Strona 37 z 45 PierwszyPierwszy ... 27282930313233343536373839404142434445 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 443

Temat: Giulietta Veloce - perypetie zakupu nowego auta ...

  1. #361
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    ale czego nie rozumiesz? skoro np zgubienie z felgi ciężarka np 5 g potrafi powodować wibracje to jak myślisz czy w okresie zimowym nie potrafi się zebrać brudu na obwodzie felgi więcej niż 5 g? wyważasz koła w samochodzie?

  2. #362
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Tak z ciekawości: na czyj koszt było to sprawdzanie i czyszczenie? Bo chyba nie gwaranta, bo to nie jego wina.

    ps. Nie grzej sobie jajek, bo to nie jest dobre dla zdrowia.
    Mówił lekarz.
    Oczywiście na mój koszt - to w pełni zrozumiałe ale policzono mnie ulgowo - za co bardzo dziękuję

    P.S. Masa rzeczy które robimy nie jest dobre dla naszego zdrowia ...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Szkoda, że nie ma zdjęć tego "trochę brudu" na felgach, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że zwykle zabrudzenia felgi dają taki efekt. Żeby tak było to tego blota musiało być całkiem dużo gramów, a tego po prostu nie sposób było nie zauważyć.
    Zdjęcia były i zostały mi pokazane ... i trzeba obiektywnie przyznać, że po czyszczeniu tych felg od środka - problem całkowicie zniknął.

    Prawdą jest jednak fakt, że jest to strasznie czuły układ - bo nawet po zobaczeniu tych zdjęć - uważam, że nie było tego dużo. Po prostu widać każdy gram ma tutaj znaczenie. Nie spotkałem się z tym w innych autach - jednak skoro czyszczenie wyeliminowało problem - faktem musi być przyczyna.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ale czego nie rozumiesz? skoro np zgubienie z felgi ciężarka np 5 g potrafi powodować wibracje to jak myślisz czy w okresie zimowym nie potrafi się zebrać brudu na obwodzie felgi więcej niż 5 g? wyważasz koła w samochodzie?
    Ogólnie jak wspomniałem wcześniej - cieszę, że problemem była taka pierdoła. Równie dobrze mogło być tak, że znowu zużyłyby się opony - a tego po ich tak niewielkim przebiegu bym nie zaakceptował.
    Natomiast teraz muszę znaleźć sensowny sposób na dokładne czyszczenie felg raz na jakiś czas. Nie będę przecież za każdym razem odkręcał kół i czyścił ich od środka

  3. #363
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    tu nie jest problemem czułość układu i sam brud który jak auto jeździ rozkłada się równomiernie tylko np fakt ze auto trafia np na myjnie wypłuczesz syf z felgi lancą tylko w kilku miejscach zostawiając brud w innych punktach który w takim układzie działa jak ciężarki. nie trzeba wiele - popatrz - zgubienie czasem 5 gram!! powoduje że koła są niewyważone.
    żeby wypłukać felgi od środka naprawdę trzeba kilkukrotnie przestawiać auto tak aby mieć dostęp do poszczególnych części felgi na całym jej obwodzie
    więc albo.. nie myjemy wcale albo porządnie

    - - - Updated - - -

    polecam doba szczotkę do felg- ja po ostatnich przygodach sobie kupiłem efekt
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190105_131927.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	36.9 KB
ID:	253861

  4. #364
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ale czego nie rozumiesz? skoro np zgubienie z felgi ciężarka np 5 g potrafi powodować wibracje to jak myślisz czy w okresie zimowym nie potrafi się zebrać brudu na obwodzie felgi więcej niż 5 g? wyważasz koła w samochodzie?
    Oczywiście, rozumiem to. Wytłumacz tylko dlaczego autorowi wątku ani chyba nikomu innemu w innych autach nigdy takie zabrudzenie felgi nie powodowało takich efektów, że de facto nie dało się jeździć autem, bo trzepało? Co? inne auta zimą nie jeżdżą? Nie brudzą się im felgi? Jeśli Giulietta jest tak czuła na, że zwykłe zabrudzenie felgi, powoduje takie efekty, to auto jest źle skonstruowane, nie nadaje się do normalnej eksploatacji po drogach publicznych. Nigdy w żadnym innym aucie nie kupowałem szczotek do mycia felg od wewnątrz. Wystarczyło zwykłe mycie myjką ciśnieniową i tyle. A tu cuda panie...!!! I ty uważasz to za normalną eksploatację auta? Przecież to nie jest bolid F1, gdzie może i 0,005 grama różnicy na kole powoduje wyrywanie kierownicy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Oczywiście na mój koszt - to w pełni zrozumiałe ale policzono mnie ulgowo - za co bardzo dziękuję

    P.S. Masa rzeczy które robimy nie jest dobre dla naszego zdrowia ...

    - - - Updated - - -



    Zdjęcia były i zostały mi pokazane ... i trzeba obiektywnie przyznać, że po czyszczeniu tych felg od środka - problem całkowicie zniknął.

    Prawdą jest jednak fakt, że jest to strasznie czuły układ - bo nawet po zobaczeniu tych zdjęć - uważam, że nie było tego dużo. Po prostu widać każdy gram ma tutaj znaczenie. Nie spotkałem się z tym w innych autach - jednak skoro czyszczenie wyeliminowało problem - faktem musi być przyczyna.

    - - - Updated - - -



    Ogólnie jak wspomniałem wcześniej - cieszę, że problemem była taka pierdoła. Równie dobrze mogło być tak, że znowu zużyłyby się opony - a tego po ich tak niewielkim przebiegu bym nie zaakceptował.
    Natomiast teraz muszę znaleźć sensowny sposób na dokładne czyszczenie felg raz na jakiś czas. Nie będę przecież za każdym razem odkręcał kół i czyścił ich od środka
    kolego czy Ty widziałeś to zabrudzenie, które powodowało trzepanie czy tylko opierasz się na tym co Ci ASO wcisnęło, że było powodem trzepania? Bo jeśli to tylko opinia ASO to faktyczne przyczyny trzepania mogły być zupełnie inne, a ASO powiedziało Ci bajkę, żeby nie robić szumu. Skoro sam uważasz, że myłeś felgi, a auto trzymasz w garażu, to ludu tam nie było. Ile musiało być zwykłego brudu i błota, żeby zaważyć na tym kole? Zresztą brud i rzadkie błoto w czasie jazdy zaraz odpadają, a już na pewno pod wpływem siły odśrodkowej rozkładają się wewnątrz felgi w miarę równo chyba, nie? To jakim cudem się zebrało na jednej stronie felgi tyle brudu, że wywoływało taki efekt? Dareek miał inną sytuację. Brud był na całym obwodzie felgi, a on wymył tylko część i po jednej stronie mu zostało tego szlamu. To rozumiem. U Ciebie to jest jakaś grubsza zagadka.

  5. #365
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    dalej opowiadasz kompletne bzdury! przyklej sobie np 5 gram do felgi w innym miejscu i przejedz to zrozumiesz problem! przeczytaj jeszcze raz co napisałem! TO NIE WYNIK JAKO TAKIEGO ZABRUDZENIA FELGI ALE WYPŁUKANIA NA MYJNI BRUDU W KILKU PUNKTACH OBRĘCZY FELGI A NIE PO CAŁOŚCI bo omnibusie nie ma szans w warunkach myjki cisnieniowej osiedlowej bez przesuwania koła felgi dokładnego wypłukania brudu na CAŁYM OBWODZIE. wbij sobie to do głowy i nie wyśmiewaj.
    ja miałem taki problem i wielu moich znajomych. podjedż do pierwszego lepszego gumiarza zapytaj czy nagromadzenie NIERÓWNOMIERNE syfu na feldze może dawać objawy niewyważenia felg!
    to samo spotkało kolegę house4live i tyle w temacie i szukanie tu jakiegoś drugiego dna jest po protu śmieszne
    jak dalej nie trafia to po zimie zrób test - wrzuć tą brudna felgę na wyważarkę a potem usuń trochę syfu np na 2/3 felgi i sprawdź
    i jeszcze jedno chyba na fizycie spałeś ale poszperaj w internecie jaki siły powstają poprzez niewyważenie koła np 5 gramami np przy prędkości 100 km/h
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 12-01-2019 o 12:37

  6. #366
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Dareek nie pozwalaj sobie na osobiste wycieczki, ok? Bo widzę, że masz irytujący nie tylko mnie zwyczaj uważania się za wszystkowiedzącego, a inni to głupki, a naprawdę to Ty masz gruntowne problemy z czytaniem i rozumowaniem. Przyznałem przecież, że twój przypadek wynikał z niedokładnego wypłukania zgromadzonego brudu. I ok.
    Ale autor wątku oglądał felgi przed tym co zrobiono mu w ASO i nie widział tam grudek czy znacznej masy brudu. No chyba on nie jest idiotą i zanim napisał na forum, że mu telepie autem to to obejrzał i stwierdził, że istotnych zabrudzeń nie było. Czego tu nie rozumiesz? Dlatego chciałbym zobaczyć zdjęcia tego "trochę brudu".

  7. #367
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Oczywiście, rozumiem to. Wytłumacz tylko dlaczego autorowi wątku ani chyba nikomu innemu w innych autach nigdy takie zabrudzenie felgi nie powodowało takich efektów, że de facto nie dało się jeździć autem, bo trzepało? Co? inne auta zimą nie jeżdżą? Nie brudzą się im felgi? Jeśli Giulietta jest tak czuła na, że zwykłe zabrudzenie felgi, powoduje takie efekty, to auto jest źle skonstruowane, nie nadaje się do normalnej eksploatacji po drogach publicznych. Nigdy w żadnym innym aucie nie kupowałem szczotek do mycia felg od wewnątrz. Wystarczyło zwykłe mycie myjką ciśnieniową i tyle. A tu cuda panie...!!! I ty uważasz to za normalną eksploatację auta? Przecież to nie jest bolid F1, gdzie może i 0,005 grama różnicy na kole powoduje wyrywanie kierownicy.
    Jeżdże Giuliettą już 5 lat i nigdy nie miałem takiego problemu. Więc to nie wada auta, bo w takim przypadku w tym wątku pojawiłoby się 20 postów od użytkowników, których dotknął ten sam problem (patrz: np. wiązka klapy bagażnika). Jest to chyba jednostkowy temat, być może związany z drogami po których poruszał się kolega house4live.
    Albo po prostu pech, coś się przykleiło i dało taki efekt.

  8. #368
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    A mnie się wydaje po lekturze wątku, że to jest po prostu szukanie problemu na siłę.
    Bez urazy.

  9. #369
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Nie jest na silę- auto zarówno kolegi house4live i np moje jeździ w specyficznych warunkach- robi większe przebiegi czasem z większymi prędkościami (np moje ok 40 tys na rok) i co ważne koło na zimę to 225 40 R18, potem szybkie i niedokładne umycie i wibracje.
    Do tego jak np ja jazda po Bieszczadach czasem w zimie bocznymi drogami i mamy to co mamy czyli większy syf.
    Owszem są zapewne osoby którym to nie będzie przeszkadzać.

  10. #370
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Bardziej mi chodziło o całokształt.

Podobne wątki

  1. Nowa Alfa Romeo Giulietta Veloce
    Utworzone przez PHOENIX w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory