Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Giulietta nie odpala

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    BMW 535
    Postów
    7

    Domyślnie Giulietta nie odpala

    Witam wszystkich formuowiczow,
    jest to moj pierwszy post na forum, wiec prosze o wyrozumialosc, jeslli popelnie nieswiadomie jaka gafe. Przechodzac do meritum. Moja zona jest uzytkowniczka Giulietty, 2015 r, 1.4 150 km. Auto od nowosci w jej rekach. Miesiac temu skonczyla sie gwarancja. Dwa dni temu wjechala do garazu...i juz nie moze wyjechac. Auto kreci rozrusznikiem, wszystkie kontrolki w normie. Bledow brak. No poza tym, ze nie odpala silnik. Pierwotnie myslalem, ze moze problem jest po stronie paliwa. Moja dama wjechala na resztce rezerwy, jednak paliwo zostalo dolane. Nie znam sie na Alfie, dlatego pytam na forum ( za rada zreszta jednego z forumowiczow). Moze jest jakis cmyk, moze ja cos zle robie? Kilometrow przejechalem naprawde duzo, ale ucze sie cale zycie. Dodam tez, ze od samego poczatku z autem sa problemy. Serwis nie umial sobie z nimi poradzic.
    Co zrobilem:
    przeczytalem instrukcje- odpowiedzi sensownej brak
    przeszperalem fora- jw
    wzialem drugi kluczyk, zapasowy-odpalenia brak
    odpialem przewody paliwowe przy silniku- paliwo jest podawane,
    odpialem akumulator, dalej nie dziala, za to pojawilo sie kilka beldow, ale nie zwiazanych z silnikiem i napedem
    Jestem z okolic Torunia, chetnie z kims sie dogadam w kwestii interface.
    Pozdrawiam
    Mario

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Słychać pompę paliwa jak przekręcisz kluczyk?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    moze bylo wody troche w paliwie, zaciagnelo jak bylo malo paliwa i przez to nie chce odpalic? mialem tak jakies 22lat temu w 125p. kiedys lalo sie denaturat w takim przypadku, ale dzisiaj sa tez dedykowane srodki (oczywiscie 10x drozsze). moze warto sprobowac?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Ponoć w MA łatwo zalać świece, jeśli silnik nie odpali za pierwszym razem. U Ciebie raczej trzeba się rozeznać czemu nie zapalił za pierwszy razem. Może olej uciekł z modułu MA co utrudnia, jeśli nie uniemożliwia uruchomienie silnika (spotykany problem, ale w samochodach, które długoooooo nie były uruchamiane).

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Jak widać autorowi chyba nasze podpowiedzi są już niepotrzebne [emoji848]
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - kręci rozrusznikiem, paliwo podaje, iskry brak.
    - a jak wyglada CODE ?
    - może ktoś z fora regionalnego podjedzie z interfejsem i sie zorientuje jak to jest z tym kręceniem rozrusznikiem.
    (może jakiś poglądowy film na youtube )
    - strata kompresji to bardzo rzadki przypadek, czego koledze nie życzę.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    Ponoć w MA łatwo zalać świece, jeśli silnik nie odpali za pierwszym razem. U Ciebie raczej trzeba się rozeznać czemu nie zapalił za pierwszy razem. Może olej uciekł z modułu MA co utrudnia, jeśli nie uniemożliwia uruchomienie silnika (spotykany problem, ale w samochodach, które długoooooo nie były uruchamiane).
    [MENTION=54621]Harvaster[/MENTION] - możesz wyjaśnić o co Ci chodzi z tym zalaniem świec, bo średnio rozumiem... co ma do tego MA? Po drugie, jak może Ci uciec olej z modułu MA? Nie popadajmy w paranoję, że ma to jakiś związek z unieruchomieniem auta? Bo czy to by oznaczało, że silnik MA nie może stać dłuższy czas bo nie odpali? Masz jakieś doświadczenia w tym temacie?

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Moje MA zaliczyło już kilka 3-tygodniowych stań i odpalało od pierwszego kopa potem.

    Tak samo podejrzewam, że Julka Imcia miała dłuższe przestoje w przeszłości i jakoś się uruchamiała potem.

    Chyba, ze mówimy o staniu np. 3-4 lata.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    [MENTION=54621]Harvaster[/MENTION] - możesz wyjaśnić o co Ci chodzi z tym zalaniem świec, bo średnio rozumiem... co ma do tego MA? Po drugie, jak może Ci uciec olej z modułu MA? Nie popadajmy w paranoję, że ma to jakiś związek z unieruchomieniem auta? Bo czy to by oznaczało, że silnik MA nie może stać dłuższy czas bo nie odpali? Masz jakieś doświadczenia w tym temacie?
    Mam na myśli, że jeśli silnik kręci i podaje paliwo, a nie uruchamia się to do cylindrów dostaje się paliwo, które nie jest spalane i siłą rzeczy zalewa świece (przestają działać prawidłowo) co uniemożliwia uruchomienie motoru. Zdarza się to w samochodach, które długo stały nieuruchamiane (znajomy mechanik pracujący w ASO AR opowiadał mi o takich historiach -Jeep, AR, Fiat. Często dotyczyły nowych samochodów które długo stały na placu. Problem z reguły leżał w tym, że po dłuższym postoju jakaś ilość oleju z MA uciekała do miski, a przy uruchamianiu zanim pompa odpowiednio napełniła moduł i zanim prawidłowo zaczął działać zalewane były świece. Później świece były wykręcane, osuszane i zakładane ponownie. Z reguły wszystko wracało do normy).

    Osobistych doświadczeń nie mam w tym temacie, jak pisałem powyżej powołuje się na słowa mechanika pracującego w ASO. Nie przeczę, że samochód może stać i rok i bez większych problemów zapali, mówię o tym, że zdarzają się przypadki zakończone niepowodzeniem. Zerknij na procedurę wymianę oleju w MA, jak nie napełnisz modułu silnik może nie zapalić od pierwszego strzału.
    Ostatnio edytowane przez Harvaster ; 08-03-2018 o 12:31

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    Mam na myśli, że jeśli silnik kręci i podaje paliwo, a nie uruchamia się to do cylindrów dostaje się paliwo, które nie jest spalane i siłą rzeczy zalewa świece (przestają działać prawidłowo) co uniemożliwia uruchomienie motoru. Zdarza się to w samochodach, które długo stały nieuruchamiane (znajomy mechanik pracujący w ASO AR opowiadał mi o takich historiach -Jeep, AR, Fiat. Często dotyczyły nowych samochodów które długo stały na placu. Problem z reguły leżał w tym, że po dłuższym postoju jakaś ilość oleju z MA uciekała do miski, a przy uruchamianiu zanim pompa odpowiednio napełniła moduł i zanim prawidłowo zaczął działać zalewane były świece. Później świece były wykręcane, osuszane i zakładane ponownie. Z reguły wszystko wracało do normy).

    Osobistych doświadczeń nie mam w tym temacie, jak pisałem powyżej powołuje się na słowa mechanika pracującego w ASO. Nie przeczę, że samochód może stać i rok i bez większych problemów zapali, mówię o tym, że zdarzają się przypadki zakończone niepowodzeniem. Zerknij na procedurę wymianę oleju w MA, jak nie napełnisz modułu silnik może nie zapalić od pierwszego strzału.
    Zaraz, zaraz czy jak standardowo wymieniacie olej to jakoś oddzielnie spuszczacie olej z modułu MultiAir? Bo tak wynika z Twojego opis...

Podobne wątki

  1. Alfa traci moc gaśnie i z trudem odpala, teraz nie odpala
    Utworzone przez marcia431 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-08-2017, 07:48
  2. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 10:53
  4. Zimna odpala ciepla nie odpala nie slychac nawet rozrusznika
    Utworzone przez Chrzanek1994 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 21:55
  5. Giulietta SS i Giulietta G430 IMove Marangoni
    Utworzone przez eclipse w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 22:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory