Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Problem ze skrzynią biegów Mito QV (manual) - biegi wchodzą bardzo ciężko

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Paweł Chodun
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Olszewnica Stara
    Auto
    Alfa Romeo MiTo QV
    Postów
    11

    Domyślnie Problem ze skrzynią biegów Mito QV (manual) - biegi wchodzą bardzo ciężko

    Moje Mito QV z 2010 r. (sześciobiegowy manual, jeżeli się nie mylę skrzynia C635) zmaga się z problemem skrzyni biegów. Mianowicie biegi wchodzą z bardzo dużym oporem, w szczególności 1 i 2 (3 i 4 chodzą dość dobrze, 5 i 6 idealnie). Podczas postoju czasami nie da się wbić jedynki (oraz wstecznego). Lewarek nie dochodzi do końca i dopiero popuszczenie sprzęgła wbija bieg. Nie sposób szybko i sprawnie zmienić bieg z jedynki na dwójkę. Operacja taka spotka się z dużym oporem i skutkuje lekkim zgrzytem. Dodatkowo często zmianie biegów 1-2-3 towarzyszą dość głośne stukania. Poza tym puszczeniu sprzęgła z zapiętym którymś z pierwszych trzeb biegów towarzyszy odgłos lekkiego puknięcia. Auto ma nowe sprzęgło, regenerowaną dwumasę. Mechanik wyjmował również skrzynię biegów i wymieniał łożyska wałka drugiego biegu (duże i małe) oraz synchronizatory drugiego i trzeciego biegu. Jednak jedyne co zmieniła ta operacja, to zniknięcie odgłosu wycia owego łożyska. Zastrzegł, że nowe synchronizatory muszą się "dotrzeć", i biegi będą zapinać się lżej ale minęły 3 miesiące oraz 5 tys. kilometrów i sytuacja nie poprawiła się ani odrobinę.

    Czy ktoś z Was miał podobne problemy, ma jakieś przypuszczenia co może być przyczyną, zna rozwiązanie mojego problemu? Poruszanie się autem w korkach, licznych światłach to udręka, nie mówiąc o zrujnowanym przyspieszeniu ze startu zatrzymanego (bo ostrożna zmiana z 1 na 2 trwa wieczność). Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomocną odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez Paweł Chodun ; 12-03-2018 o 14:18

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Przede wszystkim wymienić powinieneś zestaw 1 i 2 biegu, bo to się zmieniło w późniejszych skrzyniach...Co do stuków to zastanowiłbym się nad regenerowaną dwumasą... Też mam problem z 1 biegiem, z drugim mniej... Poczekam aż sprzęgło powie papa i kupie skrzynie używkę pozmianową...

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Paweł Chodun
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Olszewnica Stara
    Auto
    Alfa Romeo MiTo QV
    Postów
    11

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Chyba najprostszym i najpewniejszym rozwiązaniem byłoby znalezienie używanej, pozmianowej skrzyni. Czy dużym problemem jest znalezienie takowej w niebudzącym obaw stanie? Orientujesz się ile mniej więcej należałoby na taką używkę wyłożyć?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Na allegro jest tego coraz więcej, ceny od 1000 do 2000zł. Szukaj z gwarancją rozruchową, najlepiej od 2012 roku. Czy pasuje od 1,6 to już nie powiem, bo skrzynia niby ta sama ale nie wiem jak mocowania... Dzwoniłem do Hukałowicza, firmy zajmującej się regeneracją skrzyń to krzykneli mi 2500zł po zdaniu starej, ale jest gwarancja i skrzynia pewna. Ciekawe ile wziąłby serwis Fiata za wymianę 1 i 2 biegu...
    Szczęściu trzeba pomóc... pieniędzmi
    Ostatnio edytowane przez gramian ; 14-03-2018 o 07:21

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Czarek_S
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Mito 1,4 TB 170KM
    Postów
    87

    Domyślnie

    Możesz jeszcze spróbować z odpowietrzeniem sprzęgła. Powiem szczerze że trochę duży tych problemów nawet jak na przedzmianową C635. Spróbuj takiego testu: na postoju pomału wrzucaj wsteczny. Jeśli "Haczy" ze zgrzytem to jest duże prawdopodobieństwo, że sprzęgło nie wysprzęgla do końca. Ile masz najechane że się dwumasa skończyła? Może właśnie problem ze sterowaniem sprzęgła przyspieszył zużycie sprzęgła.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Paweł Chodun
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Olszewnica Stara
    Auto
    Alfa Romeo MiTo QV
    Postów
    11

    Domyślnie

    Obecnie 120k, regeneracja dwumasy robiona przy 105k. Spróbuję testu z powolnym wrzucaniem wstecznego. Dobrze rozumiem, że mam to zrobić zwyczajnie - z wciśniętym sprzęgłem?
    Ostatnio edytowane przez Paweł Chodun ; 18-03-2018 o 21:58

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Dokladnie tak. Ponadto zaobserwuj, czy na biegu z wciśniętym pedałem sprzęgła samochód nie zaczyna ruszać. Jesli tak jest, to będzie pewność, że sprzęgło do końca nie wysprzęgla. Tę samą operację powtórz z biegiem pierwszym.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł Chodun Zobacz post
    Obecnie 120k, regeneracja dwumasy robiona przy 105k. Spróbuję testu z powolnym wrzucaniem wstecznego. Dobrze rozumiem, że mam to zrobić zwyczajnie - z wciśniętym sprzęgłem?
    Jeśli dwumas był regenerowany /pomijam bezcelowość regeneracji/ to może ktoś coś źle poskładał??
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Paweł Chodun
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Olszewnica Stara
    Auto
    Alfa Romeo MiTo QV
    Postów
    11

    Domyślnie

    Sprawdziłem powolne wrzucanie wstecznego i jedynki, nie ma jakichkolwiek odgłosów. Nie ma też mowy o ruszaniu z miejsca na wciśniętym sprzęgle. Generalnie sprzęgło pracuje w porządku, łapie po rozsądnym odpuszczeniu, gładko i bez żadnych problemów.

    Tak, gdybym dzisiaj podejmował decyzję na pewno nie zgodziłbym się na regenerację dwumasy. Wówczas była to kwestia nieznajomości tematu i liczenia się z wydatkami. Nawet jeśli dwumasa byłaby źle poskładana, to chyba nie miałoby to i tak przełożenia na problem z wbijaniem biegów?
    Ostatnio edytowane przez Paweł Chodun ; 19-03-2018 o 19:29

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar hadeu
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Multiair 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    A jaki olej masz wlany? Ta skrzynia ma specyficzny przeznaczony do dwusprzęgłówek, choć to zwykły manual.
    Ja julce też mam problem z jedynką - czasem ciężko wchodzi, a kiedy szybko chcę wrzucić, to stuka i ciągnie (jak w wyczynowej skrzyni kłowej). O redukcji z 2 na 1 w trakcie jazdy mogę zapomnieć, bo zgrzyta. Stawiam na wywalony synchronizator i koło zębate jedynki.

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Ciężko wchodzą biegi
    Utworzone przez Puchaczo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-09-2017, 11:04
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 19:12
  3. Biegi ciężko wchodzą!!!
    Utworzone przez Jino w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 12:18
  4. Biegi ciężko wchodzą
    Utworzone przez manius2008 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-12-2012, 19:19
  5. Biegi ciężko wchodzą...;/
    Utworzone przez Sulerz w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-05-2011, 17:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory