Strona 42 z 45 PierwszyPierwszy ... 3233343536373839404142434445 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 411 do 420 z 443

Temat: Giulietta Veloce - perypetie zakupu nowego auta ...

  1. #411
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Generalnie chciałbym Wam zwrócić uwagę na jeden fakt.

    Jeśli na 100 wyprodukowanych egzemplarzy dajmy na to Giulietty Veloce w 10 zdarzą się podobne usterki jak w mojej - to 10% klientów będzie miało problemy jak moje.

    Jeśli w Toyocie na 1000 wyprodukowanych nie wiem Aurisów 10 klientów będzie miało z nimi problem to jaki to będzie odsetek całości

    Umówmy się - Alfa globalnie produkuje mało pojazdów - więc mogłaby zadbać o jakość podczas procesu montażu i kontroli jakości - wiele błachych problemów wynika właśnie z słabej jakości montażu (zbyt mocno lub zbyt słabo ktoś coś dokręcił itp.) bądź słabej kontroli jakości.

    Uwielbiam AR i jest to prawdziwe auto z duszą, podobnie jak Maserati jednak obiektywnie - jest to moja ostatnia AR.

    Po ostatnich testach jakie miałem przyjemność przeprowadzić po leasingu przerzucam się na ProCeeda GT z 204 km benzyniakiem i pisze to bez jakiegoś nerwa itp.

  2. #412
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    i tak ma być! BRAWO!!! życie jest za krótkie aby się przejmować!
    u mnie to samo - wkurza Cie coś ? zmieniasz!- u mnie to samo - gdyby w moim przekonaniu moja alfa mnie denerwowała już by jej nie było- to tylko przedmiot którego używam też dość intensywnie. poprzednia się sprawdziła kupiłem kolejną niemal identyczną, a że coś tam sie pojawiło drobnego - cóż zdarza się i żyjemy dalej

  3. #413
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ba! turbokamerę znam , znałem zaraz po nakręceniu. Dziwne tylko, że gość tak poszkodowany przez rdzę Mazdy następne auto jakie kupił to... Mazda. Hm,dziwak
    (ja wiem że rabat dostał, ale sory po takiej tramie do tej samej rzeki?)

    Natomiast wybierać możemy, jest wolność, ważne żeby mieć świadomość z czym się wiąże dana marka, i że stereotypy takie bezpodstawne jednak nie są. Na pewno wszędzie są jakieś minusy, ale kwestia jakie. Na ile rdza potencjalna nim jest, a na ile tyle wizyt z nowym autem? trzeba samemu sobie odpowiedzieć. Jednak uważam, że kupując nowe auto rdza naprawdę mało kogo interesuje, bo przez 3-5 lat użytkowania (na tyle się kupuje) nie ma kompletnie znaczenia, natomiast kupującego nowe auto interesuje aby się nim nie interesować przez 3 lata poza 3ma przeglądami i zmianami opon. Natomiast takie litanie (tak to jest litania, przez 40tys nie powinno być NIC ! ) to nie są to drobnostki bo sprężarka klimy, półosie czy łożyska to nie drobnostki , czy niedokręcona później piasta. A że są gorsze awarie , ba, na pewno! Ale nie można tak tłumaczyć AR , to jakby mówić "mógł zabić a tylko pobił" ?

  4. #414
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Andrzej, rdza mało kogo interesuje? Sprzedasz 5cio letni samochód w połowie pordzewialy? Kto go kupi?

  5. #415
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ale jaki w połowie pordzewiały. Obecne wszystkie te na potęgę rdzewiejące mazdy (bo nic innego bardziej nie rdzewieje ponoć, więc to najlepszy przykład będzie) są z takich samych blach od 2012r - początek szumnego SkyActive. Trzymają ceny jak głupie. Sam czekałem do FLu i recenzji z pierwszych lat (w otoczeniu kilka osób kupowało) , no nie rozpadają się.
    O, niedawno doradzałem bratankowi pierwsze auto - trójeczkę z 2010r. Czysta od rdzy poza błotnikiem zamiennikiem bo stuknięta była kilka lat temu. Ceny trzyma tak, jak Alfom by się marzyło, mimo tej słynnej rdzy. Więc albo nie przeszkadza, albo jej nie ma.
    Aha, grubość lakieru nic nie ma do rdzewienia, najgorsze jest to od środka - profili zamkniętych itp, czego nie widać dopóki na wierzch nie wyjdzie.

  6. #416
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    No ale to nie mów że nikt się nie przejmuje rdza. Jakby wspomniany przez Ciebie egzemplarz był pordzewialy, to by bratanek go nie kupił, a i Ty na pewno byś mu go nie doradzil, mimo że to Twoja ulubiona Mazda. Ja nic do Mazdy nie mam, żeby nie było, dla mnie to samochód jak każdy inny. Czasem jeżdżę służbową Octavią żony, mimo że to nudna Skoda, że prawdziwy Alfista nawet nie spojrzy w tę stronę itp.
    Ostatnio edytowane przez mirekmiras ; 17-01-2019 o 23:35

  7. #417
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nie no, jasne, ale nie można popadać w paranoję, że się nie sprzeda po 5 latach bo się będzie rozpadać. W końcu będzie, na pewno, ale tu mowa bardziej o nowych autach czy powiedzmy kilkulatkach i ich dolegliwościach. Nie stawiałbym w tej kategorii rdzy na pierwszym planie decyzji wyboru wozu.

  8. #418
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    nono to teraz pojechałeś- ten element ma jedno z kluczowych znaczeń dla zakupu samochodu bo.. wpływa na bezpieczeństwo- prawda jest taka że co by nie robić z rdzą jeszcze nikt nie wygrał i to chyba jedna z najbardziej kosztownych naprawa -a czasem niewykonalnych.
    a co do "trzymania cen" nie wiem może przeglądamy 2 różne typy ogłoszeń- popatrz ile kosztują nawet 8 letnie Giulietty a ile 8 letnie Mazdy- wybacz ale zaczynasz pisać bzdury!

  9. #419
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Czy to ,że nie jesteś właścicielem tej alfy może mieć wpływ na sposób eksploatacji?
    Bo przecież jesteś pracownikiem firmy ,która kupiła tę alfę w leasing-u prawda?
    Przyszło mi to na myśl jak opisałeś różnice w wysokości bieżnika.
    Mam w domu dwa samochody o podobnej mocy jak QV ba nawet moja giulietta ma zdecydowanie gorzej z trakcją z racji lżejszego silnika i aż takich różnic nie ma.
    Z silnikiem faktycznie może zwykły pech ale hamulce ,opony itd to raczej nie.
    Tak sobie myślę ,że gdybyś zabulił z własnej kieszeni to wiele z tych uszkodzeń by nie było .
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 18-01-2019 o 10:13
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #420
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nono to teraz pojechałeś- ten element ma jedno z kluczowych znaczeń dla zakupu samochodu bo.. wpływa na bezpieczeństwo- prawda jest taka że co by nie robić z rdzą jeszcze nikt nie wygrał i to chyba jedna z najbardziej kosztownych naprawa -a czasem niewykonalnych...
    No jasne że ma, ale nie w nowych/kilkuletnich autach. W 10-20+ (bliżej 20) to tak, ale nie o takich tu mowa, tylko nowych. I nie utlenia się auto z dnia na dzień, tylko to wieloletni proces. Jakieś naloty na stelażach, wydechu itp. znaczenia nie mają praktycznego. Oczywiście lepiej żeby ich nie było, to jasne. Ale kwestia wagi co bardziej istotne.
    Co do cen mam inne obserwacje, choć wiem że faktycznie z Alf Giulietta była notowana z najniższymi spadkami wartość, to fakt niezaprzeczalny. Sam kilka lat temu koleżankę do Giulietty przekonywałem, ale jej nie pasowała. Kupiła V40 i >3 lata i zdaje się 60tys km aktualnie ma - jedna kampania nawet nie wie na co, połączona z przeglądem oraz zgłosiła że brzeg fotela się ściera - podczas przeglądu nowe poszycie założyi bez wykrętów, choć nie wiem czy się należy - boczki wysokie (ocean race). Ale jakby z półosiami, łożyskami miała jeździć i bez klimy to bym się po kątach przed nią chować musiał

Podobne wątki

  1. Nowa Alfa Romeo Giulietta Veloce
    Utworzone przez PHOENIX w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory