Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Czy NIE wyłączanie klimy/nawiewu przed wyłączeniem silnika może ją uszkodzić?

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seweryn80 Zobacz post
    jeśli chodzi o klimę to warto żeby odparowała z niej woda czyli się ogrzała bo mając na niej wodę dajemy karmę dla bakterii i grzyby
    Czyli rozumiem, że wskazane jest wyłączenie kllimy na kilka min przed wyłączeniem silnika, czy tak?

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    co za dziwaczny pomysł. to jak zmieniać wycieraczki na nowe po każdym użyciu
    jeśli to pomoże: we wszystkich samochodach w mojej rodzinie klima automatyczna jest/była na stałe włączona w tryb 'auto' przez 365 dni w roku i nikt tego nie dotyka z wyjątkiem zmiany temperatury najstarszy ma teraz jakieś 10 lat (seat tolego 3gen) i nigdy nic się z klimą nie działo, czyszczenie raz do roku i tyle. tak samo 7 letni peugeot 407. pozostałe zbyt młode, by się wypowiadać (1 rok), ale jakoś się nie spodziewam. klimatyzacja automatyczna po to jest automatyczna, by się nią nie zajmować

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1,3 JTDM-2 95KM; Ford Kuga MK2 2,0 TDCi 180KM 4x4
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał loonyjoe Zobacz post
    co za dziwaczny pomysł. to jak zmieniać wycieraczki na nowe po każdym użyciu
    jeśli to pomoże: we wszystkich samochodach w mojej rodzinie klima automatyczna jest/była na stałe włączona w tryb 'auto' przez 365 dni w roku i nikt tego nie dotyka z wyjątkiem zmiany temperatury najstarszy ma teraz jakieś 10 lat (seat tolego 3gen) i nigdy nic się z klimą nie działo, czyszczenie raz do roku i tyle. tak samo 7 letni peugeot 407. pozostałe zbyt młode, by się wypowiadać (1 rok), ale jakoś się nie spodziewam. klimatyzacja automatyczna po to jest automatyczna, by się nią nie zajmować
    Masz 100% racji, a tak w ogóle to to jest samochód, nie MI-35M

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    No, ale niektórzy lubią się trochę pozajmować samochodem i jego elementami, a nie tylko przewieźć 4 litery z punktu A do punktu B

  5. #15
    Bartek39
    Gość

    Domyślnie

    Polecam po każdej jeździe podziękować Julce za bezpieczne dowiezienie, pogłaskać tu i tam pogadać sobie z nią i na dowidzenia życzyć spokojnej nocy. Pierwsze słyszę żeby po jeździe wyłączać klimę, światła itd.
    Ostatnio edytowane przez Bartek39 ; 27-12-2017 o 23:16

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    no może nie tak do końca...mając słaby akumulator , przy dużych mrozach warto wyłączyć wszystkie odbiorniki prądu / światła, nagrzewnica, ogrzewanie szyby tylnej czy grzanie foteli / przed uruchomieniem samochodu jeśli rozrusznik ledwo kręci / wciskając jednocześnie pedał sprzęgła /.
    Ale to chyba jedyne uzasadnienie tych zabiegów.Czasami również kręcenie rozrusznikiem przy załączonym radiu / nawigacji nie fabrycznej / może spowodować błędy w załadowaniu softu i reset urządzenia.Jeśli chodzi o klimę ..zawsze jest załączona i nigdy się nad tym nie zastanawiałem .

  7. #17
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    u mnie Julka bez wciśniętego sprzęgła nie zapali

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seweryn80 Zobacz post
    jeśli chodzi o klimę to warto żeby odparowała z niej woda czyli się ogrzała bo mając na niej wodę dajemy karmę dla bakterii i grzyby. Ja tak nigdy nie robię jeśli chodzi o resztę nigdy nic nie wyłączam bo przy odpalaniu wszystkie systemy są resetowane i odpalają po chwili.
    Robiłem tak przez 9 lat w Grande Punto tzn. wyłączałem klimatyzację na ok. 5 min przed dojechaniem do celu. Dzięki temu nigdy nie miałem nieprzyjemnego zapachu z wentylacji a i temperatura w środku trochę rosła więc nie było takiego "szoku" przy wyjściu na zewnątrz. Dlatego robię tak i teraz, przed dojechaniem do celu wyłączam wcześniej sprężarkę ale nie ze względu, że się uszkodzi bo to niemożliwe ale właśnie ze względu na przesuszenie układu.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-08-2015, 11:15
  2. Brak nawiewu i klimy
    Utworzone przez Bambola e Bella w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 09:10
  3. Wiatraczek nawiewu klimy
    Utworzone przez PiterR w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-04-2012, 09:57
  4. Awaria nawiewu i klimy
    Utworzone przez 0ki w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-12-2011, 13:25
  5. Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 15-08-2008, 10:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory