardowa procedura przy wymianie oleju, a szkoda bo może uratowałoby to wiele multiairów.
    Acha, ok. Rozumiem, że jedyny problem jaki miałeś, to że check Ci się zapalał? Oby to czyszczenie pomogło na dłużej.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulietta 1.4 TB Multiair 170KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    Tak, plus nie działał DNA i system start-stop.

  4. #14
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar meridian
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Dąbrowa G.
    Auto
    Było MiTO 1.4 MA
    Postów
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Napisał Lone Wolf
    Czy korek występuje też w MA bez turbo?
    99.99999 %
    No oczywiście ze występuje ale powodzenia z jego wymianą rozbiłem miesiąc temu przymiarkę do jego wymiany ale trzeba opuścić silnik żeby się do niego dostać co wiąże się z odkręceniem chyba 5-6 śrub (takie gwiazdki) dokręconych za maksa i niektóre ciężko dostępne. Więc jak ktoś w silniku bez turbo dostał się do tego koreczka to niech się pochwali

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał meridian Zobacz post
    No oczywiście ze występuje ale powodzenia z jego wymianą rozbiłem miesiąc temu przymiarkę do jego wymiany ale trzeba opuścić silnik żeby się do niego dostać co wiąże się z odkręceniem chyba 5-6 śrub (takie gwiazdki) dokręconych za maksa i niektóre ciężko dostępne. Więc jak ktoś w silniku bez turbo dostał się do tego koreczka to niech się pochwali
    Ja w sobote wymieniam w turbo, więc zobaczymy jak to jest w tym silniku. Będę zdejmował moduł do kontroli więc w razie W wymienie korek wtedy.
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  6. #16
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar meridian
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Dąbrowa G.
    Auto
    Było MiTO 1.4 MA
    Postów
    116

    Domyślnie

    W turbo nie ma nadlewu który blokuje dostęp jak na zdjeciu u mnie. Więc wystarczy wykręcić go imbusem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	59.1 KB
ID:	235437

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Nie ukrywam że się bardzo cieszę ja bym to na Twoim miejscu zeszlifował albo coś.
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar meridian
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Dąbrowa G.
    Auto
    Było MiTO 1.4 MA
    Postów
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweltbu Zobacz post
    ja bym to na Twoim miejscu zeszlifował albo coś.
    Taaa, boszką wyciąć A tak na serio to nie ma innej rady niż opuścić silnik :/

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał meridian Zobacz post
    No oczywiście ze występuje ale powodzenia z jego wymianą rozbiłem miesiąc temu przymiarkę do jego wymiany ale trzeba opuścić silnik żeby się do niego dostać co wiąże się z odkręceniem chyba 5-6 śrub (takie gwiazdki) dokręconych za maksa i niektóre ciężko dostępne. Więc jak ktoś w silniku bez turbo dostał się do tego koreczka to niech się pochwali
    Cytat Napisał meridian Zobacz post
    W turbo nie ma nadlewu który blokuje dostęp jak na zdjeciu u mnie. Więc wystarczy wykręcić go imbusem.
    Oo Panie, to kaplica.

    Nawet gdybym miał miejsce i możliwości, to z moim talentem do prac manualnych, skończyłoby się to zapewne średnio. Chociaż dobra, wydaje się, że poza samym skomplikowaniem "logistycznym" nie ma tu dużej filozofii.

    Ktoś robił podobny zabieg w ASO? Ile za to biorą?

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (1.4, 2013)
    Postów
    14

    Domyślnie

    Odkopuję stary temat, ale mam ku temu dobry powód - podobnie, jak założyciel tematu, miałem problem z "Check engine", które w następstwie powodowało niemożność korzystania z systemu D.N.A. i start-stop. Zwykle przytrafiało się to podczas jazdy na wyższym biegu (3-4-5), na stosunkowo niskich obrotach i często podczas jazdy pod górkę, choć nie było to regułą. Silnik tracił moc, wyczuwalne było szarpanie auta podczas dodawania gazu. W takich sytuacjach po prostu zwalniałem na kilkanaście sekund i co jakiś czas próbowałem lekko dodawać gazu, by sprawdzić, jak będzie się zachowywał silnik. Kiedy niepokojące objawy ustawały, auto prowadziło się normalnie i gdyby nie te cholerne kontrolki, wszystko byłoby cacy ;-) Po 2-3 ponownych odpaleniach auta i przejechaniu kilku-kilkunastu kilometrów kontrolki znikały a sam błąd potrafił się nie pojawiać nawet przez kilkanaście dni.

    Po tym wstępie warto napisać, że jestem właścicielem Alfa Romeo Giulietta, 2013r., benzyna 1.4, TCT, 170 KM, Multi Air , wersja sportiva ;-)

    W warsztacie (nie ASO!) po podłączeniu do komputera zdiagnozowano błąd czujnika zmiennych faz rozrządu. Kiedy zjawiłem się ponownie w warsztacie, aby dokonać jego wymiany, komputer wskazał inną przyczynę błędu - moduł Multi Air. Warsztat poinformował mnie o tym, nie podjął się wymiany wspomnianego czujnika i pozostawił decyzję odnośnie dalszego postępowania, wskazując, że istnieją miejsca specjalizujące się w regeneracji tych modułów.

    Podczas rozmowy telefonicznej z jednym z takich warsztatów otrzymałem poradę, aby wymienić świece zapłonowe, olej (wydaje mi się, że miałem dotychczas wlany 5W30, więc teraz poprosiłem o 5W40) i wyczyścić filtr od Multi Air (filmiki instruktażowe znalazłem na YouTube). Będąc w gorącej wodzie kąpany, udałem się do innego warsztatu, niż poprzednio, żeby dokonać wyżej wymienionych czynności. Pokazałem mechanikom filmik, jak dotrzeć do filtra i nadzorowałem ten proces ;-) Jak na razie podczas kilku jazd po mieście błąd się nie pojawia, mam też wrażenie, że praca silnika jest nieco lepsza, choć to może być wyłącznie autosugestia...

    Jeżeli pojawią się jakieś problemy, to z pewnością o nich napiszę - w innym wypadku czytający mogą wyjść z założenia, że ten zabieg w moim przypadku okazał się pomocny!

Podobne wątki

  1. [Giulietta] świszczący dach - rozwiązanie
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-02-2017, 11:25
  2. Skuteczne rozwiązanie na górne wahacze
    Utworzone przez tomekrvf w dziale 147
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 02-06-2015, 19:11
  3. Strzały na gazie - mam rozwiązanie
    Utworzone przez Mari_o w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 14:50
  4. [159] Rozwiązanie problemu hałasujacego słupka
    Utworzone przez Yorgu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-12-2011, 09:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory