Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Awaria zamka maski

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mr.M
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MultiAir 170 km
    Postów
    7

    Question Awaria zamka maski

    Cześć,

    Mam taki problem, otóż zamek maski nie działa poprawnie. Zaczęło się od tego, że chcąc otworzyć maskę pociągnąłem za rączkę w środku auta. Rączka została mi w dłoni. Zamek jednak puścił bez problemu, wsadziłem rączkę na swoje miejsce, otworzyłem maskę, uzupełniłem płyn do spryskiwaczy, zamknąłem maskę ale zamek nie chciał złapać. Chyba po 6 próbie się udało, zamek złapał, maska zamknięta, jedziemy. Akurat byłem przed dłuższą trasą, z przejazdem autostradą i na tej autostradzie przy prędkości ponad 150 zamek maski puścił... Na szczęście maska się nie otworzyła, ale nie muszę wam mówić co to za uczucie, nie było mi do śmiechu.
    Teraz moje pytanie, co się mogło stać i co należy zrobić?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr.M Zobacz post
    Cześć,

    Mam taki problem, otóż zamek maski nie działa poprawnie. Zaczęło się od tego, że chcąc otworzyć maskę pociągnąłem za rączkę w środku auta. Rączka została mi w dłoni. Zamek jednak puścił bez problemu, wsadziłem rączkę na swoje miejsce, otworzyłem maskę, uzupełniłem płyn do spryskiwaczy, zamknąłem maskę ale zamek nie chciał złapać. Chyba po 6 próbie się udało, zamek złapał, maska zamknięta, jedziemy. Akurat byłem przed dłuższą trasą, z przejazdem autostradą i na tej autostradzie przy prędkości ponad 150 zamek maski puścił... Na szczęście maska się nie otworzyła, ale nie muszę wam mówić co to za uczucie, nie było mi do śmiechu.
    Teraz moje pytanie, co się mogło stać i co należy zrobić?
    Linka Bowdena między rączka a zamkiem - nasmarować na zaś i szybko wymienić - może pancerz puscił wodę = brud, korozja, lód - brak luźnego przesuwu.
    Po wymianie - regulacja

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Andrew_
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS
    Postów
    63

    Domyślnie

    Trochę nie na temat, ale zapytanie dotyczy komory silnika. Także nie ma sensu zakładania nowego tematu. Wiecie może, czy są gdzieś dostępne takie 'kołki' / 'wkręty' na które mocuje się plastikową osłonę silnika ??? Z tego co dzisiaj widziałem występują 4 takie elementy - z czego 3 mam ułamane i osłona średnio się trzyma. Jeżeli będzie problem ze zrozumienie o co mi chodzi wrzucę zdjęcie poglądowe

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Andrew_
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS
    Postów
    63

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6689.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	47.3 KB
ID:	242093

    Podbijam temat. Ktoś coś ?!

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Awaria zamka / linki maski, nie otwiera się.
    Utworzone przez muha w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-01-2019, 20:06
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-03-2017, 12:14
  3. [159] Czujnik zamka maski
    Utworzone przez ujek21 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 30-08-2014, 08:04
  4. awaria zamka 147
    Utworzone przez koki123 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-06-2013, 20:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory