Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 149

Temat: Skrzynia TCT problem

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Mylisz temat. Położenie P, czyli Parking blokuje skrzynie biegów. Najprościej tłumacząc, to jest to taka zapadka, która blokuje sie na kole zębatym. Dlatego zawsze, a w szczególności gdy parkujemy na wzniesieniu, powinno się najpierw zaciągnąć hamulec ręczny a potem przełożyć lewarek na P. To działa podobnie jak wrzucenie biegu w manualu na postoju. A to o czym pisze kolega GoNiuS, to przyklejenie się klocków do tarcz i nie ma to nic wspólnego ze skrzynią biegów. W samochodach z ręczna skrzynią też to się zdarza.

  2. #42
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GoNiuS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Piekary Śl.
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT
    Postów
    646

    Domyślnie

    Ja wiem ze w manualu też się tak dzieje, ale jak kolega wbije na D to już nie ma blokady, tylko właśnie klocki pewnie trzymaja.
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT <- Jest
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S <- Jest
    Alfa Romeo Mito 1.6 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 147 Selespeed <- Byla
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S <- Byla
    Alfa Romeo 159 SW Ti 2.4 JTDm Q-tronic <- Byla
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 145 1.8 T.S <- Byla
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 156 Selespeed <- Byla
    Alfa Romeo 145 1.8 T.S <- Byla

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał GoNiuS Zobacz post
    Ja wiem ze w manualu też się tak dzieje, ale jak kolega wbije na D to już nie ma blokady, tylko właśnie klocki pewnie trzymaja.
    No przecież właśnie o tym napisałem niejako przyznając Ci rację. Mój post tyczyl się pytania kolegi korpus, gdzie mu to wyjaśniłem.

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał korpus Zobacz post
    Cześć,

    mam podobny problem jak opisał dobryalf. Mianowicie z rana, gdy w poprzednim dniu było wilgotno, wrzucam z P na D i nic. Dodaję gazu nagle "dup!" jakby blokada z kół puściła. Szczerze to trochę się martwię, bo mój Mietek (MiTo) ma przejechane koło 18k. Podczas przeglądu ASO powiedziało, że wszystko jest ok. Niemniej jednak niesmak pozostaje... Miał ktoś z Was podobny problem z TCT? I cóż to może być?

    Pozdrawiam,
    Krzysiek
    Dokładnie tak jak koledzy już pisali, ręczny ci przykleja klocki do tarcz. Mam tak u siebie (parkuje w garażu), miałem tak w punto (też parkowane w garażu). Bardziej odczuwalne w zimę, mam takie podejrzenie że przez sól na drogach się jakoś mocniej przyklejają (ale to mongolska teoria jest).


    Btw. Pamiętaj też żeby po ostrej jeździe poczekać chwilę ze zgaszeniem samochodu i zaciąganiem ręcznego (bo klocki i tarcze gorące, a i turbina przy okazji jeszcze będzie przesmarowana).

  5. #45
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 170KM TCT
    Postów
    331

    Domyślnie

    Witam

    Orientuje się może ktoś co dokładnie oznaczają te błędy w skrzyni:
    P294D- elektropompa selespeed
    Po721- prędkość koła
    Dzisiaj jadąc zaczął mrugać prędkościomierz potem zgasło radio i klima i wyskoczyła kontrolka skrzyni, po chwili wszystko odżyło oprócz skrzyni.
    Po zatrzymaniu się wyłączeniu i włączeniu auta problem dalej był auto nie chciało ruszyć z miejsca, świeciła się kontrolka dalej. Po 20min na wyłączonym silniku wszystko wrociło
    do normy, odpalił normalnie bez błędy skrzyni, w domu po podłączeniu te dwa błędy się ukazały.
    Myślicie że to coś z prądem czy skrzynia?

  6. #46
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Giulietta 2,0 jtd, Peugeot 308SW
    Postów
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniell162 Zobacz post
    Witam

    Orientuje się może ktoś co dokładnie oznaczają te błędy w skrzyni:
    P294D- elektropompa selespeed
    Po721- prędkość koła
    Dzisiaj jadąc zaczął mrugać prędkościomierz potem zgasło radio i klima i wyskoczyła kontrolka skrzyni, po chwili wszystko odżyło oprócz skrzyni.
    Po zatrzymaniu się wyłączeniu i włączeniu auta problem dalej był auto nie chciało ruszyć z miejsca, świeciła się kontrolka dalej. Po 20min na wyłączonym silniku wszystko wrociło
    do normy, odpalił normalnie bez błędy skrzyni, w domu po podłączeniu te dwa błędy się ukazały.
    Myślicie że to coś z prądem czy skrzynia?
    Witam,

    u mnie również błąd P294D. Diagnoza ASO: do wymiany aktywator (7500,00 zł). Ktoś poratuje?

  7. #47
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Bechatow
    Auto
    Alfa Romeo Gulietta
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich potrzebuję pomocy.
    Giulietta 2,0 jtdm TCT 168 000 km. Nie mogę odpalić dziś rano akumulator raczej nowy (nie było problemów). Podczas przekręcenia kluczyka w stacyjce zapalają się kontrolki i zapala się kontrolka co mnie zaniepokoiło od skrzyni biegów.
    Auto nie odpala, zachowuję się jakby nie chciał zakręcić, słychać przekaźnik jak "pyka" i nic nie odpali. Co mnie niepokoi w ostatnim tygodniu był problem z zestawem głośnomówiącym blue&me nie mogłem się połączyć z z telefonem. Nie wiem czy to jest powiązane.
    Jak ją kupiłem 2 miesiące temu to wszystko chodziło, wymiana oleju filtrów klima itp itd.
    Proszę o pomoc nie wiem co zrobić podoba mi się Julka fajnie się jeździ z łopatkami i mija niemieckie "das auto" na drodze. Musze mieć auto sprawne taka mam prace że często muszę gdzie dojechać na czas.
    POZDRAWIAM.

    - - - Updated - - -

    jeszcze może to pomoże, problem z blue&me zaczął się jakby od czasu kiedy przeczyściłem gniazdo od zapalniczki/ładowania było trochę zaśniedziałe i nie łączyło ładowarki samochodowej . Prysnąłem kontaktem w spreju i przeczyściłem delikatnym papierkiem. Dodam że gniazdo chodził ładowarka do telefonu działa.

    - - - Updated - - -

    jeszcze jena rzecz jak czytam innych posty. Mruga mi licznik przejechanych kilometrów.

  8. #48
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał manek214 Zobacz post
    Witam wszystkich potrzebuję pomocy.
    Giulietta 2,0 jtdm TCT 168 000 km. Nie mogę odpalić dziś rano akumulator raczej nowy (nie było problemów). Podczas przekręcenia kluczyka w stacyjce zapalają się kontrolki i zapala się kontrolka co mnie zaniepokoiło od skrzyni biegów.
    Auto nie odpala, zachowuję się jakby nie chciał zakręcić, słychać przekaźnik jak "pyka" i nic nie odpali. Co mnie niepokoi w ostatnim tygodniu był problem z zestawem głośnomówiącym blue&me nie mogłem się połączyć z z telefonem. Nie wiem czy to jest powiązane.
    Jak ją kupiłem 2 miesiące temu to wszystko chodziło, wymiana oleju filtrów klima itp itd.
    Proszę o pomoc nie wiem co zrobić podoba mi się Julka fajnie się jeździ z łopatkami i mija niemieckie "das auto" na drodze. Musze mieć auto sprawne taka mam prace że często muszę gdzie dojechać na czas.
    POZDRAWIAM.

    - - - Updated - - -

    jeszcze może to pomoże, problem z blue&me zaczął się jakby od czasu kiedy przeczyściłem gniazdo od zapalniczki/ładowania było trochę zaśniedziałe i nie łączyło ładowarki samochodowej . Prysnąłem kontaktem w spreju i przeczyściłem delikatnym papierkiem. Dodam że gniazdo chodził ładowarka do telefonu działa.

    - - - Updated - - -

    jeszcze jena rzecz jak czytam innych posty. Mruga mi licznik przejechanych kilometrów.
    Sprawdz akumulator prawdopodobnie zaczyna padać.

  9. #49
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    pytanie, żeby nie tworzyć nowego wątku:
    miga mi kontrolka skrzyni (mam TCT), auto stało dłuższe kilka dni więc ponieważ żre mi trochę więcej prądu niż powinno odpiąłem aku, po odpaleniu pika raz lub dwa i wywala błąd "Check transmission see handbook". akumulator jest nowy, ma ze 3 miesiące, napięcie zmierzyłem i jest 12,82 V, auto odpala i jeździ normalnie, ale cały czas miga ta czerwona kontrolka, nie działa system DNA i jest też błąd hill holdera. gdzie w Łodzi poza ASO można to diagnozować/naprawić?

  10. #50
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    A czy kolega kasował błędy po wypięciu i ponownym podłączeniu akumulatora obracając kierownicą do pozycji krańcowych w jedną i drugą stronę parę razy?

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] 2,4 210 km skrzynia problem
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-12-2016, 07:08
  2. problem ze skrzynia
    Utworzone przez drafter w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-12-2015, 10:25
  3. Problem skrzynia GT
    Utworzone przez LukeMazur w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 12:15
  4. Problem ze skrzynia w GT 1.8ts
    Utworzone przez Plemek4 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 19:10
  5. [33] Problem ze skrzynia
    Utworzone przez _zagiel_ w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 15:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory