Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: MiTo na codzienną trasę

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Nie jeździłem Mito, ino Giuliettą i Lancerem (i wieloma innymi samochodami). Nie wydaje mi się, żeby Mito był samochodem na trasę. I nie chodzi o sam samochód, a jedynie o segment.

    Przejedź się na np. Mito i Giuliettą i sam oceń.
    Giulietta 1.4 TB ma 6 biegów i przy prędkości 120km/h (średniej, podróżnej 130-140km/h na liczniku) pali niecała dychę LPG (powiedzmy 9.5). Diesel będzie kosztował w eksploatacji podobnie (powiedzmy 5.5l Diesla vs 9.5 LPG i trochę benzyny), ale będziesz miał mniej zachodu z tankowaniami. Codziennie "jeździmy" ponad 130km (2x65km) i co trzy, cztery dni trzeba Giuliettę zalać. Najmniej przy spokojnej jeździe udało się wykręcić mniej jak 8l przy prędkościach podróżnych 100-120km/h.

    PS Mam butlę 42l pojemności roboczej - starcza średnio na 440-450km.
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 19-03-2018 o 17:13

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Dodam też, że wyciszenie jest... takie sobie. Bezramkowe szyby i powietrze to jedno, ale moim zdaniem najgłośniej słychać opony (chyba, że to moje nadają się już na wymianę). To może męczyć przy większych przebiegach.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Reszów
    Auto
    FIAT Albea 1.2
    Postów
    4

    Domyślnie

    @dobrzan
    Cytat Napisał dobrzan Zobacz post
    a kto jeździ na trasie 100 km/h? u mnie przy prędkości rzędu 150-170 km/h pali ok 15-16L
    w jeździe tylko miejskiej (warszawskie korki), nie schodzi poniżej 10L - przy bardzo spokojnej jeździe
    Mam drugie auto typowo na trasy z rodziną i tamtym śmigam nieco szybciej
    W codziennej trasie "do pracy" (40km w jedna strone) uwierz mi że nie chce się człowiekowi śmigać więcej niż 120km/h. Raz, że tak jak piszesz spalanie drastycznie wzrasta, a urwane dzięki temu powiedzmy 5 minut nie jest warte Ale to tylko moja ocena

    Cytat Napisał dobrzan Zobacz post
    generalnie z czystym sumieniem polecam LPG, akurat te silniki TB są idealne do konwersji
    diesel to zło, daj spokój z tym trującym silnikiem...
    To że są pancerne pod LPG to jest wszędzie potwierdzane, więc rzeczywiście musi tak być. Co do diesla - wyobrażasz sobie potężną dawkę 150mg szkodliwych gazów rozpylonych na 1km drogi ??

    @RalfPi
    Nie chciałbym właśnie segmentu C, po prostu woziłbym "powietrze" gdzie jednak nie podważam Twojego zdania apropo tego, że lepszym wyborem na taką trasę byłaby Giulietta.
    5,5 ON * 4,5 PLN = 25 PLN
    9,5 LPG * 2 PLN = 19 PLN
    Można przyjąć, że codziennie 5 PLN zostaje w kieszeni. Tydzień i jeden przejazd za free na korzyść LPG.
    42l - tyle wchodzi Ci LPG w zbiornik ??

    Lone Wolf
    teoretycznie zawsze można dodać maty wyciszające, że tak to nazwę w przestrzeń między przedziałem pasażerskim a komorą silnika, aczkolwiek nie wiem na ile tutaj by to pomogło. Co do szyb, miałem okazje jeździć rożnymi autami bez ramek i prawdę mówiąc jakoś nigdy nie zwróciłem uwagi na hałas z tego wynikający. Mozę już głuchy jestem

  4. #14
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wuwua
    Auto
    była 145 1.6TS jest Mito 1.4TB 120KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    teoretycznie zawsze można dodać maty wyciszające, że tak to nazwę w przestrzeń między przedziałem pasażerskim a komorą silnika, aczkolwiek nie wiem na ile tutaj by to pomogło. Co do szyb, miałem okazje jeździć rożnymi autami bez ramek i prawdę mówiąc jakoś nigdy nie zwróciłem uwagi na hałas z tego wynikający. Mozę już głuchy jestem
    ja mam maty w drzwiach - dają naprawdę dużo
    w Mito bezramkowość nie przeszkadza, bo szyby się domykają w uszczelce

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greg_PL Zobacz post
    @dobrzan

    @RalfPi
    Nie chciałbym właśnie segmentu C, po prostu woziłbym "powietrze" gdzie jednak nie podważam Twojego zdania apropo tego, że lepszym wyborem na taką trasę byłaby Giulietta.
    5,5 ON * 4,5 PLN = 25 PLN
    9,5 LPG * 2 PLN = 19 PLN
    Można przyjąć, że codziennie 5 PLN zostaje w kieszeni. Tydzień i jeden przejazd za free na korzyść LPG.
    42l - tyle wchodzi Ci LPG w zbiornik ??
    Wchodzi ok. 42 l (czasami 40, czasami 43 - czasami i starcza na 500km). Myślę, że rozsądnie jest liczyć te 9l LPG + trochę benzyny (powiedzmy 0.5l w takim cyklu).
    Myślę, że te parę złotych nie ma aż takiego znaczenia, bo przy korzystaniu z LPG trzeba też liczyć koszt samej instalacji (filtrów, częstszych przeglądów technicznych itp). Myślę, że to wszystko wychodzi bardzo podobnie (diesel vs benzyna z LPG).
    Szczerze, to szukałbym zwyczajnie najlepszego możliwego egzemplarza (chodzi mi o stan techniczny).

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Reszów
    Auto
    FIAT Albea 1.2
    Postów
    4

    Domyślnie

    @dobrzan
    Cytat Napisał dobrzan Zobacz post
    ja mam maty w drzwiach - dają naprawdę dużo
    w Mito bezramkowość nie przeszkadza, bo szyby się domykają w uszczelce
    Sam "wsadzałeś" maty czy gdzieś na zlecenie ?? A jak "dźwieki" z komory silnika?

    @RalfPi
    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Myślę, że te parę złotych nie ma aż takiego znaczenia, bo przy korzystaniu z LPG trzeba też liczyć koszt samej instalacji (filtrów, częstszych przeglądów technicznych itp). Myślę, że to wszystko wychodzi bardzo podobnie (diesel vs benzyna z LPG).
    Czy możesz rozwinać temat kosztów które masz na myśli jeżeli chodzi o LPG?
    Nie miałem nigdy LPG więc prawdę mówiąc nie wiem jakie są koszty.
    Przy przebiegu 20k rocznie obecnym Fiatem (1.2 benzyna) robię właściwie wymianę oleju i filtrów co pół roku. W drugim aucie (2.0 Diesel) wymieniam raz do roku (filtr paliwa co dwa lata). Jakie są interwały wymian przy 1.6JTDm ?

    Koszty instalacji LPG to coś około 3 tyś(??). Uproszczając kalkulacje, za tą kwotę przy obecnych cenach paliwa zrobię jakie 10-14 tyś km dieslem. Potem już zyskujemy na LPG <- przy założeniu braku awarii

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    1) Przede wszystkim płacisz około 3kzł za instalację i może z połowę tej ceny odzyskasz przy sprzedaży auta (czyli zwiększony koszt zakupu).
    2) 2 filterki (fazy ciekłej i lotnej) około 25zł raz na ok. 20kkm czy 1 rok (spokojnie możesz sam wymieniać - z pół godziny roboty).
    3) Ja w Lancerze musiałem co rok na przegląd techniczny pojazdu jeździć (a dla nowych samochodów masz bodajże 3 przeglądy przez pierwsze 5 lat).
    4) Zawsze spala trochę benzyny - im mniejsze dzienne przebiegi, tym stosunkowo więcej benzyny pali - dopiero w lato przełącza się po paruset metrach (w ostrą zimę bez garażu to i ze 3 km trzeba czekać).
    5) Nie w każdym parkingu podziemnym zaparkujesz
    6) Bagażnik jest trochę mniejszy i samochód trochę cięższy

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    edit
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 25-03-2018 o 13:10

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1,4 MA 135 @150
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greg_PL Zobacz post
    @dobrzan

    Sam "wsadzałeś" maty czy gdzieś na zlecenie ?? A jak "dźwieki" z komory silnika?

    @RalfPi
    Hałas z komory silnika nie jest problemem.

    W Mito robi się głośno od 120-130 km/h. Też wyciszałem drzwi, ale to nie rozwiązuje problemu. Głównym winowajcą wydają się być szyby i ich spasowanie z uszczelką + hałas kół (słabo wyciszone nadkola).
    Jeżeli chcecie wyciszać Mito proponuję zrobić to kompleksowo. W linku pokazane są newralgiczne punkty, którymi trzeba się zająć.
    http://caraudio.basser.pl/pl/alfa-ro...omeo-mito.html

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Ja polecam Mito 1,6 jtdm.

    Interwał wymiany oleju 2 lata lub wg komputera max 35 tys. Km.

    Bież tylko wersje Distinctive i najlepiej, aby fotele (wzór tapicerki włókno węglowe) miały regulację lędźwiową. Fotele z pierwszych lat produkcji (seria 0 i 1) są bardzo wygodne i dużo lepsze niż w Giulietta Distinctive.

Podobne wątki

  1. [Mito] Zakup alfa romeo Mito
    Utworzone przez Michał 12 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 19:06
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 10:17
  3. [159] przygotowania do wyjazdu w dłuższą trasę..na co zwrócić szczególną uwagę ?
    Utworzone przez prv87 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-07-2013, 15:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory