Strona 36 z 45 PierwszyPierwszy ... 2627282930313233343536373839404142434445 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 443

Temat: Giulietta Veloce - perypetie zakupu nowego auta ...

  1. #351
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    No i ? Darusiu (nie pisz do mnie "Andrzejku" proszę) , trwało jak długo ? kolega garażuje -( już pomijając ciepło od hamulców) wszystko spłynie i nie ma bicia od lodu.
    Swoją drogą mamy tu przy okazji trochę światła w odkrywaniu przyczyn stanu Twoich klocków i zacisków.
    Rzecz w tym że u mnie nie było lodu tylko masę brudu na wewnętrznej stronie felgi. Czytając posty kolegi house4live wnioskuje że auto robi duuże przebiegi.
    co do klocków i zacisków- po wymianie klocków auto zrobiło 2 tkm i jest cisza wiec nijak ma się jedno do drugiego a zdjęcia zacisków pochodziły z poprzedniej julki

  2. #352
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    No i mechanik ma rację. Do takiej mocy muszą być adekwatne opony.
    Jakiej agresji? Ja tam dareeka lubię, pomógł mi w kilku rzeczach co do giulietty, ma chlop sporo wiedzy o tych autach, ale nie zgadzam się z nim co do tlumaczenia ewidentnych niedoróbek u Alf wszystkim innym.
    A swoją Giulietta jestem mimo tego co tu piszą zauroczony. Nie miałem lepiej prowadzącego się auta nie jestem też oszołomem, nie wystraszyłem się tych opowieści o ciągłych awariach alfy i kupiłem sobie właśnie Giulietta.

    - - - Updated - - -

    Święta prawda.

    - - - Updated - - -

    Darek no teraz to już pomalutku nie ładnie zaczynasz się kompromitować tymi odwolaniami do Citro. Robisz przedszkole. Kolego g.... to kogo obchodzi jak się ładuje aku i jak działa alternator. To mogli napisać w instrukcji , a w zasadzie opisie auta w prospekcie, że auto nie nadaje się na krotkie dystanse, a jeździć ino latem. Tylko wtedy idę sobie kupić takie kt się nadaje. No jednak giulietta to nie autobus. Może być uxywana np tylko w mieście, na krótkich dystansach, co twoim zdaniem spowoduje zgon aku. No fajnie. A prawda jest taka, że bez problemu można zaprojektować i zwymiarowac instal elektryczna, która podola spokojnie tym wygórowanym wymaganiom nabywców w postaci jazdy na krótkich odcinkach. Jakoś reszta producentów radzi sobie z tym bez problemów. To po prostu niedoróbka i tyle jesli tak jest, bo u mnie wszystko działa jak należy, a ciągle w trasy nie jeżdżę. Taka postawa to kpienie z nabywców i umacnianie negatywnego wizerunku marki. No i na dodatek jeszcze zdarzają się tacy miłośnicy jak ty, którzy zgadzają się że wszystko jest ok. Wina ekologów, głupich użytkowników, hehe pogody i zapewne kosmitów i promieniowania nomen omen alfa he he
    Ostatnio edytowane przez XJ6 ; 08-01-2019 o 13:26

  3. #353
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    [QUOTE=Dareek;2138737]do Veloce ma być na lato 225/45 R17 91W lub 225/40 18 92W, a zima i tu zaskoczenie 225/45 R17 91Q lub 225/40 18 92Q czyli od 160 km/h w górę
    strona 174 instrukcji obsługi.

    - - - Updated - - -


    Faktycznie - mój błąd ... u mnie jest to podane na 166 stronie. Swoją drogą ciekawe podejście producenta
    Więc sam indeks można wykluczyć.

    Zaczynamy od wyważenia. Dam znać jak wyszło po wizycie w ASO.

  4. #354
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    3CITY
    Auto
    GIULIETTA
    Postów
    88

    Domyślnie

    Zamien kola przód z tyłem .

    Moze znowu jakis spocik VELOCE ?
    Ostatnio edytowane przez arecki240 ; 08-01-2019 o 18:46

  5. #355
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Większość opon zimowych ma niższe indeksy prędkości niż opony letnie w tym samym rozmiarze.
    Indeks prędkości mówi o dopuszczalnej prędkości nie mówi natomiast o nośności. Nie daje także gwarancji że opona z wyższym indeksem będzie z innych materiałów niż ta z niższym.
    Jeśli regularnie jeździsz powyżej 210 na godzinę to powinieneś mieć opony V lub W. Jeśli nie to nie ma to żadnego wpływu na bezpieczeństwo jazdy ani na zużycie opon.

    Co do problemu drgań to w pierwszym kroku należy wyważyć koła i przy tej okazji sprawdzić czy nie widać jakichś nierówności na oponach lub felgach.
    Jeśli problem nie ustąpi można też spróbować doważenia na samochodzie.

  6. #356
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Co do bicia znam podobny dziwny przypadek. Przyczyną okazała się jedna z opon, która zrobiła się "jajowata" - miała bicie ok 7-8mm na wysokości. Przyczyną była wada opony (nowej). Co ciekawe 2 różnych wulkanizatorów doważało koła i nie zauważyli feleru, a dopiero trzeci znalazł przyczynę. Problem ten pojawił się w momencie jak spadła temp. i guma zrobiła się twardsza. Jak było cieplej opona była pewnie miększa i mniej przenosiła wibracje.
    Najbardziej wyczuwalne były po przekroczeniu 120km/h. Jeśli wibracje występuję jedynie w trakcie przyśpieszania to sprawdziłby jeszcze przeguby wew.

  7. #357
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Auto wróciło z serwisu.
    Jeśli chodzi o ogrzewanie fotela - uszkodzony włącznik - wymieniono - grzeje tyłek na nowo

    Jeśli chodzi o wibracje - zabrudzenia felg od wewnątrz. Widziałem zdjęcia i faktycznie - pomimo tego, że wydawało mi się, że dokładnie umyłem auto - od wewnątrz zgromadziła się jakaś ilość błota/piasku - która przywarła do felg i to powodowało ich wibrację odczuwalną w całym aucie. I faktycznie po tym jak w serwisie zdjęto każde koło i wyczyszczono od środka - problemu już nie ma, auto nie drży przy prędkościach powyżej 160 km/h

    Co mocno zastanawiające - od momentu gdy zauważyłem drgania - auto myłem 3-4 razy - za każdym razem dokładnie myjąc felgi. Co też mocno zastanawiające - dosłownie mała ilość błota/piasku potrafiła na tyle zaburzyć wyważenie kół, że wpłynęło to bezpośrednio na zachowanie się auta. Nigdy w żadnym aucie, które miałem nie spotkałem się z taką sytuacją. Do końca też nie wiem jak myć felgi aby dokładnie za każdym razem umyć każdy ich wewnętrzny fragment - chyba trzeba by to robić z kanału

    Tak czy siak - auto znowu śmiga ... a ja w sumie mocno się cieszę, że okazało się to takim pierdołem

    Pozdrawiam

  8. #358
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    że tak powiem- a nie mówiłem- inaczej nigdy nie zmyjesz dokładnie wszystkiego - polecam do mycia szczotkę do felg - kilka ruchów i gotowe

  9. #359
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Auto wróciło z serwisu.
    Jeśli chodzi o ogrzewanie fotela - uszkodzony włącznik - wymieniono - grzeje tyłek na nowo

    Jeśli chodzi o wibracje - zabrudzenia felg od wewnątrz. Widziałem zdjęcia i faktycznie - pomimo tego, że wydawało mi się, że dokładnie umyłem auto - od wewnątrz zgromadziła się jakaś ilość błota/piasku - która przywarła do felg i to powodowało ich wibrację odczuwalną w całym aucie. I faktycznie po tym jak w serwisie zdjęto każde koło i wyczyszczono od środka - problemu już nie ma, auto nie drży przy prędkościach powyżej 160 km/h

    Co mocno zastanawiające - od momentu gdy zauważyłem drgania - auto myłem 3-4 razy - za każdym razem dokładnie myjąc felgi. Co też mocno zastanawiające - dosłownie mała ilość błota/piasku potrafiła na tyle zaburzyć wyważenie kół, że wpłynęło to bezpośrednio na zachowanie się auta. Nigdy w żadnym aucie, które miałem nie spotkałem się z taką sytuacją. Do końca też nie wiem jak myć felgi aby dokładnie za każdym razem umyć każdy ich wewnętrzny fragment - chyba trzeba by to robić z kanału

    Tak czy siak - auto znowu śmiga ... a ja w sumie mocno się cieszę, że okazało się to takim pierdołem

    Pozdrawiam
    Tak z ciekawości: na czyj koszt było to sprawdzanie i czyszczenie? Bo chyba nie gwaranta, bo to nie jego wina.

    ps. Nie grzej sobie jajek, bo to nie jest dobre dla zdrowia.
    Mówił lekarz.

  10. #360
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Szkoda, że nie ma zdjęć tego "trochę brudu" na felgach, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że zwykle zabrudzenia felgi dają taki efekt. Żeby tak było to tego blota musiało być całkiem dużo gramów, a tego po prostu nie sposób było nie zauważyć.

Podobne wątki

  1. Nowa Alfa Romeo Giulietta Veloce
    Utworzone przez PHOENIX w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory