Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Giulletta 2.0 , 170km- 2012 rok wskaźnik paliwa

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar superzajac
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Siemiatycze
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2012 r.
    Postów
    123

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc. Problem usunięty. Zawieszony pływak.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    36

    Domyślnie

    Odkurzę temat. Ostatnio zauważyłem, że kontrolka paliwa zaczyna trochę zmyślać. Po pełnym zatankowaniu, w trakcie jazdy, wskazówka potrafi spadać tak, jakbym cisnął cały czas obrotami pod czerwone pole, po czym potrafi powrócić stanu full. Później to wygląda to tak, że wskazówka wskaźnika spada tak, jakby było większe spalanie niż w rzeczywistości. W momencie gdy kontrolka zbliża się już do granicy rezerwy (ale jeszcze nie zapiszczy, że już końcówka paliwa) to tak na prawdę w baku jest jeszcze ok. 15l, bo przy tankowaniu weszło niecałe 45l (gdzie normalnie spodziewałbym się, że zatankuję ok. 55l, bo przynajmniej tak wcześniej to wyglądało, jeśli zdarzyło mi się już jechać na rezerwie).

    Trochę dziwne, wydaje mi się, że gdyby to była wina pływaka, to jeśli już zaciąłby się, to wskazywałby stały poziom, albo w jakimś przedziale od-do. A tutaj trochę wygląda jakby zanurzał się poniżej rzeczywistego poziomu, później trochę wracał w górę, później znów trochę sobie spada, jak mu się uwidzi. Komuś przychodzi do głowy jakaś przyczyna? Coś nie tak z wiązką, jakimś przekaźnikiem?

    Może to wynika z faktu, że średnio co 2 tyg auto w weekend stoi zaparkowane na dość dużym nachyleniu pod górkę u teściów? W sumie to nie powinno mieć to wpływu, no ale kto wie... może Mario i Luigi nie przewidzieli tego wariantu przy projektowaniu?

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Gdansk
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał eryankov Zobacz post
    Odkurzę temat. Ostatnio zauważyłem, że kontrolka paliwa zaczyna trochę zmyślać. Po pełnym zatankowaniu, w trakcie jazdy, wskazówka potrafi spadać tak, jakbym cisnął cały czas obrotami pod czerwone pole, po czym potrafi powrócić stanu full. Później to wygląda to tak, że wskazówka wskaźnika spada tak, jakby było większe spalanie niż w rzeczywistości. W momencie gdy kontrolka zbliża się już do granicy rezerwy (ale jeszcze nie zapiszczy, że już końcówka paliwa) to tak na prawdę w baku jest jeszcze ok. 15l, bo przy tankowaniu weszło niecałe 45l (gdzie normalnie spodziewałbym się, że zatankuję ok. 55l, bo przynajmniej tak wcześniej to wyglądało, jeśli zdarzyło mi się już jechać na rezerwie).

    Trochę dziwne, wydaje mi się, że gdyby to była wina pływaka, to jeśli już zaciąłby się, to wskazywałby stały poziom, albo w jakimś przedziale od-do. A tutaj trochę wygląda jakby zanurzał się poniżej rzeczywistego poziomu, później trochę wracał w górę, później znów trochę sobie spada, jak mu się uwidzi. Komuś przychodzi do głowy jakaś przyczyna? Coś nie tak z wiązką, jakimś przekaźnikiem?

    Może to wynika z faktu, że średnio co 2 tyg auto w weekend stoi zaparkowane na dość dużym nachyleniu pod górkę u teściów? W sumie to nie powinno mieć to wpływu, no ale kto wie... może Mario i Luigi nie przewidzieli tego wariantu przy projektowaniu?
    to ja tez odkurzam - mam dokładnie to samo. W czasie jazdy poziom znacznie spada, jak lugo jechałem i zatankowałem full (a była prawie rezerwa) to weszło tylko 39l paliwa, po czym wskaźnik pokazuje ze 1,5 'kreski' paliwa brakuje do pełnego. Następnie postał chwila na parkingu i odpalając pokazuje pełny zbiornik po czym po 10 km jazdy znow 'zjechał' do poziomu w którym brakuje 1,5 kreski.
    Ktos ma pomysł co to może być?

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    36

    Domyślnie

    Tak z ciekawości - zauważyłeś jakieś zmiany w średnim spalaniu? Bo ja liczę spalanie i ile zatankowałem (w pewnym momencie myślałem, że może gdzieś paliwo wycieka, ale majster sprawdził wszystko, zmierzył dawki na wtryskach - wszystko ok), ale wszystko w normie.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    194

    Domyślnie

    Podpinając się pod temat pytanie może banalne. Ktoś tu napisał o sygnalizacji dźwiękowej rezerwy, czyli zapiszczeniu, gdy zapala się kontrolka rezerwy. Czy w Julkach jest taka opcja, lub trzeba ją włączyć? U mnie po prostu zapala się tylko żółta kontrolka rezerwy. Mówię o sytuacji, gdy auto jest w ruchu i obniży się poziom paliwa do rezerwy.
    Pozdrawiam.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    36

    Domyślnie

    U mnie może ze 3 razy zdarzyło się, że mi się rezerwa zaświeciła i wraz zapaleniem się rezerwy był sygnał dźwiękowy (pojedyncze bipczenie) i chyba komunikat, że jest niski poziom paliwa. Ale nie wiem, nawet, czy można w jakiś sposób to ustawić, nie szukałem nigdy w menu.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Giulietta VELOCE
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał eryankov Zobacz post
    U mnie może ze 3 razy zdarzyło się, że mi się rezerwa zaświeciła i wraz zapaleniem się rezerwy był sygnał dźwiękowy (pojedyncze bipczenie) i chyba komunikat, że jest niski poziom paliwa. Ale nie wiem, nawet, czy można w jakiś sposób to ustawić, nie szukałem nigdy w menu.
    Rezerwa w Julce działa, powiedziałbym, dwuetapowo. Pierwszy cynk, że jest mało paliwa, dostajemy poprzez zapalenie kontrolki. Żadnych sygnałów dźwiękowych.
    Druga faza, to jak już jest nóż na gardle, pojawia się sygnał dźwiękowy i informacja na wyświetlaczu, że jest mało. Zanika wskazanie i ile przejedziemy na paliwie.
    Generalnie, przy tej drugiej fazie, to raczej radziłbym czym prędzej uzupełnić. Licho wie, ile tam zostało.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    Cytat Napisał RCMax Zobacz post
    Rezerwa w Julce działa, powiedziałbym, dwuetapowo. Pierwszy cynk, że jest mało paliwa, dostajemy poprzez zapalenie kontrolki. Żadnych sygnałów dźwiękowych.
    Druga faza, to jak już jest nóż na gardle, pojawia się sygnał dźwiękowy i informacja na wyświetlaczu, że jest mało. Zanika wskazanie i ile przejedziemy na paliwie.
    Generalnie, przy tej drugiej fazie, to raczej radziłbym czym prędzej uzupełnić. Licho wie, ile tam zostało.
    Komuniukat "drugiej fazy" pojawia się, gdy wyliczony zasięg (średnie spalanie i to co zostało w baku) spada poniżej 50km.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał RCMax Zobacz post
    Rezerwa w Julce działa, powiedziałbym, dwuetapowo. Pierwszy cynk, że jest mało paliwa, dostajemy poprzez zapalenie kontrolki. Żadnych sygnałów dźwiękowych.
    Druga faza, to jak już jest nóż na gardle, pojawia się sygnał dźwiękowy i informacja na wyświetlaczu, że jest mało. Zanika wskazanie i ile przejedziemy na paliwie.
    Generalnie, przy tej drugiej fazie, to raczej radziłbym czym prędzej uzupełnić. Licho wie, ile tam zostało.
    Pewnie jest tak jak mówisz Tankuję zanim wskazówka dociera do czerwonego pola, ale zdarzyło mi się może ze 3 razy, że się rezerwa zaświeciła i kojarzę, że kiedyś mi tam coś tam przy tej okazji zapikało, ale dokładnie nie pamiętam.

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Pływak się zaciął. Nalej do pełna do odbicia, pojeździsz i sam wróci do normy. Miałem podobnie, gdy zatankowałem i nie zgasiłem. Normalka.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 21:32
  2. Wskaźnik paliwa 156 1.8 TS
    Utworzone przez netoperek2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-11-2013, 19:41
  3. [159] Wskaźnik paliwa
    Utworzone przez tureq w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-09-2013, 17:19
  4. Wskaźnik paliwa
    Utworzone przez dybek79 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-08-2011, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory