Strona 7 z 45 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 443

Temat: Giulietta Veloce - perypetie zakupu nowego auta ...

  1. #61
    Bartek39
    Gość

    Domyślnie

    Dorzucę swoje 3 grosze. Jak ja kupiłem julkę 01.06.2017 w Pol-Carze w Poznaniu, powiedzieli mi że spokojnie mogę tankować 95 a przeczulony jestem w tym temacie bo przed julką miałem 2 auta fca które były bardzo wyczulone na rodzaj paliwa: 1,4 T-jet i 2,0 Multijet2. I tak przez pierwsze tygodnie lałem 95 nie ważne na jakiej stacji (oczywiście tylko markowa nie u Pana Zenka), na zimnym ciągle problem z odpaleniem na raz i falowaniem obrotów, przy tym smród paliwa i czasem chmurka. Oczywiście czuć było spalany olej silnikowy. Przypomnę auto nówka. Zadzwoniłem do jednego majstra co mi kiedyś we freemoncie grzebał i powiedział że ten silnik od 4C tylko na 98 i to najlepiej jak będzie to BP Ultimate 98. Po zatankowaniu w/w i wyjeżdżeniu resztek 95 i jednorazowym dolaniu tunapu, auto zaczęło chodzić jak w zegarku. Nic się nie dzieje, nie dymi nie bierze oleju zrobiłem tak ponad 8.000 km, cud miód i malina. Żaden błąd mi się nigdy nie pojawił a kilkukrotnie sprawdzałem julkę na Multiecuscanie 3.5. Także uważam że lepsze paliwo zmienia w aucie dużo. Ale może tutaj nie kwestia paliwa tylko podejścia samego serwisu. Może pracują w nim niedouczone tumany.
    Ostatnio edytowane przez Bartek39 ; 16-01-2018 o 19:58

  2. #62
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Maila dostałem do Pani Katarzyny Palac oraz Sergio Marchionne.
    Niestety zwrotka od Kaśki - że jest poza biurem - dlatego chcę napisać po włosku do Sergio.

    - - - Updated - - -



    Ma to wyglądać profesjonalnie - z odpowiednią gramatyką - dlatego ten pomysł od razu odrzuciłem.
    A przepraszam. Zrozumialem ze chciales przeczytac wloski list

    Wydymione samsungiem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #63
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post

    Wybacz - ale nie lubię takiego pitolenia.
    Jeśli nie miałbym wybrać jednego z Trójmiejskich dystrybutorów to następnego najbliżej mam w Bydgoszczy - około 180 km od miejsca gdzie mieszkam.

    Oba serwisy z Trójmiasta są autoryzowanymi dystrybutorami marki z autoryzowanym serwisem. Wybrałem ten który cieszył się lepszą opinia wśród znajomych którzy korzystają z usług w obu miejscach.

    Więc może tego typu komentarze sobie darujmy bo ja już nie mam cierpliwości do słuchania pierdół.
    chodziło mi tylko o to, że gdybym nie był zadowolony z działań serwisu w pierwszej kolejności zabrałbym samochód do innego serwisu autoryzowanego. w trójmieście taka możliwość jest, bo są to dwie zupełnie niezależne od siebie firmy, nie trzeba wybierać jedego, a potem się na bydgoszczy fixować. i nie widzę w tym 'pitolenia' ani 'pierdoły', tylko naturalny odruch. ale ok, Twój samochód, Twoja sprawa, załatwiaj jak chcesz, życzę żeby wyszło jak najlepiej dla Ciebie. i oczywiście masz rację, że samochód ma działać, a nie stać w serwisie.
    Do segrio napisałbym po angielsku, normalnie przyjęta na świecie praktyka, w końcu to podstawowy język biznesu. jak napiszesz po włosku, to Ci jeszcze po włosku odpisze i będzie klops ale jak koniecznie chcesz, to proponuję tłumacza przysięgłego- kilku w trójmieście jest pzdr i powodzenia!

  4. #64
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Wy tak na serio z tym Sergio, myślicie że prezes jednego z największych koncernów zajmie się sprawą pyrchającej Giulietty z Polski ?

  5. #65
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał loonyjoe Zobacz post
    chodziło mi tylko o to, że gdybym nie był zadowolony z działań serwisu w pierwszej kolejności zabrałbym samochód do innego serwisu autoryzowanego. w trójmieście taka możliwość jest, bo są to dwie zupełnie niezależne od siebie firmy, nie trzeba wybierać jedego, a potem się na bydgoszczy fixować. i nie widzę w tym 'pitolenia' ani 'pierdoły', tylko naturalny odruch. ale ok, Twój samochód, Twoja sprawa, załatwiaj jak chcesz, życzę żeby wyszło jak najlepiej dla Ciebie. i oczywiście masz rację, że samochód ma działać, a nie stać w serwisie.
    Do segrio napisałbym po angielsku, normalnie przyjęta na świecie praktyka, w końcu to podstawowy język biznesu. jak napiszesz po włosku, to Ci jeszcze po włosku odpisze i będzie klops ale jak koniecznie chcesz, to proponuję tłumacza przysięgłego- kilku w trójmieście jest pzdr i powodzenia!
    Masz może trochę racji - przepraszam uniosłem się - ale po prostu już mi nerwy siadają. Dzisiaj mamy 22 dzień odkąd wyjechałem autem z salonu z czego 12 dni stoi na serwisie. Rozmawiałem wczoraj z kierownikiem serwisu - zobaczymy jak będzie. Mówił rozsądnie więc na tym etapie dam mu szansę.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Wy tak na serio z tym Sergio, myślicie że prezes jednego z największych koncernów zajmie się sprawą pyrchającej Giulietty z Polski ?
    A co mi szkodzi. Przeczyta lub nie. Zrobi coś lub nie. Może samo dołączenie jego adresu mail do wiadomości do Włoch doda mi kilka procent do końcowego efektu.

  6. #66
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB
    Postów
    3

    Domyślnie

    Słuchaj tych kretyńskich rad to sobie narobisz tylko wrogów.
    Pisanie do góry, nie jest dobrym pomysłem bo to i tak wszystko spłynie na serwis, a oni na pewno się wku... zdenerwują bardzo.
    Myślisz, że dzięki temu przyjedzie ktoś z centrali i naprawi Ci samochód? nie pomoże Tobie to w niczym a możne tylko zaszkodzić. Znam takie przypadki.

  7. #67
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Może byc jak piszesz. Ale też może być tak, że przynajmniej ogarnięta głowa z Bielska podłączy się ze skutecznym wsparciem technicznym dla ASO - nie musi przyjeżdżać - to już się robi online - w końcu jest to w interesie FCA. Wyobrażam sobie też, że wsparcie techniczne może podłączyć się do samochodu przez komputer w ASO ale to już chyba byłoby za dobrze, choć nie niemożliwe.
    Cała trudność to nie technika tylko to co "fachowiec" ma między uszami.

  8. #68
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaTurbinator Zobacz post
    Słuchaj tych kretyńskich rad to sobie narobisz tylko wrogów.
    Pisanie do góry, nie jest dobrym pomysłem bo to i tak wszystko spłynie na serwis, a oni na pewno się wku... zdenerwują bardzo.
    Myślisz, że dzięki temu przyjedzie ktoś z centrali i naprawi Ci samochód? nie pomoże Tobie to w niczym a możne tylko zaszkodzić. Znam takie przypadki.
    To co? ma grzecznie czekać i stulić uszy i tolerować niekompetencje? zasada prosta- nie potrafię rozwiązać sprawy zgłaszam problem w centrali oni podejmują działania i tyle!! nikt tu samochodów za darmo od producenta nie dostał i łaski nie robi!!!
    też byłem w ASO z kilmą wspomnianą tydzień temu i cisza ale dziś pracownik zadzwonił i prosił cierpliwość bo temat przekazał do FAP- co mam go pobić? też mają swoje procedury.
    co nie umniejsza iż nie raz interweniowałem w FAP i FCA na to ASO.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 17-01-2018 o 12:58

  9. #69
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Dokładnie
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #70
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaTurbinator Zobacz post
    Słuchaj tych kretyńskich rad to sobie narobisz tylko wrogów.
    Pisanie do góry, nie jest dobrym pomysłem bo to i tak wszystko spłynie na serwis, a oni na pewno się wku... zdenerwują bardzo.
    Myślisz, że dzięki temu przyjedzie ktoś z centrali i naprawi Ci samochód? nie pomoże Tobie to w niczym a możne tylko zaszkodzić. Znam takie przypadki.
    Już różne bzdury słyszałem - ale ta jest w TOP10.
    Sam pracuję w handlu - co prawda zupełnie inna dziedzina i zapewniam Cię, że jeżeli chodzi o moje 10-cio letnie doświadczenie właśnie w handlu - wygląda to zupełnie inaczej.
    Zresztą przeczytaj uważanie mój wątek - ja nie mam na ten moment zarzutów do dealera ani jego serwisu.
    Natomiast moje ruszenie tematu wyżej - ma na celu po pierwsze zainteresowanie tym tematem większej ilości osób - a po drugie przygotowanie gruntu pod sytuację w której np. za dwa tygodnie dowiem się, że serwis nie jest w stanie ustalić przyczyny usterki ani jej naprawić. Logicznym jest, że w takiej sytuacji będę starał się o wymianę auta na nowe uwolnione od wad bądź też rozwiązanie umowy leasingu i pokrycie wszystkich kosztów. Dlatego im wcześniej zacznę działać tym lepiej dla mnie.

    Dodatkowo - kupujesz auto za 120 000 zł. Na 22 dni jego posiadania - 12 spędza ono w serwisie. Jeśli Ty w takiej sytuacji jesteś w stanie utrzymać nerwy na wodzy - szczerze gratuluję.
    Jestem świadomym klientem i konsumentem - znam wachlarz swoich obowiązków ale też i praw. Ponad to nie uważasz, że jeśli sprawa zostanie "rozdmuchana" to jeśli komuś trafi się podobny przypadek to moja droga ułatwi życie innym?

    Gdybym chciał wkur... dealera czy też serwis to poszedłbym z tematem do mediów regionalnych jak i ogólnokrajowych. Na ten moment wierzę, że serwis upora się z tematem - nie mam podstaw żeby uważać inaczej. Zobaczymy co przyniosą kolejne dni.

Podobne wątki

  1. Nowa Alfa Romeo Giulietta Veloce
    Utworzone przez PHOENIX w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory