Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Podnośnik Szyb Alfa Mito

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    ALFA ROMEO MITO
    Postów
    1

    Domyślnie Podnośnik Szyb Alfa Mito

    Hej

    jestem tu nowy, mam nadzieje, że nie będę ćwiczył Waszej cierpliwości jestem szczęśliwym posiadaczem mojej pierwszej Alfy tzn Mito 2010 1,3 jtd 95 km.
    Po pierwszym miesiącu czas na mały problem. Zaczęło się niewinnie, szyba od strony pasażera bywała kapryśna. Raz działała, raz działał tylko dociąg przy zamykaniu. Żadne resetowanie ustawień nie dało rady. Postanowiłem odstawić auto do elektryka, niestety większość terminów w warsztatach o dobrej renomie była zarezerwowana. Mieszkam na śląsku, ital auto Katowice dopiero po nowym roku. Auto elektryk stwierdził, że do wymiany moduł sterowania szybami, ten przy silniku szyby. Nie było by żadnego problemu, jest sporo część w necie, lecz powiedział mi, że część musi idealnie się zgadzać z numerami 505155890, jest to bardzo ciężkie, obecnie w Polsce brak idealnie takiej samej części. Pytanie do Was, szukać na upartego czy kombinować z częściami o innych symbolach. Jak coś to mam zdjęcie tego modułu w razie potrzeby.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    Pytanie teraz jedno bo miałem podobnie z szybą od kierowcy,
    czy masz zamykanie/otwieranie z kluczyka? Aby to sprawdzić to trzeba przytrzymać guzik do otwierania/zamykania auta przy kluczyku. Jeżeli masz to raczej nie znajdziesz takiej części na allegro.
    W moim przypadku szyba się zacięła bo silnik odmówił posłuszeństwa. Nie działała szyba w ogóle, nie wiem czy 100% to twój przypadek. Najłatwiej kupić cały podnośnik szyby pasażera i zamontować zamiast tego zepsutego. Koszt koło 150 zł (z AS0 coś koło 800 zł) to raczej nie wiele na sprawdzenie czy to na pewno moduł sterowania.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Właściwie to ja muszę parę pytań dorzucić, bo tak się składa, że też się zastanawiam nad wymianą.

    1. Czy są też MiTo bez zamykania/otwierania szyb kluczykiem czy to standard? Generalnie pewnie była nieco biedniejsza wersja, ale nigdy nie widzialem w konfiguratorze takiej pozycji.
    2. Sterowanie otwieraniem z pilota skomunikowane jest pewnie z centralką, więc po stronie drzwi nie powinno być żadnej różnicy? Czy zle myślę? Przecież tam nie ma żadnej rozbudowanej elektroniki.
    3. Kupno całego podnośnika zawsze załatwia sprawę? U siebie chciałbym właśnie wymienić całość, ze względu na zagiętą prowadnicę. Jak rozumiem, jeśli kupię złą używkę to nie będzie działało sterowanie z kluczyka?

    Niby prosty temat, ale lepiej wyjaśnić kwestie.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    1. tak byly rozne w eperze sa 3 rozne podnosniki
    2. jest roznica, niestety o tym sie przekonalem bo jak mi padl podnosnik w drzwiach kierowcy to juz tam szyba sie nie podnosi/opada za pomoca kluczyka.
    3. u mnie zalatwilo

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał Strzalka Zobacz post
    1. tak byly rozne w eperze sa 3 rozne podnosniki
    2. jest roznica, niestety o tym sie przekonalem bo jak mi padl podnosnik w drzwiach kierowcy to juz tam szyba sie nie podnosi/opada za pomoca kluczyka.
    3. u mnie zalatwilo
    @strzałka, dzięki za wyjaśnienie!

    Chwilkę poszperałem i rzeczywiście. Otwieranie/zamykanie szyb z kluczyka to funkcja komfortu.
    Ja mam numer 50515590 i ten na pewno działa z kluczykiem. Ciekawe czy Twój też, jeśli bardzo zależy Ci na otwieraniu, to faktycznie powinien być dopasowany numerem. W innym wypadku przecież powinien się otwierać i zamykać normalnie, ale dla własnego spokoju spróbuj poszukać takich o jakich mówił mechanik.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    No niestety to była szybka akcja w moim przypadku bo stało się to pod koniec zimy gdzie wiekszosc deszczu, a szyba jak na zlosc zacieła się po środku brałem co szło z allegro bo jak zadzwoniłem do ASO to zaśpiewali 800 zł

    W sumie i tak już tego nie używam to zapomniałem, że miała to seria.

Podobne wątki

  1. ALfa GT podnośnik szyb
    Utworzone przez dejvid27 w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-07-2017, 13:25
  2. [164] Podnośnik szyb
    Utworzone przez Tytanowy w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-08-2014, 22:18
  3. [GTV Spider] Podnośnik szyby Alfa Spider 98r.
    Utworzone przez teflon w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 18:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory