Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Tryb "All Weather" i moze na temat opon

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie Tryb "All Weather" i moze na temat opon

    Witam,

    Moje zimowe opony, GY UltraGrip, maja 5 lat. Poniewaz przejechalem samochodem jakies 46 tysi to bieznik na tych oponach jest "prawie jak nowy". Niestety ostatnio zaczynam bac sie jezdzic moim samochodem w trudnych warunkach. Czasami czuje na kierownicy jakby ten samochod nie mial przyczepnosci. Dodatkowo jesli wjade w gleboki snieg, piasek lub bloto to spotykam sie z dziwnym zachowaniem tzn automatycznym wylaczeniem trybu "All Weather". Samochod przelacza sie sam w tryb "Normal" o czym informuje na ekranie bez podania konkretnego bledu. Plus rowniez pokazuje sie odwieczny blad systemu S&S. Po wylaczeniu/wlaczeniu samochodu oczywiscie wszystko znika i mozna przelaczyc sie w tryb A ponownie. W ASO rozkladaja rece.
    Ja rozumiem, ze czas zycia zimowek to praktycznie dwa sezony, ale jezdzilem juz na starszych w innych samochodach i jakos nie bylo tak zle.
    Czy ktos moze podzielil sie podobnymi doswiadczeniami lub poradami?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Opony nie mogą mieć nic do tego, samochód nie powinien przełączać się samoistnie z trybu X w tryb Y. Jeśli zrzuca A->N, albo D->N to najprawdopodobniej występuje jakiś błąd, w jego wyniku sterownik wyłącza cały moduł DNA, czyli w praktyce wraca do N.

    Prawdziwe pytanie, co to za błąd. Bo nie uwierzę, że od słabej przyczepności opon może cokolwiek wyskoczyć. Mógłbyś po lodzie jeździć i też powinno być ok.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    W trybie A jedzie się jak po szynach czyli wszystkie czujniki przy kołach muszą działać perfekt. Może, któryś z czujników nie przekazuje odpowiednich informacji i system waruje?
    Trzeba się podpiąć kompem i zobaczyć czy są jakieś błędy.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Witam,

    Moje zimowe opony, GY UltraGrip, maja 5 lat. Poniewaz przejechalem samochodem jakies 46 tysi to bieznik na tych oponach jest "prawie jak nowy". Niestety ostatnio zaczynam bac sie jezdzic moim samochodem w trudnych warunkach. Czasami czuje na kierownicy jakby ten samochod nie mial przyczepnosci. Dodatkowo jesli wjade w gleboki snieg, piasek lub bloto to spotykam sie z dziwnym zachowaniem tzn automatycznym wylaczeniem trybu "All Weather". Samochod przelacza sie sam w tryb "Normal" o czym informuje na ekranie bez podania konkretnego bledu. Plus rowniez pokazuje sie odwieczny blad systemu S&S. Po wylaczeniu/wlaczeniu samochodu oczywiscie wszystko znika i mozna przelaczyc sie w tryb A ponownie. W ASO rozkladaja rece.
    Ja rozumiem, ze czas zycia zimowek to praktycznie dwa sezony, ale jezdzilem juz na starszych w innych samochodach i jakos nie bylo tak zle.
    Czy ktos moze podzielil sie podobnymi doswiadczeniami lub poradami?
    Obstawiam słaby akumulator - nie ma mocy choć napiecie moze jeszcze trzymać. ESP i SS biorą duuużo prądu.
    SS zawsze siada przy słabym aku.
    Albo aku albo z ładowaniem cos nie ten teges...

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Witam,

    Moje zimowe opony, GY UltraGrip, maja 5 lat. Poniewaz przejechalem samochodem jakies 46 tysi to bieznik na tych oponach jest "prawie jak nowy". Niestety ostatnio zaczynam bac sie jezdzic moim samochodem w trudnych warunkach. Czasami czuje na kierownicy jakby ten samochod nie mial przyczepnosci. Dodatkowo jesli wjade w gleboki snieg, piasek lub bloto to spotykam sie z dziwnym zachowaniem tzn automatycznym wylaczeniem trybu "All Weather". Samochod przelacza sie sam w tryb "Normal" o czym informuje na ekranie bez podania konkretnego bledu. Plus rowniez pokazuje sie odwieczny blad systemu S&S. Po wylaczeniu/wlaczeniu samochodu oczywiscie wszystko znika i mozna przelaczyc sie w tryb A ponownie. W ASO rozkladaja rece.
    Ja rozumiem, ze czas zycia zimowek to praktycznie dwa sezony, ale jezdzilem juz na starszych w innych samochodach i jakos nie bylo tak zle.
    Czy ktos moze podzielil sie podobnymi doswiadczeniami lub poradami?
    Problem jest złożony- prawdopodobnie jak napisał przedmówca pobór energii aku. Giulietta ma 3 tryby jzdy D N A - w trzybach D i A działa elektroniczna szpera Q2 i to ona ciągnie dodatkowy prąd jak trafi na spory śnieg. Inna sprawa że i opony to raczej do utylizacji mimo dużego bieżnika się nadają.
    Zacznij od podładowania aku, sprawdzenia ładowania alternatora oraz sprawdzenia napięcia spoczynkowego Aku.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Problem jest złożony- prawdopodobnie jak napisał przedmówca pobór energii aku. Giulietta ma 3 tryby jzdy D N A - w trzybach D i A działa elektroniczna szpera Q2 i to ona ciągnie dodatkowy prąd jak trafi na spory śnieg. Inna sprawa że i opony to raczej do utylizacji mimo dużego bieżnika się nadają.
    Zacznij od podładowania aku, sprawdzenia ładowania alternatora oraz sprawdzenia napięcia spoczynkowego Aku.
    I to jest najtrudniejsze. Bez komputera ani rusz. Istnienie SS powoduje, że o ile mozna sprawdzic samo napiecie aku to juz z prądem ładowania nie ma tak prosto jak w "maluchu" dajmy na to i amator może niewiele sprawdzić.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Dzieki bardzo za podpowiedzi.

    Wpadlo mi do glowy zaczac od sprawdzenia cisnienia w oponach i niestety patafiany z wulkanizacji sie nie popisaly. Nie dosc, ze napompowali mi opony jak letnie, to jeszcze tyl napompowali mocniej niz przod a przeciez ma byc odwrotnie. Po korekcie cisnienia czekam jeszcze na trudne warunki zimowe bo w tej chwili jest "sucho i pewnie" na ulicach.

    U mnie nigdy nie spotkalem sie z dzialaniem szpery w trybie A. Zawsze tak bylo, ze jesli jedna z opon na osie traci przyczepnosc, to samochod stoi w miejscu. W ASO mowili, ze szpera dziala tylko w trybie D.

    Dzieki

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Szpera elektroniczna Q2 działa wctrybie D i A

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ja ujeżdżałem Giuliettę w konkretnym śniegu przez kilka godzin (ale fakt, że w trybie D, bo A tak dusił silnik, że nie dało się jechać) i żaden tryb się nie przełączył - więc ewidentnie coś nie tak.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. 5 bieg sam sie "wybija" - co moze byc przyczyna
    Utworzone przez goro1825 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-06-2016, 21:30
  2. [Kupię] "Busa" opon 15 i 16 cali do "upalania"
    Utworzone przez KarolAR156 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 16:29
  3. Kupno opon 205/60R15 CZY 195/6R15 - ALUFELGI "15"
    Utworzone przez GeGu w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 22:04
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2010, 08:06
  5. miał ktos moze do czynienia z "1971rakso" z radomia ?
    Utworzone przez marshall w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-10-2009, 07:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory