Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Drganie lusterka oraz siedzenia pasażera 1.4 MA

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kowal
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Giulietta
    Postów
    25

    Domyślnie Drganie lusterka oraz siedzenia pasażera 1.4 MA

    Witam.
    Od jakiegoś czasu zauważyłem, że po rozgrzaniu silnika, na wolnych obrotach delikatnie drga siedzenie pasażera oraz lusterko od strony pasażera. Występuje to tylko na wolnych obrotach. Otworzyłem maskę i widać delikatnie drżenie silnika. Czy może to być spowodowane niesprawną poduszką silnika? Czy może to być jakaś inna przyczyna?
    Silnik 1.4 MA 170km
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Giulietta
    Postów
    36

    Domyślnie

    Miałem podobne objawy z lusterkiem i u mnie skończyło się wymianą poduszki. Uważaj bo chcieli mi wymieniać moduł MultiAir.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kowal
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Giulietta
    Postów
    25

    Domyślnie

    Jaki to koszt mniej więcej? Zastanawiam się czy jechać do ASO, bo mam koło 100km, czy lepiej sobie zamówić.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Giulietta
    Postów
    36

    Domyślnie

    Nie pamiętam dokładnie, ale wyszło gdzieś w okolicach 400-500 zł za poduszkę+robocizna w ASO. Z tego co widziałem to za poduszkę policzyli znacznie drożej niż są dostępne na allegro.

    EDIT.

    Tylko w tym mogły być jeszcze klocki, bo chyba wtedy wymieniałem. Sory, nie pamiętam a nie mogę znaleźć faktury.
    Ostatnio edytowane przez piter32 ; 20-01-2018 o 17:29

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kowal Zobacz post
    Jaki to koszt mniej więcej? Zastanawiam się czy jechać do ASO, bo mam koło 100km, czy lepiej sobie zamówić.
    Miałem to samo, wymieniłem (samodzielnie) górną poduszkę silnika znajdującą się po stronie rozrządu. A kupiłem ją na allegro (sprzedawca akuki), do mojej alfy pasowała ta —> http://allegro.pl/poduszka-skrzyni-b...119968214.html
    Po wymianie zero drgań.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kowal
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Giulietta
    Postów
    25

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Może komuś pomogę odnośnie usunięcia drżenia lusterka w alfa giulietta. Kowal pewnie sobie już poradził, jednak nie podał co było przyczyną.
    U mnie w 2,0 JTDM 170KM było delikatne ale widoczne drżenie prawego lusterka na biegu jałowym. Po dodaniu odrobiny gazu drżenie ustawało. Mi to jakoś bardzo nie przeszkadzało.
    Problem został wyeliminowany przypadkowo. Ostatnio wymieniłem przy przebiegu 125tys km (po 7 latach eksploatacji) kompletny rozrząd i zestaw paska wieloklinowego (z rolkami).
    Jeśli chodzi o pasek wieloklinowy to czasami pojawiały się na zimnym silniku po rozruchu popiskiwania. Innych problemów nie widziałem.
    Okazuje się, że po oględzinach wyjętych części, łożysko w rolce tej z rowkami (od napędu paska wieloklinowego) się rozleciało. Na pierwszy rzut oka nawet nie miało nadmiernych luzów, jednak po wprawieniu w obroty mocno wibrowało i hałasowało. Reszta w tym układzie była ok - nawet pasek wieloklinowy w bdb stanie.
    To moim zdaniem było przyczyną drżeń silnika przenoszących się na lusterko.

    Dodatkowo dodam ciekawostkę, że zdjęty rozrząd wygląda jak nowy (po 7 latach i 125tys km ale głównie trasy). Pasek oryginalny teflonowy (produkowany przez Dayco jak nowy - szok!), pompa wody tez ok, łożyska w rolkach zestawu generalnie ok, za wyjątkiem łożyska w napinaczu, które już miało delikatny luz osiowy.
    Jak zauważyłem, to w tych zestawach (zdjętych z auta czyli fabrycznych), siadły łożyska: Tureckie i Koreańskie. Reszta była.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Julka 1.4 120KM
    Postów
    40

    Domyślnie

    teoretycznie drżenie lusterka to typowy objaw zużytej poduchy, gdzieś jest obszerny temat o tym

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar luntain
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM 2011
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anzelmo Zobacz post
    Okazuje się, że po oględzinach wyjętych części, łożysko w rolce tej z rowkami (od napędu paska wieloklinowego) się rozleciało. Na pierwszy rzut oka nawet nie miało nadmiernych luzów, jednak po wprawieniu w obroty mocno wibrowało i hałasowało.
    Fajnie, że znalazłeś przyczyne. Rozumiem że rolka hałasowała i dlatago ja badałeś, bo to chyba nie jest standardowa procedura przy zmianie paska, żeby rolki zdejmować. A w ogóle, trzeba odkręcać, żeby ten luz na łożysku sprawdzić? Trzeba w ogóle pasek do tego zdejmować?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał luntain Zobacz post
    Fajnie, że znalazłeś przyczyne. Rozumiem że rolka hałasowała i dlatago ja badałeś, bo to chyba nie jest standardowa procedura przy zmianie paska, żeby rolki zdejmować. A w ogóle, trzeba odkręcać, żeby ten luz na łożysku sprawdzić? Trzeba w ogóle pasek do tego zdejmować?
    Nie, nic oprócz popiskiwania paska nie słyszałem. Miałem już przekroczony interwał wymiany paska (105tys km lub 5 lat) więc zmieniłem wraz z rozrządem. Sam tego nie robiłem, ale mechanik stwierdził, że lepiej wymienić pasek z rolkami i napinaczem. Oględziny były dokonane po wyjęciu wszystkiego ze środka i okazało się, że łożysko rolki (tej z rowkami) całkowicie padło. Na aucie też można sprawdzić czy wszystko jest ok. Trzeba popatrzeć jak porusza się pasek (czy nie ma żadnych drgań czy dziwnych dźwięków), można przyłożyć telefon z włączonym nagrywaniem do każdej z rolek i odsłuchać później - inaczej ciężko ustalić). Po wyjęciu rolki można na palec nałożyć łożysko i zakręcić, dodatkowo sprawdzić czy są jakieś luzy. U mnie łożysko po mocnym zakręceniu drżało i hałasowało.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-05-2014, 00:19
  2. [159] Składanie lusterka oraz jego regulacja.
    Utworzone przez holygodess w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-09-2012, 22:17
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 06:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory