Strona 19 z 45 PierwszyPierwszy ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 443

Temat: Giulietta Veloce - perypetie zakupu nowego auta ...

  1. #181
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    To niech rwą głowicę i zobaczą co tam się dzieje
    Chociaż sam zacząłbym od wtrysków
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  2. #182
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    A dlaczego mieliby się starać? Dealerzy w Polsce nie zarabiają na sprzedaży samochodów tylko na ich serwisie.
    Ponieważ muszą sobie uświadomić, że jeśli nie będą sprzedawać, to nie będą serwisować.

  3. #183
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Tyle, że przeciętny polski handlowiec dba tylko o swoje podwórko. Żeby dostać premię, kupić piwo i nawalić się w weekend.
    A dyrektor handlowy lepszych nie zatrudni, bo by kosztowali kilkadziesiąt procent więcej.

  4. #184
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Tyle, że przeciętny polski handlowiec dba tylko o swoje podwórko. Żeby dostać premię, kupić piwo i nawalić się w weekend.
    A dyrektor handlowy lepszych nie zatrudni, bo by kosztowali kilkadziesiąt procent więcej.
    Zbyt mocno generalizujesz. Oczywiście są i tacy. Jednak na przykładzie dealera u którego kupiłem Julkę mogę Ci powiedzieć, że są też handlowcy, którzy po prostu lubią swój zawód a co więcej są pasjonatami marki. I tutaj serdecznie pozdrawiam Panią Izę z "Auto Mobil" z Gdyni. Poza tym nie można oczekiwać jakiejkolwiek odpowiedzialności od sprzedawcy za usterki pojazdu. Oni tylko handlują pojazdami, które produkuje ktoś inny.

    Obecnie jeżdżę zastępczym Jeepem Compassem z automatem i 170 KM silnikiem. Więc dało się zadysponować mi lepiej wyposażone auto niż pierwotnie proponował serwis. Co prawda musiałem skontaktować się aż z samym Prezesem zarządu aby dealer wyszedł na przeciw moim oczekiwaniom. Szkoda, że tak zwyczajnie po ludzku nie udało się tego załatwić szybciej i prościej bez angażowania w to Pana Łukasza, którego również serdecznie pozdrawiam.

    Co do samej Julki - od czwartku od godziny 14:00 spędza ferie u rodziny w serwisie Jakoś po weekendzie spróbuję się dowiedzieć czy jest jakiś pomysł na usunięcie usterki - ale tym razem trwale. Swoją drogą nie mam też zarzutów do samego serwisu dealera. Jeśli prawdą jest to, że taka usterka jeszcze nigdy nie wystąpiła w egzemplarzu z tym silnikiem na polskim rynku - rozumiem, że trudno jest im znaleźć przyczynę i ją wyeliminować. Natomiast ciągle oczekuję wyjścia z sytuacji. Moim zdaniem takim jest po prostu wymiana auta na nowe. Na ewentualną wymianę silnika się po prostu nie zgodzę. Podobnie jak kolega Gali w Giulii QV.

    W samym serwisie również już patrzą na mnie spod byka - chyba głównie z tytułu, że cały temat opisuję na naszym forum, fb a ponad to kontaktuję się z centralą oraz bezpośrednio Włochami. Do tego doszedł temat kontaktu z Panem Prezesem. Ale drodzy Państwo z serwisu z Gdyni - wiem, że to wszystko czytacie - zastanówcie się jaka byłaby Wasza reakcja na sytuację w której ja się znalazłem. Nowe auto / 2 300 km przebiegu / odebrane 27 grudnia 2017 / do dnia dzisiejszego mogłem z nim spędzić może 12-14 dni / resztę tego czasu spędza w Waszym serwisie.

    Jeśli dowiem się czegoś nowego dam Wam znać - pozdrawiam i cieszcie się Waszymi Alfami ... ja niestety swoją nie mogę

  5. #185
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Bydgoszczu
    Auto
    407 sw
    Postów
    7

    Domyślnie

    Po lekturze tego wątku zadałem sobie pytanie czy chce zamówić Giuliette veloce...

    Trzymam kciuki za załatwienie sprawy po Twojej myśli.

  6. #186
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebastianm Zobacz post
    Po lekturze tego wątku zadałem sobie pytanie czy chce zamówić Giuliette veloce...

    Trzymam kciuki za załatwienie sprawy po Twojej myśli.

    Wcale Ci się nie dziwę. Weź jednak pod uwagę, że auto dostępne jest od 8 lat i na tym forum nikt jeszcze o podobnym problemie nie słyszał. A wśród aut jeżdżących w PL są zarówno auta salonowe jak i z wątpliwą przeszłością sprowadzone z zagranicy. Mimo to nikt takiebo problemu nie odnotował. Jest to raczej pojedynczy przypadek i hose4live może niestety mówić o niesamowitym pechu. Zatem aż tak bardzo bym się nie przerażał. W końcu albo mu naprawią albo wymienią to auto i będzie zadowolony, bo Julka już w najsłabszej wersji daje frajdę z jazdy a co dopiero Veloce.

  7. #187
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Tak czytam ten wątek i tylko dziwię się że serwis już dawno wymienił ECU. Powinni to zrobić w drugiej kolejności jeśli wymiana sensorow nie pomogła.Jedno pytanie , występują u ciebie detonacje ( w sensie czy jest słyszalne dzwonienie) czy tylko wywala błędy czujników?

  8. #188
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Tak czytam ten wątek i tylko dziwię się że serwis już dawno wymienił ECU. Powinni to zrobić w drugiej kolejności jeśli wymiana sensorow nie pomogła.Jedno pytanie , występują u ciebie detonacje ( w sensie czy jest słyszalne dzwonienie) czy tylko wywala błędy czujników?
    Nie słyszę żadnych detonacji, nie zauważyłem żadnych problemów z autem. Tylko ciagle powracający błąd.

  9. #189
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebastianm Zobacz post
    Po lekturze tego wątku zadałem sobie pytanie czy chce zamówić Giuliette veloce...

    Trzymam kciuki za załatwienie sprawy po Twojej myśli.
    Po moich aktualnych doświadczeniach - kupiłbym auto roczne z polskiego salonu z pewną i sprawdzoną przeszłością. Myśle, że to dobry sposób na to żeby unikać wszystkich problemów. Takie auto wciąż będzie na gwarancji, którą będziesz mógł przedłużyć.

    Czy kupiłbym drugi raz AR - nie wiem. Przy tym zakupie w 100% kierowałem się sercem. Drugi raz dopuściłbym też do głosu jednak rozum.

  10. #190
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Roczne to tylko demo. Nikt nie sprzedaje dobrego auta po roku.

Podobne wątki

  1. Nowa Alfa Romeo Giulietta Veloce
    Utworzone przez PHOENIX w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory