Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Blue&me problem z odtwarzaniem muzyki z USB

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.6JTDM & 147 1.9JTD
    Postów
    9

    Domyślnie Blue&me problem z odtwarzaniem muzyki z USB

    Witam,

    Mam problem w Mito, a dokładnie z odtwarzaniem z USB. Pendrive jest losowo wykrywany, lecz zazwyczaj nie jest wykrywany w ogóle. Początkowo myślałem, że problem może leżeć po stronie elektrycznej - wyrobione złącze, zimny lut itp. Zdemontowałem złącze w tunelu, poprawiłem luty i niestety jest to samo. W momencie gdy USB działało, bezproblemu udało mi się zaktualizować B&M do najnowszej wersji. Problem nadal występuje. Pendrive sformatowany w FAT32, na różnych pendrivach jest to samo. Czytałem coś o tym, że mogę spróbować rozłączyć akumulator. Jednak obawiam się tego, że radio może zawołać o kod, którego nie mam. Radio to RADIONAV/Instant NAV więc jak na MiTo dość rzadko spotykane, więc mogą być problemy z kodem chyba, że można go łatwo wygenerować?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    40

    Domyślnie

    Co prawda nie mam Mito, ale może to podobny trop
    Dorwałem jakiś pendrive (gift) 8GB nie wiem jakiej firmy
    Wrzuciłem kilka folderów mp3 na szybko i działało wyśmienicie ( 3 foldery), ale znudziło się i chciałem więcej
    Problem w tym że na co dzień słucham głównie FLAC. Przeszperałem cały HDD i dorzuciłem większość mp3 jakie miałem bez sprawdzania (jakości itd)
    Wiem że u mnie B&M odczytuje tylko konkretny bitrate itd.

    Od tamtej pory też mam taki problem jak ty. Nie rozpoznaje mi nieraz pendriver (nie widzi go i trzeba go wkładać wyjmować kilkukrotnie)
    Co zauważyłem;
    -gdy skończę odsłuch na niektórych folderach, nie ma problemu, na innych jest (poznaje po płytach)
    -gdy wyłączę odtwarzacz (radio off) przed wyłączeniem silnika, to przy kolejnym odpaleniu i ręcznym włączeniu radia wykrywa zawsze pendrive!

    Mój wniosek i przypuszczenia jest taki, że system robi jakąś bibliotekę plików, i pewnikiem niektóre formaty czy sposób zapisu plików (mp3 bitrate itd) powodują błędy z odczytem
    Jak będę miał więcej czasu to całość z FLAC sobie przerobię na mp3 w konkretnych parametrach i sprawdzę

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.6JTDM & 147 1.9JTD
    Postów
    9

    Domyślnie

    U mnie póki co zaczęło wszystko działać na jednym konkretnym pendrivie, gdy wykonywało się zmiany pendrivów to tak jakby B&M zawieszał się przy sprawdzaniu katalogów. Teraz na tym jednym pendrivie nie mam tego problemu, nawet gdy dorzucę piosenki, po włożeniu i odczekaniu chwili wszystko działa jak powinno.

Podobne wątki

  1. [159] Blue&Me nie działa Media Player problemy z odtwarzaniem mp3
    Utworzone przez kamorado w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-09-2020, 09:46
  2. [159] Blue&Me nie znajduje muzyki
    Utworzone przez adik045 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-11-2016, 13:56
  3. Problem z odtwarzaniem CD AR 147
    Utworzone przez Mariano97 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-11-2015, 19:28
  4. [159] RadioNav z Blue&Me - problem z odtwarzaniem muzyki z USB w Media Player.
    Utworzone przez Rafal_TBI w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-09-2015, 11:26
  5. [166] bardzo dziwny problem z odtwarzaniem CD w zmieniarce
    Utworzone przez lukanioo w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-07-2008, 11:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory