Strona 39 z 45 PierwszyPierwszy ... 2930313233343536373839404142434445 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 443

Temat: Giulietta Veloce - perypetie zakupu nowego auta ...

  1. #381
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Kolega House kupił auto na firmę, a więc tu przepisy prawa konsumenckiego nie działają. Ale mają zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego i można korzystać z rękojmi. Z tym że jest to trochę trudniejsza droga niż w przypadku reklamacji wynikającej z praw konsumenta.

  2. #382
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta Veloce 1750 TBi
    Postów
    65

    Domyślnie

    Przykra sprawa. Uważam że auto jest felerne od początku. Ja mam praktycznie ten sam rocznik i tak samo veloce i kompletnie nic się nie dzieje. Auto używane codziennie częściej po mieście. Radzę próbować rozwiązać umowę przy pomocy sądu. Ja bym tak zrobił.

  3. #383
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Umowę z kim?

  4. #384
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiessio Zobacz post
    Przykra sprawa. Uważam że auto jest felerne od początku. Ja mam praktycznie ten sam rocznik i tak samo veloce i kompletnie nic się nie dzieje. Auto używane codziennie częściej po mieście. Radzę próbować rozwiązać umowę przy pomocy sądu. Ja bym tak zrobił.
    Jeśli się wam wydaje że to takie proste to życzę powodzenia. System naprawdę tak prosto nie działa - to nie para butów czy bułka. Dlatego jak tak czytam wpisy o tym że komuś tam raz dwa wymienili auto po kilku pismach prawników to mnie ogarnia śmiech, że nadal takie wpisy łykamy jak pelikany.
    Już na forumok 2 lat temu była Giulietta która wymieniono na inną (za dopłatą oczywiście) po bodajże 3 latach batalii sądowej - generalnie przez ten czas właściciel z auta może skorzystał łącznie ze 2 miesiące - resztę samochód spędził w ...ASO. Więc z powodu piszczącego hamulca czy jakiego niedomagania silnika które zostały usunięte myślenie o wymianie auta czy zwrocie kasy to można miedzy bajki wsadzić.

  5. #385
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Jeśli się wam wydaje że to takie proste to życzę powodzenia. System naprawdę tak prosto nie działa - to nie para butów czy bułka. Dlatego jak tak czytam wpisy o tym że komuś tam raz dwa wymienili auto po kilku pismach prawników to mnie ogarnia śmiech, że nadal takie wpisy łykamy jak pelikany.
    Już na forumok 2 lat temu była Giulietta która wymieniono na inną (za dopłatą oczywiście) po bodajże 3 latach batalii sądowej - generalnie przez ten czas właściciel z auta może skorzystał łącznie ze 2 miesiące - resztę samochód spędził w ...ASO. Więc z powodu piszczącego hamulca czy jakiego niedomagania silnika które zostały usunięte myślenie o wymianie auta czy zwrocie kasy to można miedzy bajki wsadzić.
    Jeśli chodzi o wymianę auta na nowe - są to zbyt błahe usterki. Do tego bardzo długa droga sądowa, wiele ekspertyz, straconego czasu, funduszy.
    Jeśli do czasu upłynięcia gwarancji w aucie stanie się coś spektakularnego - silnik, skrzynia itp - wtedy faktycznie można podjąć walkę.
    Natomiast na ten moment po konsultacjach z prawnikami (nie z bajkopisarzami ) - biorąc również pod uwagę leasing a nie zakup konsumencki - takie roszczenie to zbyt długa i niepewna walka. Co innego gdyby okazało się, że za jakiś czas wróci problem z zaworami na cylindrze - tutaj już sprawa ma się z goła inaczej.

    Jeśli natomiast nic więcej się nie wydarzy to auto zostaje do czasu spłaty leasingu oraz upłynięcia okresu gwarancji.
    Po tym okresie będzie na sprzedaż - najpierw na grupie - jeśli tutaj nie znajdzie nabywcy to oddamy go do salonu gdzie będziemy kupować nowy pojazd w ramach rozliczenia.

    Na tym etapie wyleczyłem się już z emocjonalnego podejścia do tematu

  6. #386
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Ja chętnie wezmę za rozsądną ceną za tak uszkodzony egzemplarz.
    Natomiast osobiście podchodzę do tego statystycznie - jak się tyle zepsuło, to już się nic nie zepsuje.

  7. #387
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    nawet patrząc na moje auto 41 tkm - nowa sprężarka klimy, nowe 2 tylne łożyska, nowy boczny kierunek, schowek na desce, półosie napędowe i tapicerka fotela kierowcy- kurde- normalnie złom. To tylko rzecz która skalda się z wielu elementów i tyle ma się prawo zepsuć - jedziemy dalej bo wiem że jak sobie kupię coś np z grupy VAG to tego typu duperele zamienią nie naprawdę na prawdziwą batalię czy udrękę. ale to tylko moje zdanie poparte moimi doświadczeniami i rodziny.

  8. #388
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Co??? i to jest najmniej awaryjna Alfa w historii ??? , o żesz... No ja wiem że połowę tego to Autores popsuł pewnie ;-) ale bez jaj, 40 tys to nowe auto. I to model tłuczony tyyyle lat. Nic z tych rzeczy nie powinno wystąpić i tak, tak, są marki gdzie nie występuje w tak nowych autach (nie że nic z tych rzeczy, ale nic w ogóle).

  9. #389
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Jesli sprzedawca podejmie zgode na wymiane auta w wyniku felernego egzemplarza to tez taka procedura wymiany auta trwa 3 lata ?

    Czy raczej jest to kwestia wymigania sie od odpowiedzialnosci przez co jest uruchamiana procedura sadowa przedluza cala sprawe ?

    Wydaje mi sie, ze to raczej to drugie wiec zakladanie niemoznosci egzekwowania swoich praw tutaj bardziej szkodzi. Nigdy nie mialem takiej sytuacji i obym nie mial, pewnie dlatego jestem cwany. Nikomu tez tego nie zycze. Jednak w takich sytuacjach idac droga przykladu uwazam, ze dla wszystkich dobrze by bylo aby konsumenci agresywniej reagowali na takie rzeczy. Ok House ma auto w leasing i tutaj temat jest bardziej skomplikowany. Nie rozumiem tylko tego, ze jesli np. Samochod ktory powinienem uzytkowac powiedzmy rok a w efekcie awarii uzytkuje go raptem 2 miesiace bo reszte stoi w serwisie dlaczego niemialbym mozliwosci z tytulu zawartej umowy od niej odstapienia ?

    Auto kupuje sie do okreslonego celu, jesli nie jestem w stanie zgodnie z tym celem auto uzytkowac......to co moge byc nabijany w butelke to po co jest ta umowa ?

    Skontaktuje sie z rzecznikiem praw konsumenta bo nurtuje mnie ten temat szczerze powiedziawszy.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 17-01-2019 o 18:21

  10. #390
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nawet patrząc na moje auto 41 tkm - nowa sprężarka klimy, nowe 2 tylne łożyska, nowy boczny kierunek, schowek na desce, półosie napędowe i tapicerka fotela kierowcy- kurde- normalnie złom. To tylko rzecz która skalda się z wielu elementów i tyle ma się prawo zepsuć - jedziemy dalej bo wiem że jak sobie kupię coś np z grupy VAG to tego typu duperele zamienią nie naprawdę na prawdziwą batalię czy udrękę. ale to tylko moje zdanie poparte moimi doświadczeniami i rodziny.
    A co to to to ze sprężarką klimy się stało?

Podobne wątki

  1. Nowa Alfa Romeo Giulietta Veloce
    Utworzone przez PHOENIX w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory