Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Temat: Giulietta nie odpala

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Pierwsze, co przychodzi mi do głowy, to spalona pompa paliwa. Ona się chłodzi paliwem.
    Słychać ją po przekręceniu klucza w pozycję MAR?
    Przydałby się ELM327 i sprawdzić błędy. Jeśli nie będzie, to zrobić testy elementów wykonawczych-pompy, cewek, cewek MA, wtryskiwaczy.
    Dwa-zrób na wszelki wypadek procedurę pozderzeniową-kierunkowskazami. Znajdziesz w instrukcji.

    PS Z jakimi problemami od początku się borykacie?
    Ostatnio edytowane przez bogas ; 11-03-2018 o 21:39

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    BMW 535
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witam,
    Nie udalo sie wieczorem, ale teraz juz tak. Otwarcie przyznam, oczywiscie nie obrazajac nikogo, ze po pierwszych odpwiedziach odpuscilem sobie analize odpowiedzi. Szanuje czas czytajacych (i piszacych) i staram sie podac informacje jasno i zwiezle, ale gdy wyraznie pisze, ze paliwo jest podawane do silnika a wiekszosc rad dotyczy pomy paliwa no to sami zrozumcie. Pompy nie slysze, ale sika paliwo z weza zdjetego z silnika na pare metrow. Wiec zakladam, ze dziala. Rowniez powtorze, ze nie ma jakichkolwiek komunikatow o bledach.
    Moje przypuszczenie jest nastepujace- alfa trafila do serwisu po wizycie jakiegos gryzonia pod maska. Mysle, ze teraz jest podobna sytuacja. Cos zostalo przegryzione, ale bez interfejsu bedzie ciezko. Zanim wjechala do garazu szarpala i przerywala, dlatego tez myslalem, ze to jest zwiazane z resztka paliwa.
    Pytanie mam juz w tej chwili jedno. Czy allegro.pl/nowosc-u-606-pl-vag-obd-cofanie-zaciskow-2gratisy-i6069410493.html takie cos mi zadziala. Wiem, ze to glownie VAG. Lub niech ktos wprost napisze- zadziala takie cos i tu link, o ile mozna na forum.
    Nie jestem mechanikiem samochodowym, raczej komputerowcem. Chce za rozsadne pieniadze kupic sprzet ktory pozwoli mi na przetestowanie samochodu. Na ile jest to wazne przekonalem sie, jak w moim BMW mechanik chcial koniecznie wymieniac DPF. Sprawny. Wymagajacy jedynie wypalenia.
    Pozdrawiam
    Mariusz

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    BMW 535
    Postów
    7

    Domyślnie

    Bogas,
    Alfa jezdzi moja zona. Auto od nowosci w rodzinie, ma w tej chwili 35 tys. 1,4 benzyna, jakas dziwaczna wersja 150 km. Masa dodatkow w sumie bez sensu. Do lutego na gwarancji. Lista usterek:
    Notoryczne info o zbyt niskim poziomie oleju (lub cisnieniu), serwis sobie nie poradzil-a byla kilka razy. Uprzedzajac dziwaczne podpowiedzi. Olej ma.
    Po polodzinie grania radia przy grillu, nie odpalila.
    Dwa razy naprawiana klimatyzacja (peka jakis przewod)
    Bardzo czeste i uwaga losowe komunikaty o tym, ze cos nie dziala, a w rzeczyswistosci jest OK (vide poziom oleju), w sumie to wesole, powinienem jeszcze gdzies miec fotke z temeratura na zewnatrz...110 stopni. A snieg naokolo
    Swiatla wlaczaja sie i wylaczaja kiedy chca (nie, nie chodzi o czujnik swiatla). Po prostu cos nie kontaktuje i LEDY mrugaja, gasna a pozniej potrafi zapasc ciemnosc. Serio.
    A teraz stoi 3 tydzien
    Wiecej usterek pewnie podac by mogla moja zona, ale mocno mi sie wydaje, ze nie za bardzo chce je ujawniac, gdyz bylem przeciwny temu zakupowi.
    Jesli ktos mysli powaznie o zakupie auta tej marki do codziennej eksploatacji podkreslam ( tak, wiem, ze to forum Alfy), niech mysli dalej, a kupi auto do jezdzenia. Dodam tez, ze ta Alfa byla kupiona NOWA, W POLSKIM SALONIE, a nie zwleczona ze slupa w Niemczech nófka igielka. 35 tys przebiegu i non stop cos, to gruba przesada.
    Na codzien jezdze autem, marki "od malego wacka albo od duzych wydatkow", mozna sie domyslic o jaka chodzi. I co- I NIC. Auto rowniez kupione nowe, z salonu. 140 tys zrobione w 2,5 roku. Ma do wymiany koncowki wahaczy, lub cale wahacze. Tyle, ze to pewnie wina dziur i stylu jazdy. Absolutnie nie jest idealne, cos gdzies bzyczy, cos stuka, nie jest to jakosc wczesniejsza, ale przynajmniej jezdzi.
    Pozdrawiam
    M
    Ostatnio edytowane przez Lobous ; 12-03-2018 o 11:56

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lobous Zobacz post
    Bogas,
    Alfa jezdzi moja zona. Auto od nowosci w rodzinie, ma w tej chwili 35 tys. 1,4 benzyna, jakas dziwaczna wersja 150 km. Masa dodatkow w sumie bez sensu. Do lutego na gwarancji. Lista usterek:
    Notoryczne info o za niskim poziomie oleju (lub cisnieniu) serwis sobie nie poradzil-a byla kilka razy. Uprzedzajac dziwaczne podpowiedzi. Olej ma.
    Po polodzinie grania radia przy grillu nie odpalila.
    Dwa razy naprawiana klimatyzacja (peka jakis przewod)
    Bardzo czeste i uwaga losowe komunikaty o tym, ze cos nie dziala
    Swiatla wlaczaja sie i wylaczaja kiedy chca (nie, nie chodzi o czujnik swiatla). Po prostu cos nie kontaktuje i LEDY mrugaja, gasna a pozniej potrafi zapasc ciemnosc. Serio.
    A teraz stoi 3 tydzien
    Wiecej usterek pewnie podac by mogla moja zona, ale mocno mi sie wydaje, ze nie za bardzo chce je ujawniac, gdyz bylem przeciwny temu zakupowi.
    Jesli ktos mysli powaznie o zakupie auta tej marki- niech mysli dalej, a kupi auto do jezdzenia. Dodam tez, ze ta Alfa byla kupiona NOWA, W POLSKIM SALONIE, a nie zwleczona ze slupa w Niemczech nufka igla. 35 tys przebiegu i non stop cos, to gruba przesada.
    Ja na codzien jezdze autem, marki "od malego wacka albo od duzych wydatkow", mozna sie domyslic o jaka chodzi. I co- I NIC. Auto tez kupione nowe z salonu. Ma 140 tys zrobione w 2,5 roku. Ma do wymiany koncowki wahaczy, lub cale wahacze. Tyle, ze to wina dziur i stylu jazdy. Absolutnie nie jest idealne, cos gdzies bzyczy, cos stuka, ale przynajmniej jezdzi.
    Pozdrawiam
    M
    Na 90% akumulator permanentnie niedoładowany. I elektronika wariuje.

  5. #25
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    mi sie nasuwa pytanie- gdzie ty byłeś jak auto miało gwarancję?

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lobous Zobacz post
    Bogas,
    Alfa jezdzi moja zona. Auto od nowosci w rodzinie, ma w tej chwili 35 tys. 1,4 benzyna, jakas dziwaczna wersja 150 km. Masa dodatkow w sumie bez sensu. Do lutego na gwarancji. Lista usterek:
    Notoryczne info o zbyt niskim poziomie oleju (lub cisnieniu), serwis sobie nie poradzil-a byla kilka razy. Uprzedzajac dziwaczne podpowiedzi. Olej ma.
    Po polodzinie grania radia przy grillu, nie odpalila.
    Dwa razy naprawiana klimatyzacja (peka jakis przewod)
    Bardzo czeste i uwaga losowe komunikaty o tym, ze cos nie dziala, a w rzeczyswistosci jest OK (vide poziom oleju), w sumie to wesole, powinienem jeszcze gdzies miec fotke z temeratura na zewnatrz...110 stopni. A snieg naokolo
    Swiatla wlaczaja sie i wylaczaja kiedy chca (nie, nie chodzi o czujnik swiatla). Po prostu cos nie kontaktuje i LEDY mrugaja, gasna a pozniej potrafi zapasc ciemnosc. Serio.
    A teraz stoi 3 tydzien
    Wiecej usterek pewnie podac by mogla moja zona, ale mocno mi sie wydaje, ze nie za bardzo chce je ujawniac, gdyz bylem przeciwny temu zakupowi.
    Jesli ktos mysli powaznie o zakupie auta tej marki do codziennej eksploatacji podkreslam ( tak, wiem, ze to forum Alfy), niech mysli dalej, a kupi auto do jezdzenia. Dodam tez, ze ta Alfa byla kupiona NOWA, W POLSKIM SALONIE, a nie zwleczona ze slupa w Niemczech nófka igielka. 35 tys przebiegu i non stop cos, to gruba przesada.
    Na codzien jezdze autem, marki "od malego wacka albo od duzych wydatkow", mozna sie domyslic o jaka chodzi. I co- I NIC. Auto rowniez kupione nowe, z salonu. 140 tys zrobione w 2,5 roku. Ma do wymiany koncowki wahaczy, lub cale wahacze. Tyle, ze to pewnie wina dziur i stylu jazdy. Absolutnie nie jest idealne, cos gdzies bzyczy, cos stuka, nie jest to jakosc wczesniejsza, ale przynajmniej jezdzi.
    Pozdrawiam
    M
    nie twierdze ze alfa to mistrz niezawodnosci, ale sam pisales ze miales wizyte gryzonia pod maska. wiekszosc awarii o ktorych piszesz moze sie z tym wiazac. te wizyty gryzonia to mogly trwac od dawna, raz tu skubnal, raz tam, albo uszkodzenia kabli wychodza w roznych sytuacjach/czasie.
    ja kupuje 4 alfe bo uwazam ze sa naprawde dobrymi i calkiem niezawodnymi samochodami. na forum nie brakuje ludzi ktorzy przesiedli sie z innych marek (rowniez premium). tu masz chocby z dzisiaj napisana opinie jednego z kolegow (rowniez post ponizej):
    http://www.forum.alfaholicy.org/giul...ml#post2068892.
    Zona ma Giuliette, byla tez wizyta gryzonia przy przebiegu 2300km i wymieniono chyba 5 czy 6 wezy chlodniczych/turbo, na szczescie nie ruszyla elektryki. Ostatnio jednak znow zawitala kuna, wisza strzepy wygluszenia a i jakies resztki jedzenia znajdowalem w komorze silnika. w kazdym razie poza drobnymi skrzypnieciami z tylnego zawieszenia przy przejezdzaniu przez progi czy glebokie dziury, wszystko w tym aucie dziala zawsze idealnie. mamy je prawie 4.5 roku.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - rózne dziwne komunikaty + często gesto awaria zasilania to wina body komputera a raczej jego wcześniejszego zalania deszczówką.
    - kuna też szalała u mnie ale przegryzła tylko rurę od turbo, oj co się namęczył i namierzył błędy serwis zanim znalazłem tę rurę przegryzioną.
    - ale na to jest jedna rada, kostki z toalety pod maskę silnika , zmiana co 3-4 miesiące.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    BMW 535
    Postów
    7

    Domyślnie

    Panowie,
    Nie mam zamiaru zajmowac stanowiska czy Alfa to dobra czy zla marka. Moj przyjaciel ma Giulie z silnikiem chyba Ferrari i strasznie sobie chwali to auto. Ale do codziennej jazdy ma Skode Octavie. Sam tez wyraznie napisalem, ze Gulietta moim zdaniem nie jest autem do codziennej eksploatacji. Tyle.
    Ktos napisal, gdzie byles jak auto mialo gwarancje-dyplo,atycznie odpowiem, ze z 5 razy w serwisie i to oprocz obowiazkowych przegladow.
    ktos inny pisze o slabym akk. Byc moze, ale do dzis auto kreci rozrusznikiem ile uznam za stosowne. W poprzednim moim aucie jak zaczal siadac akk, to rzeczywiscie glupiala elektronika, ale byl tez komunikat o slabym akumulatorze. Czy w Alfie jest tak- nie wiem, ale sadze, ze tak.
    Bubu- kuna czy inny zwierz przegryzl raz kable, moze i drugi i trzeci. Sztuczki z kostkami nie znam, ale chetnie poznam. Natomiast na dzis chce sie podlaczyc z komputerem. Mysle, ze jasna i zebrana na wlasnej d...ie odpowiedz na zagadke bedzie ciekawa dla wszystkich, to ze serwis naprawil, to akurat mozna zawsze napisac. Tylko mam wrazenie, ze na forum technicznym Alfynie o to chodzi. Jeszcze jedno. Po przegryzieniu czegos pod maska i naprawie w serwisie, z pol roku byl spokoj. Ponawiam
    prosbe o info nt interface.
    Pozdrawiam
    M
    Ostatnio edytowane przez Lobous ; 12-03-2018 o 20:20

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    mysle ze malo kto odpowie Ci odnosnie tego interface ktory podlinkowales, ludzie raczej korzystaja z tanich elm327 w polaczeniu z multiecuscan na pc (licencja 250zl) lub alfa obd (moze byc demo za free) na komórce/tablecie z androidem. taki elm z bluetoothem to cos ok 40zl (kupic wersje z usunietym rezystorem pod fiat/alfa np pmfactory na allegro) do tego w giulietcie przydaje sie adapter typ 3/zolty ok 15zl. wiecej info jest w watku interfejsy diagnostyczne.

  10. #30
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Lobous- nie obraź się ale troszkę piszesz od rzeczy-Giulietta jest samochodem jak każdy inny - ba nawet lepszym- pokonuje średnio około 30-40 tkm rocznie i mam już drugą giuliettę właśnie z powodu jej kompletnej bezproblemowości tylko usterki trzeba zgłaszać i konsekwentnie domagać się ich usunięcia a w tej chwili swoją nieudolność i frustrację w egzekwowaniu swoich praw obwiniasz wszystkich dookoła i wiesz co -robisz dalej to samo. Jakieś gówniane programy diagnostycznie i kombinujesz jak koń pod górkę. Jesteś informatykiem wiec nie masz chyba kłopotu z korzystaniem z szukajki? Wszystko jest jak na tacy.
    Napisz do FAP jak normalny cywilizowany człowiek opisz sytuacje - z tego co napisałeś auto jest ok miesiąca po gwarancji- opisz swoje kłopoty.

Podobne wątki

  1. Alfa traci moc gaśnie i z trudem odpala, teraz nie odpala
    Utworzone przez marcia431 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-08-2017, 07:48
  2. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 10:53
  4. Zimna odpala ciepla nie odpala nie slychac nawet rozrusznika
    Utworzone przez Chrzanek1994 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 21:55
  5. Giulietta SS i Giulietta G430 IMove Marangoni
    Utworzone przez eclipse w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 22:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory