Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Alfa Romeo Mito 1,4 105KM MultiAir "wyje" po odpaleniu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1,4 105KM MultiAir
    Postów
    3

    Domyślnie Alfa Romeo Mito 1,4 105KM MultiAir "wyje" po odpaleniu

    Witam,
    Posiadam Mito z 2011r 1,4 105KM MultiAir, auto posiadam od nowości. Aktualny przebieg to 63 tys. Od jakiegoś czasu zaczęło się z nim dziać coś dziwnego a mianowicie:
    1. po odpaleniu silnika słychać dziwne ,,wycie'' oraz przy dodaniu gazu, na luzie, obroty nie przekraczaj 2000 tys obrotów - jakby nie miał mocy. Nie dzieje się to za każdym razem tylko od czasu do czasu, ostatnio coraz częściej. Dodam tylko że po jakimś czasie na odalonym silniku wszystko wraca do normy i jest ok;
    2. ostatnio usterce opisanej w pkt. 1 towarzyszy dziwny zapach z nawiewow jakby spaliny albo coś podobnego, niby auto jedzie normalnie, silnik pracuje normalnie ale ten zapach jest drazniacy;
    3. przy włączeniu ogrzewania tylnej szyby włącza się tylna wycieraczka, nieraz zapala się powiadomienie że tylna klapa bagażnika jest otwarta a teraz wogole nie działa ogrzewanie tylnej szyby.
    Nie będę nikogo oszukiwać że jestem znawca aut i świetnym mechanikiem bo tak nie jest. Jeżeli ktoś z Was Alfaholicy jest w stanie to przeczytać i dać jakieś cenne wskazówki, które będą w stanie wyeliminować w/w usterki i zaoszczędzić czasu i może pieniędzy na niepotrzebne działania i naprawy to proszę o pomoc. Dodam tylko że oleje i filtry wymieniam raz do roku i jak do tej pory są to pierwsze problemy z moim Mito. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    14

    Domyślnie

    ad.1 i ad.2: Czy przypadkiem nie jest to ten sam objaw jak w wątku:
    w ww.forum.alfaholicy.org/mito_giulietta/156365-dziwny_dzwiek_po_uruchimienu_zimnego_silnika_giuli etta_1_4_tbi.html
    (spacja w adresie niepotrzebna)

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1,4 105KM MultiAir
    Postów
    3

    Domyślnie

    Wygląda na to że to jest to czego szukałem. Dziękuję bardzo za pomoc. zostanie mi jeszcze kwestia tej tylnej szyby i wycieraczki ale to musi być wszystko jakoś powiązane.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin G Zobacz post
    zostanie mi jeszcze kwestia tej tylnej szyby i wycieraczki ale to musi być wszystko jakoś powiązane.
    Masz uwaloną wiązkę tylnej klapy - problem opisywany na forum setki razy.... Radził bym naprawić to jak najszybciej (lub przynajmniej zabezpieczyć tymczasowo) zanim tak Ci pozwiera przewody że będzie body computer do wymiany

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  2. [MiTo] Alfa mito 1.4 multiair 105km chip tuning
    Utworzone przez bery53 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-06-2014, 18:11
  3. Artykuł "Auto świat" - Alfa Romeo MiTo kontra Mini
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 19:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory