Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57

Temat: Giulietta wymiana żarówek na Philips H7 LED

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał śnieżix Zobacz post
    a czy to prawda że ledowe żarówki wypalają szybko odbłyśniki? dziś zgłębiłem temat i w wielu miejscach w internecie takie opinie się pojawiają...
    Takie bzdury to propaguja chyba Ci którym zostało jeszcze dużo zestawów HID na magazynach.... Halogenem wypalisz, xenonem wypalisz - led jest jedynym źródłem światła które kompletnie nic nie jest w stanie zrobić odbłyśnikom

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał hadeu Zobacz post
    Led już w domu. W środę założę, to napiszę co i jak.
    Zrób jakieś testy , pomiary., porównanie ale na manualnych ustawieniach. Po prawie 3 latach jeżdżenia na led mogę stwierdzić że najgorzej jest w deszczu - i wynika to z zimnej barwy światła która pochłania mokry asfalt ( wiadomo - im bardziej żółte tym lepiej w deszczu ) . W każdych innych warunkach jest lepiej niż halogen

  3. #23
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    xenon nie wypala odbłyśnika- ma znacznie niższą temp racy niż halogen! dotknij lampę w której jest xenon i halogenową

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar hadeu
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Multiair 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    xenon nie wypala odbłyśnika- ma znacznie niższą temp racy niż halogen! dotknij lampę w której jest xenon i halogenową
    Xenon może nie, ale "zenon" tak. Tu nie chodzi i temperatury pracy, tylko o promienie UV. Zenony nie mają filtra na szkle lampy wyładowczej i walą ultrafioletem.

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar hadeu
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Multiair 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Zrób jakieś testy , pomiary., porównanie ale na manualnych ustawieniach. Po prawie 3 latach jeżdżenia na led mogę stwierdzić że najgorzej jest w deszczu - i wynika to z zimnej barwy światła która pochłania mokry asfalt ( wiadomo - im bardziej żółte tym lepiej w deszczu ) . W każdych innych warunkach jest lepiej niż halogen
    Mam zamiar fotki lustrzanką na manualu zrobić i luxometem (apką) pomierzyć. Co do jazdy w deszczu, to czytałem, że lipa. Zobaczę, może one wcale nie są 6000K, tylko 5000K i będzie ok.

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    xenon nie wypala odbłyśnika- ma znacznie niższą temp racy niż halogen! dotknij lampę w której jest xenon i halogenową
    Owszem, ma niższą- ale nadal na tyle wystarczającą by odbłyśnik wypalić , wystarczy poczytać trochę:
    https://www.google.pl/search?client=...UTF-8&oe=UTF-8
    gdybyś miał dalej wątpliwości to pogadaj sobie z kol. [MENTION=3821]marek230482[/MENTION] który zajmuje się regeneracją odbłyśników - lamp xenonowych również...

  7. #27
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Zostałem wywołany do tablicy więc napiszę.
    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    xenon nie wypala odbłyśnika
    Bzdura. Ma 35W to i tak bardzo dużo jak na tak małą objętość. Jest to mniej niż 50W ale jednak wystarczająco aby po paru latach odbłyśnik nie nadawał się do użytku.
    Cytat Napisał hadeu Zobacz post
    Xenon może nie, ale "zenon" tak. Tu nie chodzi i temperatury pracy, tylko o promienie UV. Zenony nie mają filtra na szkle lampy wyładowczej i walą ultrafioletem.
    Nie wiem skąd taką teorię wziąłeś..... żarniki są identycznej budowy. Czy to chińskie czy oryginalne. Nie słyszałem też ani nie potrafię znaleźć potwierdzenie w tym co piszesz po regeneracji mnóstwa reflektorów. Odbłyśniki najzwyczajniej się wygrzewają a warstwa odbłyśniki najpierw od temperatury matowieją a potem się łuszczą. Na końcu rdzewieją po latach.

    Odnośnie ledów nie miałem i nie mam doświadczenia. Ale analizując ich budowę i zasadę działania to faktycznie mogą one na odbłyśnik nie oddziaływać cieplnie co będzie im wróżyć długa żywotność. Niestety podobnie jak w ksenonie im zimniejsze światło tym gorsza widoczność na mokrym. A w końcu tego mokrego jest większość.
    Nie bez znaczenia jest też instalacja. Może nie za dużo ale kilka różnych hidów testowałem (żarnik z przetwornicą) i żadne nie dorównują fabrycznym ksenonom. Niestety i to problem tkwi w przetwornicach a nie żarnikach. Ale to temat na osobną długą rozmowę. Efekt jest taki że większość hidów nie świeci lepiej niż dobre H7. A na mokrym jest wręcz odwrotnie.
    Jeżeli chodzi o led to do tego wszystkiego co wyżej dochodzi problem z geometrią. Żaden led nie ma takiej geometrii aby pasować do optyki auta (zaprojektowane pod żarówkę halogenowa lub wyładowczą). Powoduj to zły rozkład światła i marny efekt. Pomijając efekt placebo to ciężko ponoć znaleźć zestaw choć trochę warty uwagi. O cenie nie wspominając bo są nadal jeszcze zbyt wysokie w stosunku do dyskusyjnych korzyści.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar hadeu
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Multiair 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o emisję uv http://m.auto-swiat.pl/menl96
    Jeden z atykułów jaki czytałem.
    Odnośnie różnicy między ori a china poszukam i dam linka, bo też gdzieś czytałem parę lat temu.
    Miałem zenon w poprzednim aucie (inwencja poprzedniego właściciela) i odbłysniki po jakimś czasie zniknęły. Założyłem nowe ori reflektory i zwykłe H7 i zacząłem znowu widzieć w nocy.

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  9. #29
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Moim zdaniem to tzw. "pic na wodę i fotomontaż" ten artykuł to chyba jakaś wydumka studenta. Ja nie widziałem w żuciu żadnych "czarnych" reflektorów. Nie widziałem też aby wnętrze reflektora jakiegokolwiek było w jakikolwiek inny sposób uszkodzone jak od ciepła i pyłu. Reflektory w środku po latach zwykle pokrywają się "mgłą" jak chociażby przednia szyba po długim niewycieraniu. Wystarczy to przetrzeć/umyć. Odbłyśniki się wypalają od ciepła a pliwęglan (jeżeli jest) to płowieje od słońca a nie od żarników. No i tyle. Ja nie widziałem nigdy żadnego wpływu promieniowania UV. Zdjęcia które są w tym artykule to zwykłe przegrzanie. Gdyby to było promieniowaniu UV to nie było by tego tylko u góry ale i dookoła równo. Czyli od razu teoria autora legła w gruzach

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar hadeu
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Multiair 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    Widzę, że nic Cię nie przekona. Skoro to tylko ciepło, to czemu o 20W mociejszy halogen nie niszczy odblyśnika, tak silnie jak hid 35W? To różnica około 60% mocy. Więc teoria chyba nie jest taka słaba, żeby legła w gruzach.


    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Wymiana żarówek w GT
    Utworzone przez kazikx w dziale GT
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 06-10-2019, 13:54
  2. Identyfikacja i wymiana żarówek w 166
    Utworzone przez marek230482 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-02-2016, 17:40
  3. Wymiana żarówek od pokręteł
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 12:39
  4. Wymiana żarówek
    Utworzone przez SlaSH7 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 20:06
  5. [159] Wymiana żarówek xenon
    Utworzone przez xdj1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2014, 11:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory