Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Reflektory MIto ksenon czy H7

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar nightfly
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    MiTo 1,3 jdtm 62KW
    Postów
    11

    Domyślnie Reflektory MIto ksenon czy H7

    Dwa miesiące temu kupiłem Mito rocznik 2011, zakochałem się w Alfie od pierwszego wejrzenia i nie do końca ją sprawdziłem przy zakupie.
    Ogólnie dobrze trafiłem ponieważ stan auta jest bardzo dobry. Mam tylko problem z reflektorami. Poprzedni właściciel zamontował ksenony. Niestety jest to przeróbka z przetwornicami na wierzchu bez poziomowania. Mój mechanik stwierdził, że mogę nie dostać przeglądu z tymi lampami a przeróbka na H7 jest niemożliwa. Pytałem diagnosty i faktycznie może byc problem. Nie do końca ogarnąłem temat reflektorów w Mito dlatego może mi podpowiecie co najlepiej zrobić? Wymienić całe reflektory na zwykłe (zamieniki czy Valeo) czy kombinować coś z tymi lamami. Stan reflektorów jest bardzo dobry (Valeo), ksenony Osram. Czy możliwe, że te lampy były orginalne na żarówki H7 i zostały przerobione przez wymianę wkładki na ksenony i jest możliwość powrotu to stanu oryginalnego? Jak odróżnić reflektory dla ksenon od reflektorów 2xH7(te moje mają sanki dla przetwornic)? Przerabiał ktoś domowym sposobem w tym aucie h7->ksenon?
    Ostatnio edytowane przez nightfly ; 24-11-2017 o 11:08

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    pewnie zwykłe hidy założone, to się po prostu demontuje. wrzuć fotki jak to wygląda i jak jest pospinane.
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Podejrzewam że w reflektorze raczej nic nie przerabiał jeśli chodzi o gniazdo mocowania żarówki. Założyć h7 na czas przeglądu [emoji6]

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar nightfly
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    MiTo 1,3 jdtm 62KW
    Postów
    11

    Domyślnie

    Coś w lampie było przerabiane bo nie ma mocowania żarówki H7 i są poprzerabiane przewody:/. Jak bede w domu to zrobię foty i wrzucę. Wkurzają mnie taki chałupnicze przeróbki.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    I każdego kto mija takie auto w nocy którego reflektory świecą wszędzie tylko nie tam gdzie powinny na dodatek mocnym drazniacym światłem.
    Kup ori lampy a te wystaw na sprzedaż szybko znajdzie się amator takich wynalazków.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar nightfly
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    MiTo 1,3 jdtm 62KW
    Postów
    11

    Domyślnie

    Prawda jest inna. Reflektory są oryginalne ksenonowe, nie mam tylko pozycjonowania i przetwornice są nieoryginalne. Teraz mam dylemat co z tym zrobić. Może ktoś chce się wymienić na zwykłe?

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Cytat Napisał nightfly Zobacz post
    Prawda jest inna. Reflektory są oryginalne ksenonowe, nie mam tylko pozycjonowania i przetwornice są nieoryginalne. Teraz mam dylemat co z tym zrobić. Może ktoś chce się wymienić na zwykłe?
    Mówisz o poziomowaniu? Czyli lampy masz homologowane na ksenon. Jeśli masz spryski to teoretycznie nikt nie powinien mieć problemów. Pochowaj tylko wszystko ładnie i będzie ok. Oczywiście dokładnie wyreguluj lampy. Jeśli Cię takie rozwiązanie nie interesuje to sprzedaj lampy i kup zwykle pod h7 i jeszcze zarobisz. Chyba że masz coś jeszcze innego.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar nightfly
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    MiTo 1,3 jdtm 62KW
    Postów
    11

    Domyślnie

    tak poziomowania nie mam, brak silniczków i osprzętu na wahaczach. Spryskiwaczy też brak.

    Znalazłem stary wątek o przeróbce na ksenony w innym miejscu tego forum hasło "brak spryskiwaczy ksenonow a przeglad" (niestety nie mogę dodać linka bo mam <10 postów). W przepisach chyba nie zmieniło w tej kwestii tylko przegląd teraz trudniej dostać.
    Ostatnio edytowane przez nightfly ; 24-11-2017 o 13:46

Podobne wątki

  1. [Mito] Zakup alfa romeo Mito
    Utworzone przez Michał 12 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 19:06
  2. [MiTo] Jakie są reflektory w Alfie MiTo? Soczewki czy zwykłe?
    Utworzone przez chriscy w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-02-2010, 12:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory