Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Dziwny dźwięk po uruchimienu zimnego silnika Giulietta 1.4 TBi

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM Sportiva
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Czyli padł mostek diodowy. Na to nie ma rady - nieprzewidywalne. Prąd z aku poszedł na uzwojenie. Mi też kiedyś mostek wyciął taki numer ale to nie było w Alfie.
    Kto to robi - Bosch?
    To był alternator Denso, dodam tylko że koszmarna jest jego wymiana, rozpinanie zawieszenia i wyjmowanie półosi.

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1,4 105KM MultiAir
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Czyli padł mostek diodowy. Na to nie ma rady - nieprzewidywalne. Prąd z aku poszedł na uzwojenie. Mi też kiedyś mostek wyciął taki numer ale to nie było w Alfie.
    Kto to robi - Bosch?
    Witam, mam taki sam problem z tym dźwiękiem i zapachem spalonego plastiku tylko że w mito 1,4 105KM MultiAir. Moje pytanie brzmi nastepujaco: skoro ten zapach to spalone uzwojenie to czemu raz jest ok i autko działa normalnie a tylko co jakiś czas takie numery. Czy ten alternator nie powinien paść do reszty? czy jego wymiana zmykam temat z dziwnym dźwiękiem i zapachem? i na jakie koszty mniej więcej mam się nastawić. Pozdrawim

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin G Zobacz post
    Witam, mam taki sam problem z tym dźwiękiem i zapachem spalonego plastiku tylko że w mito 1,4 105KM MultiAir. Moje pytanie brzmi nastepujaco: skoro ten zapach to spalone uzwojenie to czemu raz jest ok i autko działa normalnie a tylko co jakiś czas takie numery. Czy ten alternator nie powinien paść do reszty? czy jego wymiana zmykam temat z dziwnym dźwiękiem i zapachem? i na jakie koszty mniej więcej mam się nastawić. Pozdrawim
    Cześć, Marcin.

    Radzę jak najszybciej pozbyć się problemu, żeby nie zostać na drodze. Miałem w tym roku u siebie to samo, ale objawy niemal natychmiastowe. MiTo 2010 rok i 110k przebiegu.
    Rano zostawiłem auto na parkingu przed pracą i wszystko było w jak najlepszym porządku. Całą drogę rano lało - jeśli to w ogóle istotny szczegół. Po pracy wsiadam, wycofuję i próbując jechać do przodu słyszę dziwny świst zwiększający się wraz ze wzrostem obrotów. Po chwili kontrolka akumulatora, odłączające się wspomaganie. Za moment dziwny zapach, po dojechaniu do ASO (500metrów - na szczęście) dymek z paska.

    Diagnoza: Popękana obudowa alternatora i walnięte uzwojenie.

    Alternator oryginał - 1500zł.
    Alternator DENSO (zamiennik S&S) - 620zł + robocizna około 150zł.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Piotrków Tryb.
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 170KM Vectra 2.0 16v
    Postów
    51

    Domyślnie

    Witam, chciałbym się podpiąć do tematu: JULKA 1.4 MA 170. dziwna praca na zimnym ok 30sec do minuty . wymieniony już MA CZYLI ODPADA MODUŁ, błąd katalizator lub sonda, stawiam na sondę sa dwie ciekawe którą mam wymienić , czy ktoś już miał problem z sądą?

Podobne wątki

  1. [159] Dziwny dźwięk po starcie zimnego silnika na dużym mrozie.
    Utworzone przez raffan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-01-2017, 11:20
  2. Dziwny dźwięk silnika V6
    Utworzone przez Pfourul w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-04-2011, 18:34
  3. Dziwny dziwiek zimnego silnika 2,5 V6
    Utworzone przez Roadrunner w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 08:17
  4. [145] dziwny dźwięk silnika
    Utworzone przez wilczasty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 06:55
  5. Dziwny dźwięk z silnika
    Utworzone przez adihash w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 18:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory