Strona 2 z 45 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 443

Temat: Giulietta Veloce - perypetie zakupu nowego auta ...

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Nysa
    Auto
    Giulietta 1,4 MA TCT distinctive+pakiet sport1+pakiet premium
    Postów
    50

    Domyślnie

    Popieram, ja przejechałem 68000km i nigdy CHECK ENGINE mi się nie zapalił, a czasami garażuję pod
    chmurką .

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    check engine to standardowy "foch" Julek. Moja np jest garażowana. Jak śpi pod chmurką, mam 50% szansy na "check" z rana. Wjechanie do ciepłego garażu w mrozy 50% szans na check. Mija po 2-4 odpaleniach (start-stop się nie liczy). Pewnie coś z przebiciem w instalacji.
    Check jest całkowicie niegroźny jeśli pojawia się od czau do czasu i mija po 2-3 odpaleniach (komunikat o błędzie wypada z bufora pamięci komputera). Przy okazji niewiele przeszkadza - nie da się przełączyć w D i A, ale samochód działa normalnie i parametry jazdy D i tak włączają sie powyżej 120.
    Że tak Ci napisze- nie pisz bzdur!! zapalający się check silnika jest objawem niedomagań auta i trzeba to znaleźć aby nie mieć jakichkolwiek uszkodzeń. Co z tego że zgaśnie i zniknie z pamięci- problem to rozwiązuje?
    Jeśłi masz tkaie przypadki to radzę Ci się zając tematem a nie pisać brednie że Julki tak mają- może twoja!! Mam już drugą łacnzie ponad 100 tkm w mrozach odpalane przy -28 i nic

  3. #13
    Bartek39
    Gość

    Domyślnie

    Mam Julkę Veloce od 1.06.2017, przejechane 10k km i nic od nowości. Dalej banan na ustach. Ja tankuję tylko BP Ultimate 98 i polecam wszystkim. Żadnej vervy i innych.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Witam Towarzystwo
    Jutro prawdopodobnie odbieram Julkę ... po wymianie czujnika detonizacji ... ciekaw jestem dwóch rzeczy ... czy to usunie check i kiedy wrócę do serwisu ... oby przy okazji pierwszych 15000 km 3majcie kciuki ...

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    3CITY
    Auto
    GIULIETTA
    Postów
    88

    Domyślnie

    Jesli servisujesz Julke w Gdansku to od razu ja lepiej zezlomuj , bedziesz mial mniej problemow.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Nie serwisuje w Gdańsku - znałem temat i kupiłem auto i serwisuje w innym miejscu.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Nie serwisuje w Gdańsku - znałem temat i kupiłem auto i serwisuje w innym miejscu.
    Julka odebrana? Wszystko ok?

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    Julka odebrana? Wszystko ok?
    Tak, odebrana i odpukać na razie ponad 100 km bez żadnych problemów. Tęskniłem już za jej dźwiękiem, wyglądem itp - choć nasz związek jest na ten moment krótki
    Natomiast zastanawiam się nad jedną rzeczą - jadąc jakby prosto zawsze koło kierownicy jest lekko skręcone w lewą stronę. Z jednej strony wiadomo - na Polskich Drogach nigdy nie jeździsz idealnie prosto - ale tak się nad tym zastanawiam.
    Dodam, że ostatnio jeździłem różnymi autami nowymi, testowymi (był Jeep Renegade, Fiat Tipo, Stelvio, Giulia, RAV4) i w każdym z nich odniosłem takie samo wrażenie - czy jest to coś normalnego - czy też może już zaczynam widzieć niebieskie niedźwiedzie ???

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    A zwróć uwagę na drogę, może jest delikatnie krzywa, ja na 80% mojej trasy do pracy mam kierę w prawo xD a geometria jest świeżo zrobiona, ostatnio jechałem do Wawy to kierownica prosto była.
    Ale zawsze możesz podjechać do serwisu, albo gdzieś na jakieś SKP jeśli mają sprzęt do ustawiania/pomiarów.

  10. #20
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    check engine to standardowy "foch" Julek. Moja np jest garażowana. Jak śpi pod chmurką, mam 50% szansy na "check" z rana. Wjechanie do ciepłego garażu w mrozy 50% szans na check. Mija po 2-4 odpaleniach (start-stop się nie liczy). Pewnie coś z przebiciem w instalacji.
    Check jest całkowicie niegroźny jeśli pojawia się od czau do czasu i mija po 2-3 odpaleniach (komunikat o błędzie wypada z bufora pamięci komputera). Przy okazji niewiele przeszkadza - nie da się przełączyć w D i A, ale samochód działa normalnie i parametry jazdy D i tak włączają sie powyżej 120.
    chceck to chceck i zawsze ma przyczynę do usunięcia a nie olewania. przez tyle lat z włoszczyzną nie widziałem check-a, a tu ktoś pitoli że to "standard"

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Tak, odebrana i odpukać na razie ponad 100 km bez żadnych problemów. Tęskniłem już za jej dźwiękiem, wyglądem itp - choć nasz związek jest na ten moment krótki
    Natomiast zastanawiam się nad jedną rzeczą - jadąc jakby prosto zawsze koło kierownicy jest lekko skręcone w lewą stronę. Z jednej strony wiadomo - na Polskich Drogach nigdy nie jeździsz idealnie prosto - ale tak się nad tym zastanawiam.
    Dodam, że ostatnio jeździłem różnymi autami nowymi, testowymi (był Jeep Renegade, Fiat Tipo, Stelvio, Giulia, RAV4) i w każdym z nich odniosłem takie samo wrażenie - czy jest to coś normalnego - czy też może już zaczynam widzieć niebieskie niedźwiedzie ???
    źle ustawiona geometria.

    przy ustawianiu geometri kierownica musi być w pozycji idealnie prostej, każde odchylenie skutkuje skrzywioną kierownicą w pozycji neutralnej, pomimo że koła względem siebie ustawione są prawidłowo

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    A zwróć uwagę na drogę, może jest delikatnie krzywa, ja na 80% mojej trasy do pracy mam kierę w prawo xD a geometria jest świeżo zrobiona, ostatnio jechałem do Wawy to kierownica prosto była.
    Ale zawsze możesz podjechać do serwisu, albo gdzieś na jakieś SKP jeśli mają sprzęt do ustawiania/pomiarów.
    jak wyżej
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 05-01-2018 o 20:27

Podobne wątki

  1. Nowa Alfa Romeo Giulietta Veloce
    Utworzone przez PHOENIX w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory