Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Temat: Giulietta nie odpala

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Przeczytałem ponownie oryginalny post. Wynika z niego, że Julka stała w garażu od 2 dni. Myślę, że to pozwala odpuścić przypuszczenia, że stała taaaak długo, że olej z MA wyleciał. Bo chyba mamy zgodność co do tego, że 2 dni to pikuś.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    Zaraz, zaraz czy jak standardowo wymieniacie olej to jakoś oddzielnie spuszczacie olej z modułu MultiAir? Bo tak wynika z Twojego opis...
    Kolego nie łap mnie za słówka, skoro przy procedurze wymianu oleju należy uzupełnić olej w module poprzez naciśniecie gumowego "przycisku" i wlanie go przez specjalny kanał to chyba robi się to nie bez powodu. Tak czy inaczej kolega ma problem, leżący w innym miejscu.

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    Kolego nie łap mnie za słówka, skoro przy procedurze wymianu oleju należy uzupełnić olej w module poprzez naciśniecie gumowego "przycisku" i wlanie go przez specjalny kanał to chyba robi się to nie bez powodu. Tak czy inaczej kolega ma problem, leżący w innym miejscu.
    Zaraz zaraz, przy standardowej wymianie oleju NIC się nie robi przy MA. Nie dolewa, nie naciska, nic.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Zaraz zaraz, przy standardowej wymianie oleju NIC się nie robi przy MA. Nie dolewa, nie naciska, nic.
    http://www.forum.alfaholicy.org/zala...eju_uniair.jpg - nie wiem jak wymieniasz olej, ale w serwisie po wymianie oleju moduł napełniają/uzupełniają.

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    W którym serwisie? Bo w tych w ASO w Warszawie, w których byłem nikt nic takiego nie robił.

    Co więcej, to wygląda na zdjęcie z procedury wymiany modułu MA, który (nowy, suchy) trzeba zalać olejem przed uruchomieniem. Szczerze, nie chce mi się przeglądać całego eLEARNa, żeby znaleźć z jakiej procedury jest tak fotka. W każdym razie, przy zwykłej wymianie oleju (nie całego modułu) procedura wygląda tak jak od 50 lat - spuścić olej, wymienić filtr oleju, nalać olej. Olej z modułu MA nie ucieka "w oczach", nie wiem ile musiałby samochód stać (z olejem w misce, czy nie, bo przecież miska i tak jest pod modułęm), żeby nie było w nim oleju. Jakby uciekał tak szybko, że przy wymianie (która trwa ile, może pół godziny) już go w MA nie ma, to Julki w ogóle nie powinny być gaszone na dłużej.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    ...skoro przy procedurze wymianu oleju należy uzupełnić olej w module poprzez naciśniecie gumowego "przycisku" i wlanie go przez specjalny kanał to chyba robi się to nie bez powodu...
    Kolego, nie wprowadzaj ludzi w błąd, nie ma żadnej "procedury" poza tą, że zlewa się olej z ciepłego silnika, wymienia filtr i napełnia nowym. Auto odpala od dotknięcia , tylko jak w każdym innym aucie kontrolka ciśnienia oleju gaśnie po kilku sekundach a nie od razu. Zmieniałem olej już z 5 razy i zawsze wyglądało to tak jak opisałem powyżej. Zdarzyło mi się też zostawić auto w garażu na 3 tygodnie (wakacje) i po powrocie również zapala jak po 1 dniu stania...

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    Kolego nie łap mnie za słówka, skoro przy procedurze wymianu oleju należy uzupełnić olej w module poprzez naciśniecie gumowego "przycisku" i wlanie go przez specjalny kanał to chyba robi się to nie bez powodu. Tak czy inaczej kolega ma problem, leżący w innym miejscu.
    Po pierwsze nie "łapię Cię za słówka" tylko pierwsze słyszę, aby przy wymianie oleju dolewać olej do modułu...

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    BMW 535
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witam,
    Panowie, problem nadal nie rozwiazany. Wieczorem wiecej napisze. Na te chwile wielkie dzieki tym co ze zrozumieniem przeczytali post i podjeli sie odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie
    Lobous

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - no to czekamy cierpliwie.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Ja tak tylko wtrącę. Jakieś pół roku temu pytałem FCA Poland o procedurę wymiany oleju. Odpisali, że nie robi się żadnej kalibracji ani niczego innego. Jedyną dodatkową rzeczą jest reset licznika w komputerze do kolejnego przeglądu (ale oni chyba żyją w systemie 30 tys. kilometrów).

Podobne wątki

  1. Alfa traci moc gaśnie i z trudem odpala, teraz nie odpala
    Utworzone przez marcia431 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-08-2017, 07:48
  2. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 10:53
  4. Zimna odpala ciepla nie odpala nie slychac nawet rozrusznika
    Utworzone przez Chrzanek1994 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 21:55
  5. Giulietta SS i Giulietta G430 IMove Marangoni
    Utworzone przez eclipse w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 22:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory