Strona 38 z 45 PierwszyPierwszy ... 282930313233343536373839404142434445 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 443

Temat: Giulietta Veloce - perypetie zakupu nowego auta ...

  1. #371
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    A mnie się wydaje po lekturze wątku, że to jest po prostu szukanie problemu na siłę.
    Bez urazy.
    Nie ma problemów szukany na siłę ... ten wątek po prostu szczegółowo opisuje wszystkie wady/problemy/usterki mojego egzemplarza - nowego pojazdu kupionego u dealera.
    Na dzień dzisiejszy auto posiadam rok czasu - przebieg to 35 000 km. W tym czasie:
    - wymieniono komplet zaworów na cylindrze,
    - wymieniono jeden ksenon,
    - wymieniono boczek drzwi kierowcy z uwagi na pękniętą klamkę,
    - wymieniono gwarancyjnie zacisk hamulcowy, klocki i tarcze,
    - wymieniono głośnik BOSE - drugi czeka również na wymianę - choć z tego co pamiętam to ten sam - padł już dwa razy,
    - wymieniono włącznik podgrzewania fotela kierowcy,

    i jeszcze kilka innych, które na ten moment pewnie gdzieś mi umknęły.
    Nie wiem co z tych spraw jest dla Ciebie szukaniem problemu na siłę. Idąc Twoim tokiem dedukcji powinienem teraz jeździć autem w którym działa jeden reflektor, wsiadać do niego od strony pasażera, uznać, że jeśli chcę włączyć podgrzewanie fotela to mam siedzieć na fotelu pasażera, nie przejmować się kontrolką check, nie zwracać uwagi na niedziałający DNA, nie zwracać uwagi na piski i dziwne dźwięki z układu hamulcowego. Jak tak o tym pomyśleć to skoro nie miałbym zwracać na to wszystko uwagi bo według Ciebie to szukanie problemu na siłę to równie dobrze mogłem kupić 15-letnie padło i w ogóle się niczym nie przejmować

  2. #372
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    House masz rację. Co się stało z ksenonem, bo mi Cyba to uciekło?

  3. #373
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    House masz rację. Co się stało z ksenonem, bo mi Cyba to uciekło?
    Zaczął po prostu migać - to było na samym początku.

    W sumie w takie dni jak ten - człowiek przypomina sobie jak nieważne w życiu są tak nic nie znaczące problemy ...

  4. #374
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar malgonia
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulietta, 2012, 1,4MA, 170KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Nie ma problemów szukany na siłę ... ten wątek po prostu szczegółowo opisuje wszystkie wady/problemy/usterki mojego egzemplarza - nowego pojazdu kupionego u dealera.
    Na dzień dzisiejszy auto posiadam rok czasu - przebieg to 35 000 km. W tym czasie:
    - wymieniono komplet zaworów na cylindrze,
    - wymieniono jeden ksenon,
    - wymieniono boczek drzwi kierowcy z uwagi na pękniętą klamkę,
    - wymieniono gwarancyjnie zacisk hamulcowy, klocki i tarcze,
    - wymieniono głośnik BOSE - drugi czeka również na wymianę - choć z tego co pamiętam to ten sam - padł już dwa razy,
    - wymieniono włącznik podgrzewania fotela kierowcy,

    i jeszcze kilka innych, które na ten moment pewnie gdzieś mi umknęły.
    Nie wiem co z tych spraw jest dla Ciebie szukaniem problemu na siłę. Idąc Twoim tokiem dedukcji powinienem teraz jeździć autem w którym działa jeden reflektor, wsiadać do niego od strony pasażera, uznać, że jeśli chcę włączyć podgrzewanie fotela to mam siedzieć na fotelu pasażera, nie przejmować się kontrolką check, nie zwracać uwagi na niedziałający DNA, nie zwracać uwagi na piski i dziwne dźwięki z układu hamulcowego. Jak tak o tym pomyśleć to skoro nie miałbym zwracać na to wszystko uwagi bo według Ciebie to szukanie problemu na siłę to równie dobrze mogłem kupić 15-letnie padło i w ogóle się niczym nie przejmować
    Jestem bliska sprzedania mojej Giulietty, bo mnie irytują jej usterki, ale najgorsze jest to, że chętnie kupiłabym nową. Zastanawiam się, czy w nowych Giuliettach są dokładnie te same problemy: strasznie jęczące zawieszenie, problemy z elektryką w tylnej klapie, słabe światła mijania. Bo jeśli dałoby się ze 4 lata pojeździć bez zaglądania serwisu, to jeszcze ok

  5. #375
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Zaczął po prostu migać - to było na samym początku.

    W sumie w takie dni jak ten - człowiek przypomina sobie jak nieważne w życiu są tak nic nie znaczące problemy ...
    Otóż to. Święta prawda.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał malgonia Zobacz post
    Jestem bliska sprzedania mojej Giulietty, bo mnie irytują jej usterki, ale najgorsze jest to, że chętnie kupiłabym nową. Zastanawiam się, czy w nowych Giuliettach są dokładnie te same problemy: strasznie jęczące zawieszenie, problemy z elektryką w tylnej klapie, słabe światła mijania. Bo jeśli dałoby się ze 4 lata pojeździć bez zaglądania serwisu, to jeszcze ok
    No właśnie chyba aż takich problemów nie ma. W mojej nowej zawiecha nie skrzyp, w zasadzie nic nie skrzypi, a po liście podobne te książkę, antenę i inne dokuczliwe pierdoly usunięto. Ja mam ksenony i nachwalic się nie mogę. W porównaniu do zwykłych świateł to dzień do nocy. U Ciebie pewnie jeszcze dochodzi jakiś zuzycie odblyśników, bo zawsze on się trochę wypalaja.
    Ostatnio edytowane przez XJ6 ; 14-01-2019 o 17:07

  6. #376
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgonia Zobacz post
    Jestem bliska sprzedania mojej Giulietty, bo mnie irytują jej usterki, ale najgorsze jest to, że chętnie kupiłabym nową. Zastanawiam się, czy w nowych Giuliettach są dokładnie te same problemy: strasznie jęczące zawieszenie, problemy z elektryką w tylnej klapie, słabe światła mijania. Bo jeśli dałoby się ze 4 lata pojeździć bez zaglądania serwisu, to jeszcze ok
    miałem Julkę z 2014 r. przejechałem 100 tkm, teraz mam kupioną z 2017 r. przejechane już 41 tkm -w obu pierdoły jak klamki od środka pękały poprzedniej w boecnej innych jakiś typowych usterek brak. Moja rada jak chcesz mieć światła to kupować z xenonem- ja takiego komfortu nie miałem i ratuje się HID-em. problemu wiązek nie ma bo jest inna klapa i inaczej poprowadzone przewody.
    TB 120
    w mojej poliftowej 2017 wymieniono w ramach akcji półosie, sprężarkę klimy łożyska tylnej osi.

  7. #377
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgonia Zobacz post
    Jestem bliska sprzedania mojej Giulietty, bo mnie irytują jej usterki, ale najgorsze jest to, że chętnie kupiłabym nową. Zastanawiam się, czy w nowych Giuliettach są dokładnie te same problemy: strasznie jęczące zawieszenie, problemy z elektryką w tylnej klapie, słabe światła mijania. Bo jeśli dałoby się ze 4 lata pojeździć bez zaglądania serwisu, to jeszcze ok
    2015 rok, 56 tys przebiegu, wymieniłem wkład lewego lusterka - przestało grzać, zapewne spalona grzałka

  8. #378
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    House powinien dostać dawno nowe auto. Egzemplarz jest skopany i tyle. Nie wiem po co go ciagle naprawiać ?

    Przy zakupie nowego auta i stwierdzeniu usterki jak na początku auto stało w serwisie można było zgłosić niezgodność produktu z umowa a nie bawić się w gwarancje. Gwarancja wydłuża cała sprawę i jest mniej skutecznym rozwiązaniem przez co można się z autem bujać na serwisie miesiącami. Niewiele osób wie ale niezgodność produktu z umowa jest regulowane przez polskie prawo i jeśli faktycznie tak jest kupujący ma prawo odstąpić od umowy i nakazać zwrot pieniędzy albo wymianę produktu na wolny od wad. Warunkiem jest tylko zgłoszenie tego na piśmie w przeciągu 2 miesięcy od momentu stwierdzenia usterki. Dlatego jestem przeciwny przedłużaniu gwarancji bo to tylko mydli ludziom oczy. Gwarancja jest fajna jak odpadnie lusterko czy odklei się jakiś plastik - coś co łatwo naprawić. W momencie gdy serwis nie może usunąć usterki zaczyna się problem, a jak się bujasz z taka usterka długo nie ważne ze na gwarancji to już później tylko ta gwarancja zostaje która nie gwarantuje Ci wymiany auta na nowe czy możliwość odstąpienia od umowy. Warto o tym wiedzieć i nie czekać aż serwis naprawi dana usterkę zbyt długo. Dać jedna dwie szanse na naprawę jak się nie da pismo oficjalne na niezgodność produktu z umowa. Warto o tym pamiętać i nie koncentrować się tylko na gwarancji. Pisze o tym bo ja np. o takiej możliwości nie wiedziałem. Dopiero kolega ogarnął temat z rzecznikiem praw konsumenta po tym jak kupił Audi A1 i przez 5 tygodni nie mógł wyjechać z serwisu bo silnik często pracował nie na wszystkich cylindrach i tez wyrzucał jakieś błędy a serwis nie był w stanie tego ogarnąć. Oczywiście chcieli dalej naprawiać. Wymienili jednak auto na nowe po zgłoszeniu właśnie niezgodności produktu z umowa. Sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się do takiego pisma i jeśli faktycznie jest usterka a serwis nie może jej usunąć to nie ma szans musi zwrócić kasę lub wymienić produkt na nowy chyba nawet musi przystać na warunki kupującego (choć nie jestem pewien tego) czyli kupujący decyduje czy chce kasę czy nowe auto. Warto wiedzieć szczególnie Ci co kupują nowe auta.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 15-01-2019 o 20:43

  9. #379
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Chyba mylisz pojęcia. W tym przypadku niezgodność produktu z umową nie działa.

  10. #380
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Chyba mylisz pojęcia. W tym przypadku niezgodność produktu z umową nie działa.
    Być może, nie musiałem jeszcze korzystać z tych praw słyszałem od kolegi tylko, ze coś takiego jest.

    A dlaczego nie działa w tym przypadku ?, co nas blokuje ?
    Ostatnio edytowane przez fan ; 15-01-2019 o 20:48

Podobne wątki

  1. Nowa Alfa Romeo Giulietta Veloce
    Utworzone przez PHOENIX w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory