Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Temat: Moduł MultiAir - Giulietta 1,4 170KM. Czy faktycznie jest zły

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Odpowiem na swoim przykładzie. Julka z 2011 r z przebiegiem 160 tys kupiona jakoś w kwietniu. Wdg dokumentacji moduł multiair robiony jeszcze na gwarancji. Po pakiecie startowym (oleje, filtry, rozrząd) zaczął się odzywać moduł, objawy klasyczne. Pomogła płukanka silnika i wymiana oleju na 0W30, do tego adaptacje w mes- ie i zero problemów z tym.
    Jednakże ten moduł trzeba traktować jako część eksploatacyjną i liczyć się z tym że kiedyś klęknie. Koszt 4tys może nie jest niski ale też nie jakiś kosmos przy obecnych cenach. 1.4 MA wdg mnie (i patrząc po jeździe mojej żony ktora auto nacodzień używa) pali zauważalnie mniej niż wersja 120km więc jakoś się to amortyzuje, powiedzmy.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    W niektórych autach wymian rozrządu więcej kosztuje.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    Ja mam teraz u Siebie nowy moduł i dźwięk też jest dziwny na zimnym silniku. Może coś mi wpada w rezonans.
    Mój moduł wymieniałem teraz przy około 64 000km. Błędami nie sypał, tylko jak dodawałem gazu to takie ćwierkanie było słychać.
    Podejrzewam, że jest pewnie do szybkiej naprawy w postaci wypłukania go i wkręcenia tulei (jakby ktoś był zainteresowany to zapraszam na priv).

    Silnik z tym modułem sprawuje się dobrze i faktycznie jak się jeździ na fabrycznym programie to auto pali w miarę mało w porównaniu z poprzednim t-jet.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    No niby tak, ale w tych "piniądzach" robimy chipa do AR 120KM, zostaje jeszcze na rozrząd i zimowe laczki może nawet na używanych alusach. Z drugiej strony jak czytam o innych markach to w uturbionych silnikach nie ma bata żeby coś konkretnego sie nie spierdzieliło za kilka tysięcy. Z tym, że w tej Alfie to jednak trochę na bogato ten MA. Kiedyś postrach siała dwumasa, wtryski, turbina. Tak swoją drogą gdyby włożyli tam 1.4 150KM zmodyfikowany do 170KM z dobrze zestopniowaną skrzynią też by fajnie to jezdziło.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    T-Jet jest dobry do tuningu, wkładasz większe turbo od wersji 170km gt1440 i jeżeli masz wałki od wersji 150 to masz na przywitanie 200km.
    Wałki czasami się zdarzają w wersji 120 od 150, koszty produkcji mniejsze i programowo przycięty program.

    Ihi przy 120km to bardzo malutka turbinka, za dużo ten chip nie da. Będzie na pewno lepiej ale nieopłacalne moim zdaniem, lepiej od razu nowe turbo, sprawdzić jakie się ma wałki i dopiero program.

  6. #16
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfi Zobacz post
    Ale właśnie dziwi mnie to, że powiedzmy nawet sprowadzona Giulietta będzie miała przebieg powiedzmy optymistycznie pod 200tys. km i co modul pięknie chodzi ? Czy Niemiec już go wymienił i mogę się cieszyć. Z tymi modułami to jest losowa sprawa? Bo piszą, że paść musi do 150tys.km max. Trochę tu brak logiki. Chcę zmienić swoją 156 robię ok.10tys. km rocznie ale dokładać 4tys. bo Włosi znowu coś spier... to mi się nie uśmiecha.
    Nie Włosi tylko Niemcy, jeśli już.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol_mito Zobacz post
    T-Jet jest dobry do tuningu, wkładasz większe turbo od wersji 170km gt1440 i jeżeli masz wałki od wersji 150 to masz na przywitanie 200km.
    Wałki czasami się zdarzają w wersji 120 od 150, koszty produkcji mniejsze i programowo przycięty program.

    Ihi przy 120km to bardzo malutka turbinka, za dużo ten chip nie da. Będzie na pewno lepiej ale nieopłacalne moim zdaniem, lepiej od razu nowe turbo, sprawdzić jakie się ma wałki i dopiero program.
    O widzisz, też dobry pomysl. Podmiana turbo.
    A pasuje idealnie do 120KM czy trzeba coś zmieniać?

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Nie Włosi tylko Niemcy, jeśli już.
    dokładnie, bo we włoskich samochodach najbardziej psuja się właśnie niemieckie części .....

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Tada TB
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Opolskie
    Auto
    A.R. Giulietta
    Postów
    107

    Domyślnie

    Czy sama podmiana turbo na "standardowych" wałkach do odczuwalny przyrost mocy.

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    Zadałem pytanie w 5 ogłoszeniach czy z MA było coś robione i tylko w jednym przypadku odpowiedz była, że napewno nie. Reszta nie wie, więc trochę strach. Ale pomysł z podmianą turbiny nie jest zły.

    - - - Updated - - -
    "Czy sama podmiana turbo na "standardowych" wałkach do odczuwalny przyrost mocy."

    Pewnie szpec od włoszczyzny Cinek będzie wiedzał.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Przyspieszanie 1.4 multiair 170KM
    Utworzone przez coolman w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-02-2018, 20:46
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2008, 14:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory