Strona 9 z 45 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 443

Temat: Giulietta Veloce - perypetie zakupu nowego auta ...

  1. #81
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Generalnie żałuje zakupu tego auta i dzisiaj obiecałem sam sobie, że to moja ostatnia decyzja w świecie motoryzacji podjęta za pomocą serca. I zdecydowanie jest to ostatnia Alfa w moim życiu.
    Jak kupisz TV np Samsunga za 10k i od nowości coś będzie zepsute a sklep nie będzie chciał wymienić na nowy bo coś tam coś tam to to też będzie Twój ostatni zakup TV marki Samsung? Straszne biadolenie.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  2. #82
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Jak kupisz TV np Samsunga za 10k i od nowości coś będzie zepsute a sklep nie będzie chciał wymienić na nowy bo coś tam coś tam to to też będzie Twój ostatni zakup TV marki Samsung? Straszne biadolenie.
    Kupiłem auto za 120 000 - którego jestem właścicielem 23 dzień z czego 13 dni spędza ono w serwisie. Zdążyłem nim przejechać 1500 km. W tym budżecie mógłbym kupić masę innych produktów. I tak - jeśli kupiłbym TV za 10 000 dane producenta - a od nowości miałbym z nim takie problemy jak teraz z Alfą - nigdy nie kupiłbym nic tej marki - wybrałbym innych producentów.

  3. #83
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Obawiam się o ile samochód nie był pod Pana zamówienie to kolejna Alfa z wadą z którą i mechanicy włoscy sobie nie poradzą.
    Albo był już z wadą i wysłali go do Polski licząc że jakoś to będzie,przypomnę że na tym forum był przypadek Giuli z najsilniejszym silnikiem i tam włosi sobie nie
    poradzili.
    Sprawa zakończyła się wymianą samochodu i tu też tak powinno być ,wtedy będzie można powiedzieć każdej firmie mogą zdarzyć wpadki ale klient jest najważniejszy.
    Wizerunek firmy byłby zachowany a i klient zadowolony do tego minimum serwis w okresie gwarancji za darmo,może przedłużenie gwarancji na 5 lat w cenie.

  4. #84
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Obawiam się o ile samochód nie był pod Pana zamówienie to kolejna Alfa z wadą z którą i mechanicy włoscy sobie nie poradzą.
    Albo był już z wadą i wysłali go do Polski licząc że jakoś to będzie,przypomnę że na tym forum był przypadek Giuli z najsilniejszym silnikiem i tam włosi sobie nie
    poradzili.
    Sprawa zakończyła się wymianą samochodu i tu też tak powinno być ,wtedy będzie można powiedzieć każdej firmie mogą zdarzyć wpadki ale klient jest najważniejszy.
    Wizerunek firmy byłby zachowany a i klient zadowolony do tego minimum serwis w okresie gwarancji za darmo,może przedłużenie gwarancji na 5 lat w cenie.
    Niestety nie liczę na to aktualnie. W dzisiejszej rozmowie już usłyszałem terminy takie jak: „serwis ma 14 dni roboczych na ustalenie przyczyny usterki i jej usunięcie” „w przypadku gdy diagnoza jest utrudniona i wymaga zewnętrznych działań okres ten może być przedłużony do 30 dni” „jeśli wystąpią inne okoliczności to również termin 30 dni może być przedłużony” ... a dni bez auta lecą / raty leasingu się naliczają / wartość auta spada.

    Tragedia. Muszę zrobić reset głowy z moim kolegą Danielsem a potem poszukać prawnika i zacząć prawną batalię - bo widzę, że inaczej to przez calu okres trwania umowy auto będzie stało w serwisie a ja będę sobie jeździł autami zastepczymi. Pewnie tez do czasu aż serwis i auto zastępcze postawi odebrać.

  5. #85
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Niestety nie liczę na to aktualnie. W dzisiejszej rozmowie już usłyszałem terminy takie jak: „serwis ma 14 dni roboczych na ustalenie przyczyny usterki i jej usunięcie” „w przypadku gdy diagnoza jest utrudniona i wymaga zewnętrznych działań okres ten może być przedłużony do 30 dni” „jeśli wystąpią inne okoliczności to również termin 30 dni może być przedłużony” ... a dni bez auta lecą / raty leasingu się naliczają / wartość auta spada.

    Tragedia. Muszę zrobić reset głowy z moim kolegą Danielsem a potem poszukać prawnika i zacząć prawną batalię - bo widzę, że inaczej to przez calu okres trwania umowy auto będzie stało w serwisie a ja będę sobie jeździł autami zastepczymi. Pewnie tez do czasu aż serwis i auto zastępcze postawi odebrać.
    A czy Ty liczysz na to, że kupując samochód innej marki, w razie wystąpienia podobnej awarii, naprawią Ci samochód w jeden dzień? Życzę powodzenia. Śpiewka serwisu będzie podobna jak tu, a to najpierw 14, dni, potem 30 i tak dalej. Uruchamiaj prawników i walcz o nowe auto, jak kolega Gali. Trwało to z pół roku chyba, aż wywalczył. Nową Giulię Q.

  6. #86
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    A czy Ty liczysz na to, że kupując samochód innej marki, w razie wystąpienia podobnej awarii, naprawią Ci samochód w jeden dzień? Życzę powodzenia. Śpiewka serwisu będzie podobna jak tu, a to najpierw 14, dni, potem 30 i tak dalej. Uruchamiaj prawników i walcz o nowe auto, jak kolega Gali. Trwało to z pół roku chyba, aż wywalczył. Nową Giulię Q.
    To w innych markach nie dają od razu nowych samochodów jak cokolwiek się zepsuje?

    A i nie tylko Gali dostał nowy samochód. Nie zapominajmy o koledze [MENTION=45495]Roman35[/MENTION], który po praktycznie 2 latach dostał nową Giuliettę.

  7. #87
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    tia- a stara poszła do ludzi sprzedana przez dealera i z tego co wiem nowy user "buja się " z usterkami. [MENTION=64557]house4live[/MENTION] - po prostu masz pecha i z tej przyczyny moim zdaniem nie ma co skreślać produktu- zdiagnozują naprawią i będzie git. Uwierz u innych nie jest lepiej a moim zdaniem znacznie gorzej.
    Ja obserwuję innych producentów w tym marek premium naprawdę jak tak emocjonalnie do tematu podchodzisz to życzę powodzenia z innymi - co powiesz jak kolegi BMW serii 5 za ponad 250 tys ma już 4 skrzynie biegów, 5 ty akumulator, 4 tą przekładnie kierownicza, auto ciągle przechodzi w tryb awaryjny i jeszcze nigdy w aucie nie było wszystko sprawne, strzępią się pasy bezpieczeństwa korodują nawet śruby kół, systematycznie co 5-6 miesięcy wymiana chromów - i to wszystko w niecałe 2 lata i 30 tkm. BMW X5 - po 30 tkm KOMPLETNE zawieszenie przód i tył do wymiany łącznie z oponami Ty już pewnie zezłomowałbyś strucla.
    mój wcześniejszy VW cc - przebieg 3 tkm rozwarstwiona przednia szyba, pad nawigacji, zaczęły wyć opony jakbym traktorem jechał a potem szarpanie skrzyni i litr oleju na 500 km do silnika gratis. oczywiście ASO nie widziało problemu a usterki podobno z mojej winy. Kuzyna Golf 7 gen ma już 5 skrzynie biegów ciągle wali błędami a tu ciśnienie w kołach a tu check silnika a tu za niski poziom oleju a to pad poziomowania xenonów etc.
    to tylko kilka przykładów aby uzmysłowić Ci że nie ma ideałów i czasem się tak trafi i trochę cierpliwości trzeba czasami poświęcić. Życie Panie!!!

  8. #88
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    A czy Ty liczysz na to, że kupując samochód innej marki, w razie wystąpienia podobnej awarii, naprawią Ci samochód w jeden dzień? Życzę powodzenia. Śpiewka serwisu będzie podobna jak tu, a to najpierw 14, dni, potem 30 i tak dalej. Uruchamiaj prawników i walcz o nowe auto, jak kolega Gali. Trwało to z pół roku chyba, aż wywalczył. Nową Giulię Q.
    Biorąc pod uwagę fakt, że auto jest zupełnie nowe - dzisiaj mija 24 dzień odkąd je teoretycznie posiadam - z czego przez łącznie 14 dni serwis w Gdyni w współpracy z Bielsko-Białą i również Włochami nie potrafi zdiagnozować przyczyny jednego checka w takim pojeździe - tak oczekuję czegoś więcej niż tekstu, że w sumie to mają czas w nieskończoność na wyeliminowanie usterki. A dodam jeszcze, że to nie jest jedyna usterka. Ciekaw jestem ile czasu im zajmie szukanie przyczyn dziwnego rezonowania w kabinie podczas jazdy na niższych biegach czy też prędkościach. Muszę Wam przyznać rację - mam pecha - bo wiem, że są takie auta w których się nic złego nie dzieje. Ale czy te pojazdy w ogóle przechodzą jakąś kontrolę jakości przed wypuszczeniem go do klienta? Moja usterka pojawiła się po przejechaniu niecałych 100 km. Inaczej podszedłbym do tematu gdyby to stało się po roku przy jakiś przebiegu itp. - ale w sytuacji jakiej jestem oczekuje czegoś więcej niż czekania - właściwie nie wiem na co.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    To w innych markach nie dają od razu nowych samochodów jak cokolwiek się zepsuje?

    A i nie tylko Gali dostał nowy samochód. Nie zapominajmy o koledze [MENTION=45495]Roman35[/MENTION], który po praktycznie 2 latach dostał nową Giuliettę.
    Sprowadziłeś mój temat do jednego zdania strasznie generalizując. Ja już nawet nie chcę innego auta - niech mi rozwiążą umowę leasingu i szukają przez następne miesiące przyczyny tej awarii a potem spuszczą to auto innemu klientowi. Może trafi na nie ktoś z forum - i wtedy też będziesz mu tak odpowiadał. Moim zdaniem to auto posiada wadę fabryczną - co więcej wadę z którą serwisy nie są w stanie sobie poradzić. Tam nie ma choinki błędów i checków - jest jeden konkretny błąd. A zero diagnozy i rokowań.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    tia- a stara poszła do ludzi sprzedana przez dealera i z tego co wiem nowy user "buja się " z usterkami. [MENTION=64557]house4live[/MENTION] - po prostu masz pecha i z tej przyczyny moim zdaniem nie ma co skreślać produktu- zdiagnozują naprawią i będzie git. Uwierz u innych nie jest lepiej a moim zdaniem znacznie gorzej.
    Ja obserwuję innych producentów w tym marek premium naprawdę jak tak emocjonalnie do tematu podchodzisz to życzę powodzenia z innymi - co powiesz jak kolegi BMW serii 5 za ponad 250 tys ma już 4 skrzynie biegów, 5 ty akumulator, 4 tą przekładnie kierownicza, auto ciągle przechodzi w tryb awaryjny i jeszcze nigdy w aucie nie było wszystko sprawne, strzępią się pasy bezpieczeństwa korodują nawet śruby kół, systematycznie co 5-6 miesięcy wymiana chromów - i to wszystko w niecałe 2 lata i 30 tkm. BMW X5 - po 30 tkm KOMPLETNE zawieszenie przód i tył do wymiany łącznie z oponami Ty już pewnie zezłomowałbyś strucla.
    mój wcześniejszy VW cc - przebieg 3 tkm rozwarstwiona przednia szyba, pad nawigacji, zaczęły wyć opony jakbym traktorem jechał a potem szarpanie skrzyni i litr oleju na 500 km do silnika gratis. oczywiście ASO nie widziało problemu a usterki podobno z mojej winy. Kuzyna Golf 7 gen ma już 5 skrzynie biegów ciągle wali błędami a tu ciśnienie w kołach a tu check silnika a tu za niski poziom oleju a to pad poziomowania xenonów etc.
    to tylko kilka przykładów aby uzmysłowić Ci że nie ma ideałów i czasem się tak trafi i trochę cierpliwości trzeba czasami poświęcić. Życie Panie!!!
    Nooo tak tylko to nic nie wnosi - mam 3 kolegów którzy jeżdżą od nowości Daciami (Sandero i dwa razy Duster) - auta są już dawno po gwarancji a serwisy odwiedzają tylko z tytułu wymiany oleju itp. A wszystkie te 3 auta razem wzięte nie kosztowały tyle co moja Julka. Co do samego zaś BMW - mamy w firmie nowe X5 - też były z nim problemy - ale - po pierwsze diagnoza wraz z naprawą zajmowała 2-3 dni (np. wymiana kolektora dolotowego).

  9. #89
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Ja już nawet nie chcę innego auta - niech mi rozwiążą umowę leasingu i szukają przez następne miesiące przyczyny tej awarii a potem spuszczą to auto innemu klientowi. Może trafi na nie ktoś z forum - i wtedy też będziesz mu tak odpowiadał. Moim zdaniem to auto posiada wadę fabryczną - co więcej wadę z którą serwisy nie są w stanie sobie poradzić. Tam nie ma choinki błędów i checków - jest jeden konkretny błąd. A zero diagnozy i rokowań.
    To w żadnym razie nie chcę Ciebie do niczego namawiać, ale jeśli np. Twoja Żulietta zaliczy szkodę całkowitą, np. pożar, albo zapomnisz zaciągnąć ręcznego i Ci zjedzie do rzeki (zależy co masz pod ręką), to tak się właśnie stanie.

  10. #90
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Temat jest już znany w centrali ...
    Dzisiaj otrzymałem choćby jakiekolwiek potwierdzenie o nich ...

    "We would like to thank you for contacting Fiat Chrysler Automobiles and our Directorate. I would like to take this opportunity in order to express our sincere apologies for any inconvenience you have experienced through this situation. Following your email, we have contacted FCA Poland since our colleagues are better placed in order to collect the necessary information for the handling of your query. Right now our technical department is collaborating with the technical department of FCA Poland. As soon as we receive an update, we will keep you informed.

    If you have any further queries please feel free to contact me directly through email or on the phone you see below.

    Ioannis Fourkas
    EMEA MOPAR Service, Parts & Customer Care
    Customer Relations"

Podobne wątki

  1. Nowa Alfa Romeo Giulietta Veloce
    Utworzone przez PHOENIX w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory