Strona 5 z 45 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 443

Temat: Giulietta Veloce - perypetie zakupu nowego auta ...

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Błąd skasowany i info, że prawdopodobnie jakieś złej jakości paliwo zostało zatankowane na start jeszcze w Tychach.
    Stary, gdym usłyszał taką diagnozę z serwisu, to byłaby to moja ostatnia wizyta w takim ASO, to oni kupują paliwo od pana Czesia spuszczone z autobusu ? Widać od razu, że goście nie bardzo wiedzą co robić a ty uparcie dalej tam jeździsz...twój wybór ale jakoś widzę małe szanse na rozwiązanie problemu w tym ASO.

  2. #42
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Umówmy się, to tylko samochód i nie rozpatrujemy przypadku nieznanej choroby u łapkinosa krzyworyjkiego.
    Zakładając , że jednak czujniki spalania detonacyjnego zarówno stary jak i nowy są sprawne i wykryły detonacje , to trzeba sprawdzić powód detonacji.
    Pierwszy - niska LO ( nie pamietam czy QV wymaga LO 95 czy 98 )paliwa czyli kiepskie paliwo. Domyślnie - paliwo było tankowane wiecej niz raz i być może na różnych stacjach - ergo prawdopodobieństwo złego paliwa za kazdym razem niewielkie co nie znaczy niemożliwe.
    Detonacje moze powodowac nagar - kiepski olej, długie przebiegi, niedobrane swiece, zly moment wtrysku - przy wtrysku bezpośrednim, istotne jest też wyprzedzenie zapłonu a więc czujnik Halla - czy dobrze umocowany, jeśli nastąpi za wcześnie przed GZP to walnie w tlok jak detonacja.
    Ze wzgledu na "nowośc" pojazdu skupiłbym sie na kalibracji wtrysku, zapłonu i zbadaniu świec - nowa świeca też może byc wadliwa i np. żarzyć sie.
    Komputer ma to do siebie, że czujniki wszystkie muszą być tak jak zaprojektowano i bez przemieszczeń, wad pozycji etc. Inaczej komputer nie wprowadzi korekt - po to jest czujnik detonacji aby opóźnic zapłon w razie wykrycia detonacji.
    Mozna też zatankować paliwo 98 i zobaczyć co będzie.
    Ale czy to ASO potrafi to zbadać?
    Ostatnio edytowane przez ignacy ; 14-01-2018 o 18:20 Powód: uzupełnienie

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    veloce obsługuje 95 i 98. z tego co zrozumiałem rzeczony samochód na wstępie miał zatankowane 98, więc paliwo jako przyczynę można chyba wykluczyć...

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Auto było do tej pory tankowane 4 razy - zawsze na innej stacji. Raz 98, następnie 95. Dokładnie pytałem w serwisie jakim paliwem mam tankować - dostałem odpowiedz, że zgodnie z instrukcją obsługi mogę tankować zarówno 95 jak i 98. Wiec to co uznałbym za pewnik to, ze przyczyna checka nie jest ani czujnik detonacji ani jakość paliwa. Przypominam ze auto ma 1500 km przebiegu i po wymianie czujnika zrobiło 1000 km bez błędu. A co do serwisowania. Bez przesady jest to niwe auto na gwarancji praktycznie bez przebiegu. Kupiłem u dealera w moim pobliżu który ma lepsze opinie niż konkurencja. Nie będę jeździł do dealera oddalonego ode mnie o 100 km - to czy mój dealer potrafi sobie poradzić z usterka to już jego problem. Jeśli nie - niech wymienia mi pojazd na nowy.

  5. #45
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Jestem przekonany , że wyjdzie pierdoła . Ale oprócz komputera trzeba znać sie na rzeczy i myslec. Komputer nie pokaże wszystkiego - inaczej diagności(wyksztalceni) byliby niepotrzebni.

  6. #46
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Stary- takie rzeczy się zdarzają - Ignacy tu dobrze prawi. Ja kupiłem kolejną julkę w połowie września i co powiesz jak po 4 dniach okazało się, że w układzie jest 1/6 czynnika chłodzącego. Po perypetiach w ASO dobili ale dźwięki dziwne pozostały. Dopiero ostatnio już nie mogłem tego znieść i w końcu ktoś pomyślał że to dźwięki sprężarki i jest do wymiany.
    moje zdanie w Twoim przypadku jest podobne- jakaś pierdoła ale nie ma potrzeby lać 98 do tego silnika bo oprócz większej kwoty tankowania nic to silnikowi nie daje. Zwróć uwagę na jedno- 98 tankuje mniej osób i w takich wilgotnych warunkach jakie mamy może delikatnie mówiąc nie 3mać parametrów.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 14-01-2018 o 21:18

  7. #47
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Aktualny stan rzeczy wygląda następująco: serwis nie wie co dalej - takie jest moje odczucie / mówią, że to wina czujnika lub wiązki do niego. Z tym, że jak pisałem wyżej czujnik był już wymieniany - na wymieniony auto zrobiło około 1000 km - wiązka ponoć wcześniej też już była sprawdzona ...
    Jak dorzucę do tego ten trzeszczący/rezonujący "cosik" - za który podejrzewam, też nie wiedzą jak się zabrać - to marnie to wszystko widzę.
    Małe podsumowanie - auto mam w swoich rękach łącznie 20 dni z czego 10 dni przebywa ono w serwisie.

    P.S. Co do lania 98 - zalałem tym paliwem auto tylko jeden raz - bardzo proszę o dokładne czytanie tego co piszę, bo już kilka razy zauważyłem, że dostaje odpowiedzi na wątki wyrwane z kontekstu. I doskonale wiem, że wyższa liczba oktanów nie zwiększa mocy silnika itp.

    Myślę, że to już najwyższa pora na uruchomienie procedur mających na celu rozwiązanie umowy leasingowej na to auto.
    Zresztą już wstępnie jestem po słowie z dealerem Volvo ...

    Jestem fanem marki od naprawdę wielu lat i nigdy to się nie zmieni - w moim sercu zawsze będzie czterolistna zielona koniczyna - jednak niestety ale już nie zdecyduję się na pojazd tego producenta. Zdaje sobie sprawę z tego, że masa osób jeździ podobnymi pojazdami bez problemów - jednak niestety mnie to zraziło - tym bardziej, że widzę, że serwis miota się i nie ma pomysłu na naprawę. Nie będę przecież jeździł kilkaset kilometrów w poszukiwaniu innego serwisu - nie mając też gwarancji, że inny serwis poradzi sobie z usterką. Nie może być tak, że kupując nowe auto w praktycznie maksymalnej wersji wyposażenia 50% swojego życia spędza ono na serwisie. Przecież konstrukcja Giulietty jest już na rynku masę lat - jeśli tego modelu nie byli w stanie dopracować to zaczynają się potwierdzać moje obawy co do jakości wykonania modeli Giulia oraz Stelvio ...
    Ostatnio edytowane przez house4live ; 15-01-2018 o 14:09

  8. #48
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Myślę, że to już najwyższa pora na uruchomienie procedur mających na celu rozwiązanie umowy leasingowej na to auto.
    Napisz koniecznie jak ci poszło .
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #49
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Aktualny stan rzeczy wygląda następująco:...
    ...Nie może być tak, że kupując nowe auto w praktycznie maksymalnej wersji wyposażenia 50% swojego życia spędza ono na serwisie. Przecież konstrukcja Giulietty jest już na rynku masę lat - jeśli tego modelu nie byli w stanie dopracować to zaczynają się potwierdzać moje obawy co do jakości wykonania modeli Giulia oraz Stelvio ...
    Alfa Romeo to firma z tradycjami, w tym takimi jak Twój przypadek. Bardzo dbają widzę o podtrzymanie tej tradycji także przy okazji najmniej awaryjnego modelu Alfy wszechczasów. A teksty o "panie takie te paliwa teraz" (po czymś takim nogi za pas ! ) , "wszystko sprawdziliśmy, wiązki też " ( a ja laik znalazłem polutowaną wiązkę dla zatajenia podmianki części ) itp., naście lat temu słyszałem, bywając co 2-3 dni w serwisie także z błędami tajemniczego pochodzenia. Nic się nie zmienia. Jak się wóz uda, to serwis krwi napsuje.

    I nie ma co opowiadać, jedź do innego serwisu. Ma autoryzację? ma, więc reprezentuje tą markę .

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    house4live, nie rezygnuj jeszcze z Julki, powalcz trochę, wykorzystaj wszelkie możliwości i gwarancję. Przykład kolegi Gali pokazał, ze można można wywalczyć nowe auto, nawet Giulię Q.

Podobne wątki

  1. Nowa Alfa Romeo Giulietta Veloce
    Utworzone przez PHOENIX w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory