Strona 26 z 45 PierwszyPierwszy ... 161718192021222324252627282930313233343536 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 443

Temat: Giulietta Veloce - perypetie zakupu nowego auta ...

  1. #251
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał WormKuba Zobacz post
    Tak swoją drogą Giulia, którą teraz jeździsz jest na otomoto wystawiona. Bardzo katujesz?

    Nie wiem czy można linki wstawiać no ale wrzucę
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6zB4HE.html

    I podłączam się pod prośbę Żuczka, napisz po weekendzie jak wrażenia.
    A widzisz - nawet nie wiedziałem. Ale to normalna praktyka, że demo wystawione jest na sprzedaż
    Na pewno opiszę wrażenia - na szybko / pierwsze odczucie - bardziej podoba mi się dźwięk Giulietty Veloce niż Giulii ale jeszcze będę testował
    Dam znać co i jak ...

  2. #252
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar LukasJ
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 16v
    Postów
    34

    Domyślnie

    Witam, i jak tam temat Twojej Giulietty? I jak wrazenia z jazdy Giulią ??

  3. #253
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Witaj

    Co do Giulietty - cytuję: "W związku z minimalnymi nieprawidłowościami w zaworze ssącym wymianie podlegać będą 4 zawory cylindra trzeciego. Sprawdzono pozostałe zawory - nie wykazują jakichkolwiek nieprawidłowości". Teoretycznie około środy mam odebrać auto z serwisu. Ciekaw jestem czy to będzie już ostatni raz odnośnie tej usterki - ale niedługo się przekonam.

    A co do Giullii - moje wnioski na ten moment są następujące:
    - zdecydowanie dźwięk silnika / wydechu bardziej podoba mi się w mojej Julce - więc tutaj na minus,
    - moc - niby tylko 40 km różnicy ale też inny automat - więc różnica w mocy jest ogólnie odczuwalna. Można by powiedzieć, że Giulia w trybie N zachowuje się jak Giulietta w trybie D.
    - system start / stop - działa własnym życiem, wyłączać trzeba go każdorazowo po odpaleniu silnika - element koniecznie do poprawy,
    - odsuwanie się fotela kierowcy po wyłączeniu silnika i otworzeniu drzwi - przydatne dla kogoś słusznych rozmiarów - dla mnie osobiście powinna być gdzieś opcja wyłączenia go,
    - spalanie - Giulietta około 10-11l - Giulia około 12-13l - mowa o jeździe zbilansowanej,
    - wielki plus dla Giulii za zarzucanie tyłeczkiem kiedy tylko chcę - każde auto powinno być wyposażone w napęd na tył (oczywiście Veloce ma Q4 ale nie ingeruje bez potrzeby),
    - ilość miejsca w środku - według mnie porównywalna - Giulia daje poczucie szerszej - ale to tyle - może z tyłu jest ciut więcej miejsca na nogi - ale też nie jest to szalona różnica,
    - nagłośnienie - definitywnie Bose w mojej Julce gra lepiej niż to co jest w Giulii (przy czym w wersji, którą jeżdżę nie ma H&K),
    - prowadzenie się - hmmm - tutaj jednak plus dla Giulii,
    - hamulce - zdecydowany plus dla Giulietty - dużo lepsze wyczucie, bardziej efektywne - generalnie układ dużo lepiej pracuje,
    - minus dla Giulii za brak odtwarzacza CD,
    - minus dla Giulii za kiepską nawigację i to pod każdym względem - obsługi, szybkości działania - generalnie nie opłaca się za navi dopłacać nawet złotówki,
    - fotele - Giulietta Veloce ma o niebo lepsze fotele - i pod względem wygody jazdy i pod względem wizualnym,

    Reasumując - gdyby budżet nie grał kompletnie roli - brałbym Giulię ale z inaczej skonfigurowanym wyposażeniem.
    Natomiast przy porównaniu cen - bazowa cena za moją Giuliettę to 140 000 za Giulię natomiast 240 000 (ceny wersji jakie mam) - nie kupiłbym Giulii. Dlatego po raz kolejny uważam, że Giulia wymaga liftu i to dość znacznego. Jeśli już to wziąłbym Stelvio z uwagi na miejsce w kabinie (gdybym miał np. dwójkę dzieci). Co więcej 280 KM silnik w Giulii, którą aktualnie mam na wolnych obrotach czasami lekko się krztusi - nie wiem czy to tylko kwestia egzemplarza, który mam czy kwestia samego silnika.

    Pozdrawiam

  4. #254
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar LukasJ
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 16v
    Postów
    34

    Domyślnie

    Dosc konkretnie opisales sytuacje :d porownanie lepsze niz w tvn turbo :p a propo naprawy Twojej gielietty to ciekawe czy juz znalezli czy próbują wymieniac wszystko po trochu az w koncu trafia...hmmm zycze Ci abys w koncu mogl sie cieszyc z Gielietty ))

  5. #255
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Kolejne godziny z Giulią Veloce i kolejne doświadczenia:

    - Lane Asist - to to dopiero działa swoim życiem - tzn. nie ma / bądź nie znalazłem możliwości wyłączenia tego ustrojstwa,
    - napęd Q4 - oj tutaj jeszcze bardziej się przekonałem - bajka - szczególnie dzisiaj gdy na drogach rano była masa błota, śniegu, trochę lodu - to auto w tej wersji pozwala kierowcy na niesamowicie więcej niż moja Giulietta z napędem na przód - w takich warunkach jest to wręcz przepaść,
    - podgrzewana kiera - mała rzecz a tak cholernie cieszy gdy na zewnątrz -15 ,
    - dużo mniejsze zużycie płynu do spryskiwaczy niż w Giuliettcie - tam to ona dosłownie go pije - tutaj jest powiedziałbym po prostu normalnie,
    - świetnie działające reflektory skrętny i automat świateł drogowych również działa z odpowiednim wyczuciem,

    Pozdrawiam

  6. #256
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Julka odebrana z serwisu
    I powiem Wam tęskniłem i powiem Wam wolę jednak Giuliettę Veloce niż Giulię Veloce

    A teraz przyjmuje zakłady czy usterka wróci po raz 5 ?

  7. #257
    Użytkownik Świeżak Avatar Adam100
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Super + bi xenony +pakiet komfort
    Postów
    209

    Domyślnie

    Kurde oby nie i żeby wreszcie zaczęła się prawdziwa przygoda z Giuliettą

    Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

  8. #258
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Nawet ja sceptyk coś czuję, że z tą samą awarią już nie wróci swoje już serwis sobie zarobił przypuszczalnie na diagnostyce gwarancyjnej.

  9. #259
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Powodzenia.

    Co serwis w końcu zrobił? Masz to na papierze?

    Wydymione samsungiem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  10. #260
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Powodzenia.

    Co serwis w końcu zrobił? Masz to na papierze?

    Wydymione samsungiem.
    Wymiana kompletu zaworów na 3 cylindrze. Tak jak zawsze po wizycie serwisowej jest raport i poza tym zostaje to w systemie

    Przy okazji jak Julka stała u nich to zauważyli, że zaczyna migać jedno światło mijania w przedniej lampie - więc wymieniono od razu żarnik

    Nooo i wymieniono jeden głośnik BOSE bo trzeszczał

    Fajna lista usterek nowego auta z 2500 km przebiegu

    Ale nie będę się już pastwił - teraz po prostu chce się cieszyć Julką bo jazda nią (jak jest sprawna) daje masę frajdy

Podobne wątki

  1. Nowa Alfa Romeo Giulietta Veloce
    Utworzone przez PHOENIX w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory