Strona 35 z 45 PierwszyPierwszy ... 2526272829303132333435363738394041424344 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 443

Temat: Giulietta Veloce - perypetie zakupu nowego auta ...

  1. #341
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Teraz to nie wiem- chwalisz się czy narzekasz? dalej nie wierzysz w to że w zimie jak jest poniżej zera coś potrafi zamarznąć? Do twojej wiadomości mamy zimie a w tym klimacie poniżej zera stopni woda i inne rzeczy zamarzają. pierwszy raz zimę widzisz, bo ze stylu wypowiedzi można tak wnioskować.
    Czasem wiele głupich usterek powstaje właśnie z błahych przyczyn - może wyda Ci się dziwne dlaczego wyważasz koła? jak myślisz? Według ciebie ludzie to debile bo po co. czasem i 5 gramów robi ogromną różnice czy tobie się to podoba czy nie! to nie są rozmiary 13 czy 15 calowe z balonem o profilu 70 tylko 18 i więcej niskoprofilwe opony których wyważenie błędów nawet na poziome 5 gramów nie wybacza - wiem coś o tym i jeśli nie masz wiedzy nie pouczaj i nie wyśmiewaj bo jest to żałosne i jednocześnie śmieszne. jak mylsisz dodatkowe 5 czy 10 gramó lodu czy innego brudu np piasku w zimie nie zbierze się na feldze?
    popatrz ubiegły tydzień byłem w Bieszczadach - syf na drodze - naturalną rzeczą że brud osiada tez na felgach i tak tez było u mnie na pierwszej lepszej myjni lekko opłukałem auto w tym koła ale tak niefortunnie że tylko cześć syfu z felg od wewnątrz zmyło a reszta została - efekt takie wibracje że autem nie dało się ponad 50 km/h jechać. domyłem szczotką - niemal kilo brudu było. po umyciu spokój - według ciebie dziwne nie? skąd ten brud? Cud!
    inna sprawa że wiele osób kompletnie nie zwraca na nic uwagi póki samochód jedzie. dla ciebie coś może być normalne dla kogoś innego nie i tyle w temacie.
    śmiejesz się z niedoładowanego akumulatora a nawet nie masz pojęcia o tym jak ładowanie akumulatora odbywa się w Twoim aucie- oj mógłbyś się zdziwić faktem że nie jest ładowany cały czas.
    nowe auta mają sporo odbiorników prądu nowe systemy typu start stop masę elektrycznych i elektronicznych urządzeń wrażliwych na spadki napięcia, a niestety fizyka jest taka sama jak 100 lat temu.
    Następna rzecz:
    forum jest po to aby komuś doradzić a nie wyśmiewać i najlepiej szukanie usterki zacząć na pozór od sprawdzenia banalnych rzeczy a nie ładować się w koszty takie są fakty.
    dlatego jak mam coś do powiedzenia merytorycznego to odpisuję a nie na zasadzie bo mój citroen takich kwiatków nie miał- to trzeba było nadal nim jeździć i tyle.
    bez odbioru

    - - - Updated - - -



    Moja rada- poszukaj dobrego gumiarza- jest teraz po sezonie to wszystko posprawdza dokładnie- ja tam w wyważanie kółw ASO nie wierzę - mi znalezienie dobrego speca zajęło sporo czasu do tego stopnia że koła jeżdżę wyważać 60 km.
    Dareek nie rób z igły widły. Ja się też wczo nie urodziłem i wszystko to co piszesz wiem. Ale zrozum, że porady umyj auto jak ci się buda trzesię więcej szkody niż pożytku przynoszą tej zacnej marce. Bo ją po prostu ośmieszają. A później o nas piszą, ze się doktoryzujemy z mycia felg od środka zimą, bo się całe auto od tego trzęsie. Najbardziej się od tych pomysłów trzęsą ze śmiechu prześmiewczy krytycy marki Alfa Romeo, a my im tylko dajemy do tego paliwo.

    Wiem jak jest ładowany akumulator. Wiem też, że alfa nie ma kosmicznej technologii wymyślonej na Księżycu i ogarnięcie prawidłowego ładowania aku przez tak zacną markę z taką tradycją nie powinno stanowić najmniejszego problemu. To nie jest indyjska Tata, że hindus zapomniał, że w Europie może być zima i zaplanował aku i alternator oraz obciążenie instalacji elektrycznej tylko na klimat +25 stopni. To jest Alfa Romeo. Marka, która chce być uważana za premium. Tymczasem z tego co czytam na forum, niestety nie radzą sobie z ładowaniem aku nie tylko w taniutkiej Giuliettcie, ale i w Gulii za 200 tyś zł. Okazuje się, że jazda na krótkich dystansach morduje aku. Jakoś w taniutkim Citroenie za 1/3 tej kwoty nie mordował, a miał tez sporo odbiorników. W normalnej firmie, normalny inżynier projektuje układ elektryczny tak, żeby wszystko było jak należy, żeby aku się doładowywał, a systemy nie wariowały. Bo układ elektryczny Giulietty czy Giluii to nie jest układ promu kosmicznego tylko po prostu auta i można go swobodnie zaplanować, żeby potencjalne awarie nie kompromitowały marki, a co za tym idzie nie podtrzymywały tego smrodu, który się ciągnie za Aflą, że jak dwa razy w tyg. nie jesteś w serwisie, to znaczy, że kupiłeś Vw.

    Te twoje uwagi dotyczą marginalnych sytuacji. A co to w zimie inne auta nie jeżdżą? Może mają tylko 15-ki zakładane? Eee... tam...
    Ostatnio edytowane przez XJ6 ; 08-01-2019 o 11:24

  2. #342
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nie no, nie twórzmy mitów typu "wjazd w kałużę krzywi felgi".
    Śnieg, lód, brud na feldze może chwilowo wpływać na niewyważenie, ale z tych drgań zaraz odpadnie , do tego kilka hamowań i ciepła felga więc się nie przylepi na amen. Jak drgania są trwałe to coś jest niewyważone trwale a nie przymarznięte / czy wada opony itp., a nie lód.
    Moja Julka jest garażowana - więc niektóre problemy jak lód odpadają.
    Może faktycznie jest to kwestia wyważenia - ale z drugiej strony jeśli przez pierwsze 4 000 km od wymiany opon wszystko było ok a teraz powyżej 120 km/h naprawdę mam masaż całego ciała od wibracji - to co się zmieniło? Nie będę przecież co 5 000 km jeździł wyważać opon.
    Ciągle nurtuje mnie kwestia tego indeksu opon - ale nie dostałem nigdzie gdzie dzwoniłem jasnej odpowiedzi czy może to wpływać na cokolwiek czy nie. U jednego wulkanizatora dostałem tylko info, że jeśli auto przenosi 240 km na jedną oś to opony które są na nim założone powinny również być odpowiedniej jakości aby sprostać takim "obciążeniom" i jeśli producent jasno pisze, że opona ma mieć indeks do 270 km/h to nie pisze tak dlatego, żeby była przystosowana do takich prędkości ale dlatego, że taka opona będzie właśnie tą o lepszej jakości gumy, lepszej gęstości itp.

    Natomiast prawo jazdy posiadam od ponad 13 lat. Jeździłem już kilkudziesięcioma różnymi samochodami z przeróżnych półek jakościowych. I nigdy nie miałem takiego problemu.

    Mam też taki mały off topic - po co w naszych wypowiedziach tyle agresji ? Wiem, że każdy z nas uważa, że jego racja jest tą jedyną słuszną - ale wydaje mi się, że można jakoś tak łagodniej i przyjemniej

  3. #343
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Kolego miałem wibracje od lodu w mitsubishi, więc nie wyśmiewaj się, że tylko w alfach takie problemy bo to poprostu przypadek co i kiedy się przyklei do felgi.

    Poza tym miałem dwukrotnie przypadek, że kilkaset km po wyważaniu kół odpadły ciężarki i trzeba było wyważać jeszcze raz, więc wyważenie 5000km temu nic nie znaczy. Najpierw sprawdzamy najprostsze rzeczy a potem dopiero szukamy dalej.

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka

  4. #344
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Lód można wykluczyć spokojnie, nie byłoby stałe. Faktycznie zwalanie na lód czy zimę przypadłości auta to niepoważne jest co najmniej. Mycie zimą solną - co najmniej dyskusyjne jest ale to inny temat, kwestia na ile się planuje użytkowanie itd.

    Jak najbardziej mogło się wyważenie zmienić po 5 tys km, choćby owe ciężarki, przytarcie porządne opony, czy nie wyważenie a geometryczne skrzywienie felgi, czy uszkodzenie/wada opony. I faktycznie od kół trzeba zacząć, i zgadzam się że nie w ASO, a zwłaszcza nie w ASO Alfa Romeo. Jak nie koła to może krzywa/e piasty.

    (co do indexów , żeby nie mieć dylematów po prostu najlepiej zakładać to co stoi w instrukcji, po co kombinować ? opon pod dostatkiem na rynku przecież, we wszystkich indexach). Na bicie wpływu nie ma, ale po co się denerwować tnąc dużej szybko czy opony wytrzymają?

  5. #345
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Lód można wykluczyć spokojnie, nie byłoby stałe. Faktycznie zwalanie na lód czy zimę przypadłości auta to niepoważne jest co najmniej. Mycie zimą solną - co najmniej dyskusyjne jest ale to inny temat, kwestia na ile się planuje użytkowanie itd.

    Jak najbardziej mogło się wyważenie zmienić po 5 tys km, choćby owe ciężarki, przytarcie porządne opony, czy nie wyważenie a geometryczne skrzywienie felgi, czy uszkodzenie/wada opony. I faktycznie od kół trzeba zacząć, i zgadzam się że nie w ASO, a zwłaszcza nie w ASO Alfa Romeo. Jak nie koła to może krzywa/e piasty.

    (co do indexów , żeby nie mieć dylematów po prostu najlepiej zakładać to co stoi w instrukcji, po co kombinować ? opon pod dostatkiem na rynku przecież, we wszystkich indexach). Na bicie wpływu nie ma, ale po co się denerwować tnąc dużej szybko czy opony wytrzymają?
    Tylko opony z indeksem 210 km/h zamiast 270 km/h właśnie założono mi w serwisie - dostałem je od nich w gratisie przy kupnie auta . Sam ich nie wybierałem.

    Oczywiście - zapewne najpierw sprawdzone zostanie wyważenie. Zobaczymy co z tego wyniknie. Na ten moment czekam na ustalenie terminu wizyty w serwisie.

  6. #346
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    a nie masz tak ze kamieni w bieznik nawałziło? kiedys była babka w serwisie opon ze jej trzesię kierą to kamienie wydłubywali z opon i przestało.
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  7. #347
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Dareek nie rób z igły widły. Ja się też wczo nie urodziłem i wszystko to co piszesz wiem. Ale zrozum, że porady umyj auto jak ci się buda trzesię więcej szkody niż pożytku przynoszą tej zacnej marce. Bo ją po prostu ośmieszają. A później o nas piszą, ze się doktoryzujemy z mycia felg od środka zimą, bo się całe auto od tego trzęsie. Najbardziej się od tych pomysłów trzęsą ze śmiechu prześmiewczy krytycy marki Alfa Romeo, a my im tylko dajemy do tego paliwo.

    Wiem jak jest ładowany akumulator. Wiem też, że alfa nie ma kosmicznej technologii wymyślonej na Księżycu i ogarnięcie prawidłowego ładowania aku przez tak zacną markę z taką tradycją nie powinno stanowić najmniejszego problemu. To nie jest indyjska Tata, że hindus zapomniał, że w Europie może być zima i zaplanował aku i alternator oraz obciążenie instalacji elektrycznej tylko na klimat +25 stopni. To jest Alfa Romeo. Marka, która chce być uważana za premium. Tymczasem z tego co czytam na forum, niestety nie radzą sobie z ładowaniem aku nie tylko w taniutkiej Giuliettcie, ale i w Gulii za 200 tyś zł. Okazuje się, że jazda na krótkich dystansach morduje aku. Jakoś w taniutkim Citroenie za 1/3 tej kwoty nie mordował, a miał tez sporo odbiorników. W normalnej firmie, normalny inżynier projektuje układ elektryczny tak, żeby wszystko było jak należy, żeby aku się doładowywał, a systemy nie wariowały. Bo układ elektryczny Giulietty czy Giluii to nie jest układ promu kosmicznego tylko po prostu auta i można go swobodnie zaplanować, żeby potencjalne awarie nie kompromitowały marki, a co za tym idzie nie podtrzymywały tego smrodu, który się ciągnie za Aflą, że jak dwa razy w tyg. nie jesteś w serwisie, to znaczy, że kupiłeś Vw.

    Te twoje uwagi dotyczą marginalnych sytuacji. A co to w zimie inne auta nie jeżdżą? Może mają tylko 15-ki zakładane? Eee... tam...
    cóż- jednak dalej nie masz pojęcia o czym piszesz - usiłujesz wyśmiać alfę i demonizujesz problem który jak napisano Ci powyżej często się zdarza bo na fakt wibracji samochodu mogą być rożnie przyczyny
    podobnie nadal nie masz pojecia na temat ładowania aku- powłączaj sobie ogrzewanie szyby lusterek, zadka, światła, dmuchawę radio etc pojeździj tak kilkanaście dni po 2 -3 km korzystajac ze start stop gasząc auto i zobaczymy co będzie- tak wiem napiszesz ze citroen daje radę!
    dodam Ci na marginesie że większość ładowania w Julce przez altek odbywa się przy ...hamowaniu silnikiem- tak sobie eko wymyślili i nic na to nie poradzisz- czekam teraz na wpis że to nieprawda bo w ..citroenie nie było.
    zluzuj sobie naprawdę i nie brnij.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał paweltbu Zobacz post
    a nie masz tak ze kamieni w bieznik nawałziło? kiedys była babka w serwisie opon ze jej trzesię kierą to kamienie wydłubywali z opon i przestało.
    Jak XJ6 napisał brednia -bo.. w citroenie nie było problemu

  8. #348
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Tylko opony z indeksem 210 km/h zamiast 270 km/h właśnie założono mi w serwisie - dostałem je od nich w gratisie przy kupnie auta . Sam ich nie wybierałem.....
    Aha, no jasne skąd ja znam takie dziadowanie... a wiem, z ASO Alfa Romeo

    Co do tego wyważania, to się właśnie zorientowałem że dobrych kilka lat w Vkach nie wyważam kół - zdejmuję, zakładam, jeżdżę, wyważę jak będą biły. Ale faktycznie raz przed laty niedługo po wyważeniu się trafiło bicie - czemu nie wiem, tak się zdarza i tyle. Poprawić trzeba bo poza zawieszeniem na drogę hamowania może wpływać itd.
    (dajcie spokój z tymi kamieniami i lodem, to wszystko odpada zaraz po przylepieniu się/nawłażeniu)

  9. #349
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Tylko opony z indeksem 210 km/h zamiast 270 km/h właśnie założono mi w serwisie - dostałem je od nich w gratisie przy kupnie auta . Sam ich nie wybierałem.

    Oczywiście - zapewne najpierw sprawdzone zostanie wyważenie. Zobaczymy co z tego wyniknie. Na ten moment czekam na ustalenie terminu wizyty w serwisie.
    do Veloce ma być na lato 225/45 R17 91W lub 225/40 18 92W, a zima i tu zaskoczenie 225/45 R17 91Q lub 225/40 18 92Q czyli od 160 km/h w górę
    strona 174 instrukcji obsługi.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Aha, no jasne skąd ja znam takie dziadowanie... a wiem, z ASO Alfa Romeo

    Co do tego wyważania, to się właśnie zorientowałem że dobrych kilka lat w Vkach nie wyważam kół - zdejmuję, zakładam, jeżdżę, wyważę jak będą biły. Ale faktycznie raz przed laty niedługo po wyważeniu się trafiło bicie - czemu nie wiem, tak się zdarza i tyle. Poprawić trzeba bo poza zawieszeniem na drogę hamowania może wpływać itd.
    (dajcie spokój z tymi kamieniami i lodem, to wszystko odpada zaraz po przylepieniu się/nawłażeniu)
    Andrzejku z wyjątkiem sporej ilości syfu wypłukanego z tylko cześci felgi co ja przećwiczyłem tydzień temu. jak mam prawko 21 lat to drugi raz sie zdarzyło- kiedyś to był lód.

  10. #350
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    No i ? Darusiu (nie pisz do mnie "Andrzejku" proszę) , trwało jak długo ? kolega garażuje -( już pomijając ciepło od hamulców) wszystko spłynie i nie ma bicia od lodu.
    Swoją drogą mamy tu przy okazji trochę światła w odkrywaniu przyczyn stanu Twoich klocków i zacisków.

Podobne wątki

  1. Nowa Alfa Romeo Giulietta Veloce
    Utworzone przez PHOENIX w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory