Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Mito 1.4 Multiair 105 KM

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał leman Zobacz post
    Przepraszam jeśli kogoś urażę, ale ilość przytoczonych bzdur w tym poście jest zatrważająca.
    1. Wersję bez turbo sprężarki mają taką sama dynamikę w trybie N jak i D. Szczegółowe informacje na temat trybów pracy systemu D.N.A w instrukcji na stronie 112.
    2. [MENTION=73131]Lone Wolf[/MENTION] : Jak możesz mówić o "elastyczności" w przypadku silnika, który maksymalną moc osiąga przy 6500 obr/min, a maksymalny moment obrotowy przy 4000 obr/min.

    Podsumowując. Najgorszy silnik w gamie. Rożnica w osiągach między 1.4 a 1.4 MA marginalna. W przypadku MA istnieje ryzyko kosztownej naprawy.
    Nic dodac nic ująć. Różnice w trybach D i N polega na innej reakcji na gaz i to wszystko. A moduł niby poprawiono w 2013 ale nikt nigdy oficjalnie nie potwierdził zmian. Prawdopodobnie zaczeli wklejac tuleje fabrycznie bo to siadało w pierwszych modułach. Ale pamiętajcie że wymiana modułu nie jest gwarancją spokoju. Kolezanka clucha zmienila modul w aso i padl po niecalych 2 latach. Szczescie ze byla gwarancja. Osobiscie nie kupił bym MA bez turbo. Ryzyko i koszty ogromne dynamika bez szału. Szukaj 95KM albo turbo.

    Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Mito 1.4 MA
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweltbu Zobacz post
    Nic dodac nic ująć. Różnice w trybach D i N polega na innej reakcji na gaz i to wszystko. A moduł niby poprawiono w 2013 ale nikt nigdy oficjalnie nie potwierdził zmian. Prawdopodobnie zaczeli wklejac tuleje fabrycznie bo to siadało w pierwszych modułach. Ale pamiętajcie że wymiana modułu nie jest gwarancją spokoju. Kolezanka clucha zmienila modul w aso i padl po niecalych 2 latach. Szczescie ze byla gwarancja. Osobiscie nie kupił bym MA bez turbo. Ryzyko i koszty ogromne dynamika bez szału. Szukaj 95KM albo turbo.

    Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
    Takie komentarze właśnie przypominają mi grupę pewnej marki niemieckiej na B(rozrząd w 2 litrowym dieslu gdzie problemem jest wymiana oleju co 30kkm). Co prawda moduły sa awaryjne dlatego zalecana jest częsta zmiana oleju na dobrej jakości oraz pilnowanie interwałów wymiany co max. 10 tys km i nic nie powinno sie dziać. Co do dynamiki jest wystarczająca do miasta No i plus taki ze ma 6 biegów w skrzyni co na trasy tez sie nadaje.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał power1997 Zobacz post
    Takie komentarze właśnie przypominają mi grupę pewnej marki niemieckiej na B(rozrząd w 2 litrowym dieslu gdzie problemem jest wymiana oleju co 30kkm). Co prawda moduły sa awaryjne dlatego zalecana jest częsta zmiana oleju na dobrej jakości oraz pilnowanie interwałów wymiany co max. 10 tys km i nic nie powinno sie dziać. Co do dynamiki jest wystarczająca do miasta No i plus taki ze ma 6 biegów w skrzyni co na trasy tez sie nadaje.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Biorac pod uwage koszt naprawy modulu ktory jest loteria i mizerne osiagi to to najgorszy silnik w mito. Nie mowie ze nie mozna go uzytkowac /tez mam ma/ ale kupowanie go jest moim zdaniem pomylka. 95KM jezdzi minimalnie gorzej a silnik w zasadzie bezawaryjny. Skoro osiagi nie sa priorytetem to po co kupowac bombe zegarowa?

    Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Mito 1.4 MA
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweltbu Zobacz post
    Biorac pod uwage koszt naprawy modulu ktory jest loteria i mizerne osiagi to to najgorszy silnik w mito. Nie mowie ze nie mozna go uzytkowac /tez mam ma/ ale kupowanie go jest moim zdaniem pomylka. 95KM jezdzi minimalnie gorzej a silnik w zasadzie bezawaryjny. Skoro osiagi nie sa priorytetem to po co kupowac bombe zegarowa?

    Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
    Jak ktos ma okazje 95km brać to sam bym go wziął ale w moim przypadku trafiłem na ładny egzemplarz z MA i niskim przebiegiem z polskiego salonu dlatego sie na niego zdecydowałem, na trasę jest f10.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1,4 MA 135 @150
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lone Wolf Zobacz post
    Lemanie,

    "Prawda jest taka, że jednostka napędowa Fiata zdecydowanie ożywa po przekroczeniu 4500 obr/min, ale już w niskim zakresie obrotów dysponuje sporymi możliwościami. Potwierdzają to pomiary elastyczności, w których Punto Evo - w porównaniu z klasowymi konkurentami, napędzanymi silnikami o zbliżonej mocy - wypada wyśmienicie. O ile przyspieszenie od 60 do 100 km/h na czwartym biegu zabiera mu tylko odrobinę mniej czasu, co na przykład 100-konnemu Renault Clio, ale z turbodoładowanym silnikiem 1.2 TCe (11,0 wobec 11,8 s), o tyle od 80 do 120 km/h na piątym przełożeniu rozpędza się od niego szybciej już o 2,6 s (w ciągu 16,7 sekundy), a od Mitsubishi Colta z 95-konnym silnikiem 1.3 - o prawie 10 sekund! Dla porównania, 132-konna Toyota Corolla 1.6 Valvematic na tę samą ewolucję potrzebuje 15,3 s."

    Pozdrawiam!
    1. Fatalny, nierzetelny tekst z nieobiektywną procedurą testową! Nie rozumiem dlaczego w tekście jest przytoczona Toyota Corolla 1.6 Valvematic? Od kiedy porównuję się auta z dwuch różnych segmentów (B vs C)?

    Skupmy się na Clio, Punto i Colcie. Colt stoi z gór na przegranej pozycji, bo ma skrzynię 5-cio biegową, a dwa pozostałe 6-cio biegową. Jak dla mnie karygodny błąd w procedurze testowej. Gościu nie wie co i po co robi...

    2. Jeżeli uważasz że tryb N daje przyrost mocy, to proszę podaj co za to odpowiada. Bądź trochę merytoryczny i przestań proszę bazować na odczuciach (placebo).

    3. Silniki MA to jednostki specjalnej troski. Konieczne są częste wymiany oleju, olej wysokiej klasy, od czasu do czasu powinno się wymienić (lub wyczyścić) filtr modułu MA.
    Ostatnio edytowane przez leman ; 04-02-2018 o 00:37

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Frajbe
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Mito 2012 1.4 MultiAir (955 A6.000)
    Postów
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał leman Zobacz post
    1. Fatalny, nierzetelny tekst z nieobiektywną procedurą testową! Nie rozumiem dlaczego w tekście jest przytoczona Toyota Corolla 1.6 Valvematic? Od kiedy porównuję się auta z dwuch różnych segmentów (B vs C)?

    Skupmy się na Clio, Punto i Colcie. Colt stoi z gór na przegranej pozycji, bo ma skrzynię 5-cio biegową, a dwa pozostałe 6-cio biegową. Jak dla mnie karygodny błąd w procedurze testowej. Gościu nie wie co i po co robi...

    2. Jeżeli uważasz że tryb N daje przyrost mocy, to proszę podaj co za to odpowiada. Bądź trochę merytoryczny i przestań proszę bazować na odczuciach (placebo).

    3. Silniki MA to jednostki specjalnej troski. Konieczne są częste wymiany oleju, olej wysokiej klasy, od czasu do czasu powinno się wymienić (lub wyczyścić) filtr modułu MA.
    1. Może porównywać bo na ulicy nikogo nie obchodzi jakim autem jedziesz. Dajesz w podłogę i albo wygrasz albo przegrasz. Colt mógł też dostać skrzynię 6b, nie dostał więc jest gorszy pod tym względem.
    2. Maksymalna moc i moment jest na tym samym poziomie między trybami, ale na D jest lepsza reakcja na gaz co jest odczuwalne i po dłuższej jeździe na N przełączenie na D daje frajdę.
    3. Prawda.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Frajbe
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Mito 2012 1.4 MultiAir (955 A6.000)
    Postów
    46

    Domyślnie

    Post się zdublował.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frajbe Zobacz post
    1. Może porównywać bo na ulicy nikogo nie obchodzi jakim autem jedziesz. Dajesz w podłogę i albo wygrasz albo przegrasz. Colt mógł też dostać skrzynię 6b, nie dostał więc jest gorszy pod tym względem.
    2. Maksymalna moc i moment jest na tym samym poziomie między trybami, ale na D jest lepsza reakcja na gaz co jest odczuwalne i po dłuższej jeździe na N przełączenie na D daje frajdę.
    3. Prawda.
    Panowie trzeba by auto wrzucić na rolki w trybie D i w trybie N i zobaczyć jak to wygląda w wersji bez turbo.
    Nie wiem skąd się wziął ten mit, że jest tylko szybsza reakcja na gaz...
    W wersji turbo są to 2 oddzielne tryby pracy gdzie każda ma inną mapę silnika nawet w serii.
    W trybie D dodatkowo w wersji turbo, jest overboost czego nie ma w trybie N.
    Moim zdaniem w modelu bez turbo też jest inna mapa na D i na N, różnice pomiędzy tymi mapami mogą być praktycznie nie odczuwalne podczas jazdy.
    Trzeba zrobić test w postaci 2 aut, czyli raz jedziemy z takim samym autem na ulicy w trybie N, a potem w trybie D, wtedy powinna być widoczna różnica.
    U mnie w turbo jest miazga pomiędzy tymi 2 trybami. W trybie D cały czas gubię trakcie podczas gwałtownego przyspieszania, w trybie N mogę w tych samych warunkach jechać na bucie w podłodze.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Frajbe
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Mito 2012 1.4 MultiAir (955 A6.000)
    Postów
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol_mito Zobacz post
    Panowie trzeba by auto wrzucić na rolki w trybie D i w trybie N i zobaczyć jak to wygląda w wersji bez turbo.
    Nie wiem skąd się wziął ten mit, że jest tylko szybsza reakcja na gaz...
    W wersji turbo są to 2 oddzielne tryby pracy gdzie każda ma inną mapę silnika nawet w serii.
    W trybie D dodatkowo w wersji turbo, jest overboost czego nie ma w trybie N.
    Moim zdaniem w modelu bez turbo też jest inna mapa na D i na N, różnice pomiędzy tymi mapami mogą być praktycznie nie odczuwalne podczas jazdy.
    Trzeba zrobić test w postaci 2 aut, czyli raz jedziemy z takim samym autem na ulicy w trybie N, a potem w trybie D, wtedy powinna być widoczna różnica.
    U mnie w turbo jest miazga pomiędzy tymi 2 trybami. W trybie D cały czas gubię trakcie podczas gwałtownego przyspieszania, w trybie N mogę w tych samych warunkach jechać na bucie w podłodze.
    Tak, w turbo są 2 mapy, bez turbo nie powinien mieć. Przynajmniej tak mi się wydaje, ponieważ w książce nie ma rozdziału między trybami, tak jak jest w przypadku wersji z turbo.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.png
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	54.4 KB
ID:	241332

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol_mito Zobacz post
    Panowie trzeba by auto wrzucić na rolki w trybie D i w trybie N i zobaczyć jak to wygląda w wersji bez turbo.
    Nie wiem skąd się wziął ten mit, że jest tylko szybsza reakcja na gaz...
    W wersji turbo są to 2 oddzielne tryby pracy gdzie każda ma inną mapę silnika nawet w serii.
    W trybie D dodatkowo w wersji turbo, jest overboost czego nie ma w trybie N.
    Moim zdaniem w modelu bez turbo też jest inna mapa na D i na N, różnice pomiędzy tymi mapami mogą być praktycznie nie odczuwalne podczas jazdy.
    Trzeba zrobić test w postaci 2 aut, czyli raz jedziemy z takim samym autem na ulicy w trybie N, a potem w trybie D, wtedy powinna być widoczna różnica.
    U mnie w turbo jest miazga pomiędzy tymi 2 trybami. W trybie D cały czas gubię trakcie podczas gwałtownego przyspieszania, w trybie N mogę w tych samych warunkach jechać na bucie w podłodze.
    wersji bez turbo nie ma osobnych map. nawet w wersji TB 155 czy 120Km nie ma. Różnice są tylko w wersji TBMA. w pozostałych to tylko wspominana inna reakcja na gaz. to wszystko.
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

Podobne wątki

  1. [MiTo] MiTo uszkodzony MultiAir, gdzie naprawić?
    Utworzone przez moe w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-08-2016, 19:59
  2. [MiTo] MiTo 1.4 TB MultiAir TCT - opinie
    Utworzone przez Adalbrecht w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-11-2011, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory