Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Temat: Giulietta nie odpala

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Maestro, widzę po Twoim roszczeniowym podejściu, że raczej nie pogadamy, a szkoda.
    Masz pretensje do osób, które podpowiadają Ci pompe paliwa, nie widząc auta i nie mając możliwości podejść do niego z interfejsem.
    Tak, to mogła być przyczyna usterki. Pompa jest chłodzona paliwem. Opisujesz usterki jak większość nowych userów-nie działa i radźcie! Alfa to złom! Ja pozjadałem wszelkie rozumy, jestem serwisantem komputerów, co Wy wiecie? W dodatku jeżdże BMW i się nie psuje.
    Mógłbym Ci opisać przejscia koleżanki z pracy z 1er. Ma większe niż Ty z Giuliettą.
    Albo Golfa 7 z dieslem 1.6 we flocie. Tyljo po co?
    Pytasz o interfejs przekonany o swojej racji, że taki ma być i już!
    Nie! Nie taki ma być!
    Masz do nas pretensje? Miej do siebie i swojej "kobiety", że nie zadbaliście by podczas gwarancji wyprowadzić auto do stanu jaki mamy my.

    A do rzeczy, bo po to tu jesteśmy-interfejs ELM327 w wersji 1.5 na bluetooth i przejściówka. Jaka? Znajdziesz na stronie multiecuscan w dziale vehicles. Pewnie A3 (żółta).
    Bez rezystora 120 Omów pomiędzy 6 i 14 pinem.
    Szukaj. Merytoryka teraz po Twojej stronie.
    Ostatnio edytowane przez bogas ; 12-03-2018 o 22:25

  2. #32
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Dajcie sobie na luz.Gość nas wkręca i tyle .
    Szkoda naszego czasu.
    Ps.ile chcesz za ten złom chętnie kupię.Dam Ci 3 razy więcej niż auktualna cena na skupie surowców wtórnych.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    BMW 535
    Postów
    7

    Domyślnie

    Epsonix, dziekuje za konkretna odpowiedz w sprawie interfaceow. Wychodzi na to, ze rozwiazanie jest duzo prostrze niz mi sie wydawalo. Watki od interface przejrzalem na forum, ale pomny doswiadczen wolalem sie upewnic.
    Powtarzam, szanuje czas czytajacych, a tym bardziej piszacych i moze stosuje za duzo skrotow. Prosze, nie radzcie mi serwisu w ASO czy jakiegokolwiek innego. Robilem to i napisalem, ze sobie nie poradzili. W miedzyczasie skonczyla sie gwarancja. Pisanie tu na forum traktuje jako ostatnia deske ratunku i to nie dlatego, ze kogos tu nie szanuje, wreczrzeciwnie, robie co moge sam. I nie zawracam dupu truizmami. No ale wychodzi, ze ta deska to ravzej po glowie. Co do gwarancji. Oczywiscie, moge uruchomic prawnika, tylko...jak dla mnie-prawie kazde auto to narzedzie pracy. A jak stoi-nie pracuje. Ta Alfa byla kupowana do jezdzenia. Niechce sie przepychac kto jest winien i dlaczego. Tu przy okazji wychodzi moja wielce roszczeniowa polityka, ciekawe, ze mam w d...ie serwisy, chce zadzialac sam, proszac tylko o info o intreface ktory zadziala. Ale coz kogos zabolalo wytkniecie czytania bez zrozumienia i zaczyna sie zwykle polskie bagno. Spojrzcie na watek, 3/4 odpowiedzi to zwykle zoladkowanie.
    Uprzedzajac kolejne inwektywy. Nie jestem fanem BMW. Nie jestem fanem w zasadzie rzadnej marki. A dla tych co zabolalo narzekanie na Alfe...mimo moich obaw jednak znalazla sie w rodzinie. Reszte zostawiam na wlasne przemyslenia.
    Ostatniego postu nie rozumiem. Nie mam do nikogo pretensji. To, ze ktos nie zrozumial co napiaslem...no coz nie jestem piasrzem. Pewnie moja wina. Ironicznie oczywiscie. Nie rozumiem tez cudzyslowu z kobieta. Chcesz cos zasugerowac?
    Nie jestem maestro, nie jestem dyrygentem, nawet nie jestem grajkiem, ale jesli wiesz co to znaczy, to szanuje adwersarzy w dyskusji i ich nie obrazam. Za merytoryczna czesc serdecznie dziekje, o takie info mi chodzi.
    Pozdrawiam forumowiczow
    Mario

  4. #34
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Czytam co napisałeś i zadam proste pytanie inaczej - czego oczekiwałeś od swojego wpisu?
    Gdyby samochód był Twoim narzędziem pracy już dawno załatwiłbyś sprawę jak trzeba W CZASIE GWARACJI- nie wiem na co liczyłeś i liczysz?- albo auto odstawić do mechanika niech szuka i tyle skoro nie chcesz czegokolwiek egzekwować od producenta i ASO. Nie egzekwujesz i nie egzekwowałeś swoich praw a czas leci na Twoją niekorzyść . Za chwile zaczniesz grzebać w aucie o którego funkcjonowaniu nie masz zielonego pojęcia i wtedy to stado prawników Ci nie pomoże bo producent się wypnie - i będzie miał rację. Samochód to nie komputer że zrobisz restart i gra a tobie tak się wydaje.
    na chwilę obecną wiemy tyle:
    1. auto nie odpala
    2. Olałeś ASO i producenta
    3 nie oddałeś do jakiegokolwiek niezależnego mechanika
    4. mimo że się nie tym kompletnie nie znasz usiłujesz sam coś podrutować.

    jak coś pominąłem - dopisać

  5. #35
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    BMW 535
    Postów
    7

    Domyślnie

    Oczekiwałem tego, co napisał epsonix i bogas. Za co im szczerze dziękuje. Nabyłem sprzęt i spróbuje wieczorem zawalczyć.
    To, że nie jestem mechanikiem samochodowym, nie oznacza z automatu, że się kompletnie nie znam i boję się pobrudzić sobie ręce. Otóż nie, nie boję się. A dlaczego chce swój interfejs-pewnie jak wielu tu obecnych, nie dostaję zamglonych oczu na hasło podpięcia się pod złącze i przeczytanie kodów błędu.
    Proszę, dywagacje na temat serwisu, zarówno niezależnego jak i ASO, zostaw dla mnie. Przecież nie pytam rozsądny serwis, tylko prosiłem o info na temat interface. Fakt, mogłem założyć wątek w innym dziale. Auto nie jest jedynym w rodzinie a absolutnie nie jest moim narzędziem pracy.
    Nawiązując jeszcze do Twojego przedostatniego postu. Oczywiście masz rację, przesadzam z tym przeklinaniem. To urządzenie mechaniczne. Ma prawo się zepsuć, dlatego gwarancja. Natomiast fajnie ktoś napisał wcześniej, ze nie doprowadziłem auta do stanu jaki macie Wy. Auto sumiennie dostarczane do ASO na przeglądy i usterki. Co więc maiłem zrobić, mieszkać w serwisie? A teraz clou- najbliższy serwis AR mam w Gdańsku, nie liczę tego w Bydgoszczy-zabrali im autoryzację. Laweta wyniesie mnie tyle pewnie co ten nieszczęsny interfejs. A mi pozwoli być może na rozwiązaniu problemu na miejscu. Bo cały czas uważam, ze to jakiś drobiazg.
    Napiszę o wynikach moich podchodów ( drutowania), może komuś się przyda. To nie prom kosmiczny. Na orbitę mnie nie wystrzeli.

Podobne wątki

  1. Alfa traci moc gaśnie i z trudem odpala, teraz nie odpala
    Utworzone przez marcia431 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-08-2017, 07:48
  2. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 10:53
  4. Zimna odpala ciepla nie odpala nie slychac nawet rozrusznika
    Utworzone przez Chrzanek1994 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 21:55
  5. Giulietta SS i Giulietta G430 IMove Marangoni
    Utworzone przez eclipse w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 22:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory