Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Odziedziczone Mito - kilka spraw do ogarniecia

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Mito
    Postów
    8

    Domyślnie Odziedziczone Mito - kilka spraw do ogarniecia

    Witam
    Jak w temacie. Przejąłem Mito, które od nowości było w rodzinie. Nie wiem ile dane będzie mi jeździć tym samochodem, ale będzie to przynajmniej kilka miesięcy, w porywach do roku, półtora. Od razu przyznam, że nie jestem wielkim fanem marki, ale nie hejtuje jej też nadmiernie. Po prostu jest mi obojętna, a darowanemu koniowi wiadomo...Ale do rzeczy. Przed [notranslate]Alfa[/notranslate] miałem Japonię i Niemcy więc Włochy to totalnie nie mogą bajka także proszę o wyrozumiałość.
    Sprawa pierwsza. Czy i gdzie można wyłączyć raz na zawsze ten zyebany Start/Stop?? Przecież to jakiś absurd że za każdym razem trzeba to deaktywowac.
    Druga rzecz. Czy system DNA ma wpływ na samo zawieszenie samochodu czy zmienia się tylko siła wspomagania i reakcja na gaz? Czy zmienia to wartości typu moc albo moment?
    Po trzecie. Mito już fabrycznie jest dość sztywne, ale siedzi tak wysoko, że oczy mi krwawią. Jak wygląda kwestia zmian sprężyn na krótsze? W poprzednim aucie miałem komplet Vogtlanda i bardzo byłem zadowolony także teraz też chciałbym wrzucić sprężyny od nich. Wg producenta będzie -25mm, w realu pewnie coś bliżej 20. Bardzo seryjne amory dostaną po tyłku?
    Po czwarte. Skrzynia w sensie lewarek po 80k jest mało precyzyjna i dość luźna. Coś jest na rzeczy czy tak ma być, bo ten typ już tak ma? W Golfie po dwa razy większym przebiegu zmiana biegów to było masełko, a tutaj jak stary autobus.
    Poza tym na co zwracać uwagę? Co się sypie w tych autach? Silnik 1.4 105.
    Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Odpowiem Ci częściowo, s&s zależy od rocznika, ale generalnie albo multiecuscan albo zabawa co jazda. Co do sypania się, to jak się dba tak się na. Ja na razie widzę tylko problemy z MA(multi air) jeśli masz sucho przy świecach i nie masz błędu p0163, nie drży silnik o odpaleniu to dbaj o wymianę oleju co 10-12 tys, możesz robić plulanki AR i kontroluj filtr w srubie przy MA i będzie gitara

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Mito
    Postów
    8

    Domyślnie

    Super, dzięki za odpowiedź. No o silniku słyszałem, że właśnie nie jest za bardzo problemowy i wystarczy zachować higienę to będzie służył. Ja o auta zawsze dbam wręcz do przesady, ale jak wspomniałem, ten był od nowości w w innych rękach, ja go dopiero teraz przejąłem. Płukanki i olej wiadomo, 10k max bo śmigam głównie po mieście. Czekam na info od kogoś odnośnie, skrzyni i sprężyn, bo chciałbym temat ogarnąć najszybciej jak się da.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    W MES jest opcja wyłączenia S&S tylko jest jedno ale- wyłączenie tego powoduje również ...rozrusznika. Czyli - autko nie zapali. pozostaje wywalenie bezpiecznika. w poliftowych S&S pamięta ustawienia po wyłączeniu zapłonu

    - - - Updated - - -

    co do skrzyni - masz 5- tke czy 6 stkę?

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Mito
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dobra, to będę chyba klikał co start chociaż jest to debilizm, że komputer nie zapamiętuje nastawień.
    Skrzynia 6M.

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    prawdopodobnie masz M32 lub C635 - wrzuć vin - zaraz się dowiemy - może byc na priv

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Mito
    Postów
    8

    Domyślnie

    C635 to automat z tego co patrzyłem, a u mnie manual więc zostaje M32.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    to o wyłączeniu rozrusznika razem nie wiedziałem, gdzies czytałem że jakiś starszy MES sobie z tym radził a po aktualizacji do nowszego właśnie był ten problem
    P.S
    do 105KM CHYBA były tylko 6biegowe

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    SS możesz wyłączyć odłączając tą dodatkową klemę na akumulatorze, minus taki że będzie Ci się cały czas świecić kontrolka na desca, ta która zapala się jak deaktywujesz to przyciskiem z deski. co do zawieszenia to możesz te 25mm sadzać w dół nic mu nie będzie, ew naprawy są w cenie barczu, DNA zminia jedynie reakcje na gaz i siłę wspomagania, amorki nie mają tu nic do rzeczy tylko w qv było aktywne zawieszenie piekielnie drogie w naprawach więc się ciesz. W mUltiAir turbo jest inny moment obrotowy na D a inny na N ni wiem czy w wolnossącym też można sprawdzić w instrukcji obsługi. Skrzynia, nie wiem mam 12otys nalatane i pracuje normalnie, możesz to ew zweryfikować. Co do rzeczy ważnych a nawet Bardzo ważnych to wspominany moduł MultiAir. z którego roku masz auto, jest to część która w pierwszych rocznikach ulegała awarii i to zawsze jedynie po różnych przebiegach. taki moduł jak wykręci się w nim tuleje i zerwie gwint kosztuje 3tys bez wymiany. ważne aby lac dolej c3 5w40 i kontrolowac korek modułu z sitkiem. u ciebie jest problem z jego wykręceniem on jest z boku przy rozrządzie. poczytaj to: http://www.forum.alfaholicy.org/mito...odulu_ma_.html
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Mito
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. W międzyczasie poczytałem trochę o M32 i średnio to wygląda w necie, a do tego jeszcze największy baner na forum - Naprawa M32 Jeśli da radę ogarnąć ten SS przez odłączenie aku to tak zrobię, zostanie już tylko każdorazowe przestawienie trybu na jedyny słuszny czyli D. Ze sprężynami jeszcze będę myślał. Znalazłem w necie kit Vogtlanda za 1400, a obstawiałem okolice 2000 więc może jednak poczekam i na wiosnę walne zestaw. Coś ekstra jeszcze powinienem wiedzieć o MiTo?

Podobne wątki

  1. kilka spraw z zawieszeniem itp
    Utworzone przez MastaMari w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-02-2016, 19:58
  2. [156] Kilka spraw z audio - m.in. AUX w RNS4
    Utworzone przez Johny3 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-05-2015, 18:24
  3. Kilka spraw z nowa GT
    Utworzone przez MastaMari w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 20:10
  4. Kilka spraw z nową GT
    Utworzone przez awazruk w dziale GT
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 13:11
  5. Spraw kilka.
    Utworzone przez Fr4cTiv0 w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 12:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory