Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Problem z ksenonami - Adaptive lights unavailable

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulietta 2011, diesel 2.0, 170km
    Postów
    2

    Domyślnie Problem z ksenonami - Adaptive lights unavailable

    Dobry wieczór,
    próbowałem szukać problemu i ewentualnego rozwiązania, ale mi się nie udało. Jeśli dubluję temat to bardzo przepraszam - jestem tu zupełnie nowy. Do rzeczy:

    Giuliettę z 2011 kupiłem miesiąc temu, wszystko jest na prawdę bardzo fajnie, oprócz jednej nieco denerwującej rzeczy. [notranslate]Alfa[/notranslate] ma ruchome ksenony. Gdy odpalam samochód światła robią rundkę ruszając się przez chwilę, ustawiają się tak jak trzeba po czym zaczyna migać kontrolka wyłączania ruchu świateł a na ekranie pojawia się napis "Adaptive lights unavailable". Dodatkowo w miejscu gdzie pojawiają się podpowiedzi biegów świeci się symbol lampy. Poprzedni właściciel lojalnie uprzedził mnie, że rozbił lampę (prawą) i kupił używkę. W serwisie (ALF, Kraków, ul. Saska), w którym była sprawdzana przed kupnem ponowie powiedzieli, że to nic poważnego i coś z tym zrobią. Później, kiedy przyjchałem zrobić kilka drobnych rzeczy, jednak się poddali mówiąć, że lampa świeci itd, ale nie została dobrana po numerze katalogowym i stąd problem a oni nie mają się jak do niej komputerowo dostać. Stwierdzili, że nie ma się co tym przejmować bo jedynym rozwiązaniem jest kupno nowego ksensonu. Czy macie może jakieś rozwiązanie problemu - najlepiej całościowe albo przynajmniej połowiczne (wyłączenie kontrolki + komunikatu na ekranie)? Z góry serdecznie dziękuję!

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Mogę ci polecić nowy xenon lampe za ok. 650zł
    Jak coś to pisz.
    Nowy a nie używany

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulietta 2011, diesel 2.0, 170km
    Postów
    2

    Domyślnie

    Nie no, lampa działa więc nowej kupować nie chcę. Raczej chodzi mi o jakieś rozwiązanie na poziomie elektroniki. Ale dzięki!

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seweryn80
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Brzękowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 140 KM 159 1,9 Giulietta x2 2,0 190 KM, Stelvio Q4 280KM
    Postów
    457

    Domyślnie

    połącz się kompem z xenonem np. przez alfa obd i zobacz jak występuje błąd możliwe że wystarczy wykasować stary.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Lampa może być niezgodna z drugą (tj wymaga innych sterowników) - i tego już komp nie ogarnia. Może to być lampa w ogóle bez adaptacyjnych ksenonów. Adaptacyjne = doświetlające zakręty, a nie poziomujące się.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar toro
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Dolnyśląsk
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    40

    Domyślnie

    Odkopię temat.

    Pojawił się u mnie na desce błąd "Adaptive lights unavailable" + miga dioda nad przyciskiem blokady skrętnych reflektorów. Giulietta z 2011 roku. Przy włączaniu świateł lampy robią ruch góra-dól, lewo-prawo. AlfaOBD po połączeniu z ksenonami pokazuje błąd:

    B1041 - Headlight position corrector right motor, Internal error, Last test failed, Error present.

    Po skasowaniu błędu i krótkiej przejażdżce błąd powraca. Od czego zacząć sprawdzać lub który warsztat we Wrocławiu jest to w stanie ogarnąć?

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Sprawdź jak wygląda autotest, przed włączeniem zapłonu zapal światła i obserwuj: strumień światła zjeżdża na dół, obie lampy jednocześnie robią "zeza" zbieżnego, potem rozbieżnego i strumień podnosi się na wysykość roboczą.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar toro
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Dolnyśląsk
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    40

    Domyślnie

    Dokładnie tak. Ruch góra-dół, rozjeżdżają się, zjeżdżają "na wprost". Na koniec strumień światła się podnosi i już więcej nie porusza.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał toro Zobacz post
    Dokładnie tak. Ruch góra-dół, rozjeżdżają się, zjeżdżają "na wprost". Na koniec strumień światła się podnosi i już więcej nie porusza.
    skoro strumień się podnosi i tak już zostaje to może problem leży w pozycjonowaniu, może któryś siłownik jest uszkodzony i dlatego wywala błąd bo nie może testu skończyć.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar toro
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Dolnyśląsk
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    40

    Domyślnie

    [MENTION=3353]spoker[/MENTION] a jak powinien zakończyć się prawidłowo test świateł?

Podobne wątki

  1. Lights Failure ! HELP !
    Utworzone przez kogut25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-11-2022, 21:43
  2. [MiTo] ASR unavailable, VDC unavailable, Hill Hollder unavailable, check engine
    Utworzone przez clucha w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 17-04-2021, 09:25
  3. [159] VDC / Hill Holder Unavailable - czyżby problem rozwiązany ???
    Utworzone przez carramba w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-01-2019, 19:09
  4. Problem z ksenonami
    Utworzone przez Revol84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 10:46
  5. problem z ksenonami
    Utworzone przez salatin w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 22:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory