Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Własne życie przednich wycieraczek

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    545

    Domyślnie Własne życie przednich wycieraczek

    Witam!Od czasu do czasu w Giulietce nie dzialaja czasowe wycieraczki-wtedy też na innych biegach nie wracają do początkowego połozenia a w trybie 0 potrafią same pracowac bez przerwy-musze wyłączyć i właczyć zapłon.Wymieniłem mechanizm z silnikiem ale nie dało to rezultatów.Przy silniku nie ma żadnego przekaźnika czasowego ani innej elektroniki .Nie znalazłem też nigdzie informacji dotyczącej położenia takiego przekaxnika w skrzynce czy kabinie.Podejrzewam przełącznik.Ktoś miał z tym problem?Pozdrawiam Tomasz

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    przełącznik zespolony do wymiany- masz z tempomatem? bo jak nie to posiadam taki za grosze.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    545

    Domyślnie

    Mam z tempomatem.....dzięki za pomoc.Pozdrawiam Tomasz

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    545

    Domyślnie

    Niestety wymiana pająka-przełącznika zespolonego przy kierownicy nic nie zmieniła.Pomimo wymiany silniczka z mechanizmem i pająka nadal bardzo często wycieraczki nie wracają i zatrzymują sie w róznych połozeniach oraz nie działają czasówki-chodzą bez przerwy...Ktoś coś?????Błędów nie ma -proxy zrobione

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Giulietta 2.0 170
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał motodoktor1 Zobacz post
    Niestety wymiana pająka-przełącznika zespolonego przy kierownicy nic nie zmieniła.Pomimo wymiany silniczka z mechanizmem i pająka nadal bardzo często wycieraczki nie wracają i zatrzymują sie w róznych połozeniach oraz nie działają czasówki-chodzą bez przerwy...Ktoś coś?????Błędów nie ma -proxy zrobione

    Witam, mam taki sam problem, wymieniałem przełącznik zespolony - nie pomogło, wymieniłem mechanizm wycieraczek nie pomogło, stanęło na wymianie płyty BODY ale troszkę jestem wstrzemięźliwy przed tym bo w moim mniemaniu problem może leżeć w kablach przy tylnej klapie. Jeżeli wycieraczki nie wracają Ci na miejsce, spróbuj włączyć tylne wycieraczki ( niech 15 sekund pochodzą ) i wtedy spróbuj wyłączyć przednie - nie wracają na miejsce ale można je wyłączyć bez wyłączania samochodu. Wtedy manualnie można je wyłączyć w miejscu w którym chcemy. ( przynajmniej sie da wyłączyć je :/ ) Nadal nie rozwikłałem problemu ale jak elektryk grzebał w przewodach tylnej klapy to czasem bywało tak że te wycieraczki nawet parę dni znowu działały normalnie.


    Ktoś jeszcze ma jakieś pomysły ??

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    545

    Domyślnie

    Dzisiaj walczyłem z tylną lewa wiązką.....przerwane 4 kable.Jutro zaglądne do prawej i dam znac o efektach....Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Giulietta 2.0 170
    Postów
    4

    Domyślnie

    ok zycze powodzenia i czekam na info, ja z przegladem wiazek wybieram sie w przyszlym tygodniu!

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    545

    Domyślnie

    W prawym tyle od klapy rozpacz.Wszystko polutowałem.Z tyłu już wszystko świeci i grzeje .Nie wyświetla żadnych błędów na zegarach.Na razie przednie wycieraczki działają poprawnie....ale jak bedzie ok na dłuzej to dam znać.Osobiście mam dużo wątpliwości ale czas pokarze....póki co mam do odstapienia za guziki mechanizm kompletny z silnikiem i przełącznik zespolony koło kierownicy-wersja z tempomatem -bez autowycieraczek i autoswiateł.Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Giulietta 2.0 170
    Postów
    4

    Domyślnie

    Witam i jak Ci to działa? dostałem informacje że najlepiej wymienić komplet kabli ale jak sie dowiedziałem ile to kosztuje to padłem ze śmiechu, za tylną wiązkę kabli krzyknęli mi 3400 w sklepie z częściami. Każdy odradza lutowanie bo to plastikowe kable są i problem za chwile może sie powtórzyć dlatego pytam jak to wygląda teraz u Ciebie ?

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Bo trzeba wstawkę zrobić z przewodów elastycznych w silikonie a nie lutować w kółko. Wymiana wiązki na nową problemu trwale i tak nie rozwiąże wbrew pozorom - chyba że w połączeniu z wymianą klapy na polift

Podobne wątki

  1. [MiTo] Brak przednich wycieraczek
    Utworzone przez krzysiekk87 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 09:29
  2. zatarty silniczek od wycieraczek przednich
    Utworzone przez cichy1104 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 11:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory