Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Giulietta 1.4 TB 120 KM Dziwny dźwięk silnika

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120 KM Manual
    Postów
    2

    Domyślnie Giulietta 1.4 TB 120 KM Dziwny dźwięk silnika

    Dzień dobry,

    Od ponad roku jeżdżę Giuliettą z 2010 r. z silnikiem 1.4 TB 120 km - przebieg 75 tyś km.

    Mam z nią wiele problemów:

    1. Od pewnego czasu słychać dziwny dźwięk z pod maski : https ://youtu.be/S2PZrkuH3P8 (spacja pomiędzy https a
    Taka jakby nie równa praca/ nie wiem jak to nazwać. Obroty trzyma nie faluje, jednak czuć lekkie drgania.

    Odpalając na zimnym silniku zwłaszcza kiedy temperatury były w okolicach 0 st. C., auto odpalało, dławiło się na ułamek sekundy, po czym wskakiwało na obroty 1500 i spadały na normalną prace. - tak było kilka razy, dodam że auto garażowane, świece wymienione przy około 65 tyś km.

    Do tego przy przyspieszaniu przy około 3-3.5 tyś obrotów słychać jak ładnie się wkręca silnik i nagle dochodzi do tego taki dodatkowy dźwięk takiego jakby warczenia.
    Tak się dzieje przy przyspieszaniu ale czasem było słychać jak jechałem na wyższych obrotach odpuściłem gaz i nagle jak obroty spadały załączało się takie dodatkowe warczenie..

    Jakieś pomysły co to może być? Byłem w alfie w Gdańsku to powiedzieli że rozrząd zbyt mocno naciągnięty, ale według mnie to nie to.



    2. Nie wiem czy to problem czy taka natura auta - ciężko wbijają się biegi 1,2,3 nie zawsze ale często. Dość irytujące, nie wiem czy wymiana oleju pomoże...?

    Mam jeszcze kilka problemów, takie jak cieknące lusterka boczne, cieknąca tylna wycieraczka.

    Dzięki za wskazówki, Pozdrawiam Serdecznie!

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    A kiedy był rozrząd zmieniany?

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    do przejrzenia zamach, sprzęgło, skrzynia

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Campo
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfy + inne marki
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukDiver Zobacz post

    2. Nie wiem czy to problem czy taka natura auta - ciężko wbijają się biegi 1,2,3 nie zawsze ale często. Dość irytujące, nie wiem czy wymiana oleju pomoże...?

    To może ja Ci pomogę.
    Otóż nie pomoże .

    Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać . Giulietta to fajne auto, ale ma tyle drobiazgów, z którymi nikt nie umie sobie poradzić, że głowa mała . Jak z VAGowskim silnikiem pojedziesz do mechanika, to głowica, remont silnika od ręki, skrzynie wszystko, a części do kupienia w Biedronce. Pojedź z haczącą skrzynią albo przeciekającą wycieraczką w Alfie, zwłaszcza do ASO, to dramat .

    Cytat Napisał LukDiver Zobacz post
    Odpalając na zimnym silniku zwłaszcza kiedy temperatury były w okolicach 0 st. C., auto odpalało, dławiło się na ułamek sekundy, po czym wskakiwało na obroty 1500 i spadały na normalną prace. - tak było kilka razy, dodam że auto garażowane, świece wymienione przy około 65 tyś km.
    Temat męczony nawet na zagranicznych stronach, u nas też np: http://forum.lanciapolska.org/viewto...?f=186&t=76470 (ten sam silnik).
    Oczywiście nikt nie zna przyczyny i nikt nie wie jak z tym walczyć.

    U mojej żony z kolei też coś wyje po wymianie rozrządu wraz ze wzrostem obrotów, gdzieś usłyszałem, że pasek może być za mocno naciągnięty (a podobno silnik banalny w serwisowaniu ), ale serwis, który rozrząd rzeczony wymieniał twierdzi, że tak ma być i wszystko jest .

    Tak więc: haczący 1-2 bieg, dławienie przy odpalaniu, cieknąca z tyły wycieraczka czy też różne dźwięki z silnika - po prostu Ten Typ Tak Ma.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    1. Haczy tylko jedynka i to niezmiernie rzadko.
    2. Dławienie przy odpalaniu - nigdy nie miałem, ale zdarza mu się niezbyt płynnie ruszać zaraz po odpaleniu, kiedy jest zimno.
    3. Wycieraczka - do wymiany jedna gumka, problem z 2012 roku chyba.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #6
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał Campo Zobacz post
    U mojej żony z kolei też coś wyje po wymianie rozrządu wraz ze wzrostem obrotów, gdzieś usłyszałem, że pasek może być za mocno naciągnięty (a podobno silnik banalny w serwisowaniu ), ale serwis, który rozrząd rzeczony wymieniał twierdzi, że tak ma być i wszystko jest .
    Wyje tzn ,że trzeba rozbierać jeszcze raz.
    Wyje albo pompa wody albo napinacz.Lub rolka i napinacz napędu alternatora.Osobiście bym nie czekał tylko szybko to robił bo koszty zerwania są drogie.
    I nie da się za mocno paska napiąć .

    Cytat Napisał Campo Zobacz post
    a części do kupienia w Biedronce.
    Co ty, tam drogo ,na szrocie można kupić na kilogramy.
    Dostępność części do fiata jest tak samo dobra jak w VAGU
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 27-03-2018 o 09:12
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Stalowa Wola/ LUBLIN
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB + LPG
    Postów
    17

    Domyślnie

    LukDIVER - NIE jestes odosobniony - mam Bardzo podobne klimaty - zalozylem watek "nierowna praca na biegu jalowym" i bardzo chetnie podziele sie swoimi doswiadczeniami.

    - - - Updated - - -

    Ja wymienilem DWUMASE bo byla wyrabana (mysle ze nierowna praca nie byla bez wplywu), swiece sa nowe, przepustnice czyscilem, odma wyczyszczona, lambde wymienilem - NIC Z WYMIENIOMYCH RZECZY nie dalo pozytywnefo skutku. Dodatkowo LOGowalem niezliczona ilosc razy i NIE WIDZE zadnych nieprawidlowosci w parametrach pracy juz nie mowiac o CHECK ENGINE i nie wierze ze TTTM bo jak go kupowalem w sierpniu 2017 roku to bylem autem oczarowany. Teakcje na gaz, dzwiek silnika itp. Jak na 120 koni cisnie jak szalony... CISNAL ZNACZY SIE. OD ZIMY KLOPS...

    - - - Updated - - -

    Jak masz mozliwosc - porownajmy parametry na biegu jalowym - moze cos tam sie da wywnioskowac... czasy etrysku, powietrze itp.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Campo
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfy + inne marki
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Wyje tzn ,że trzeba rozbierać jeszcze raz.
    Wyje albo pompa wody albo napinacz.Lub rolka i napinacz napędu alternatora.Osobiście bym nie czekał tylko szybko to robił bo koszty zerwania są drogie.
    I nie da się za mocno paska napiąć .
    I właśnie stąd mój poprzedni wpis. Dwie takie same Giulietty robione na przestrzeni dwóch miesięcy w tym samym zakładzie i takie same objawy. Warsztat twierdzi, że jest ok, rozrząd na markowych częściach. Drugi zakład twierdzi, że pewnie pasek za mocno naciągnięty. We Wrocławiu nie tak znowu dużo warsztatów ogarniających włoszczyznę, a dwa jak widać już odpadły. Czas na trzeci. Z VAGiem nie trzeba biegać i szukać czy ktoś coś zrobi .

    Pzdr.

    PS. Jakby ktoś chciał posłuchać jak to u nas brzmi (Piotriix, zjadłeś zęby na tym silniku), to link do Onedrive (tylko dźwięk):
    https://1drv.ms/u/s!AlCf6j42xWb1hqpGJBLpHBTCxvNtVA (mp3 plik waży ca.650kB).
    Ostatnio edytowane przez Campo ; 27-03-2018 o 13:15

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Campo Zobacz post
    Z VAGiem nie trzeba biegać i szukać czy ktoś coś zrobi .
    No na 1.4 TSI mogli tyle przypadków przetestować, że pewnie robią już z zamkniętymi oczami .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #10
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    No coś tam piszczy.Ale to raczej łożysko.
    Słuchaj ja wymieniałem niedawno wszystkie paski rolki itd.Miało być na oryginałach i tu zonk.
    Rolka napinacza szumiała .Mechanik założył zamiennik.Różnica w cenie śladowa.
    Być może u ciebie temat wygląda podobnie.A byłbym zapomniał rolka od pompy wodnej miała wżery na powierzchni.
    To przesądziło o założeniu zamienników .
    Dobrze ,że mam taki serwis co najpierw myśli potem robi.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Dziwny dźwięk po uruchimienu zimnego silnika Giulietta 1.4 TBi
    Utworzone przez tomsan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-01-2018, 17:14
  2. Dziwny dźwięk silnika
    Utworzone przez marieczko w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 11:10
  3. 166 2.5 v6 Dziwny dźwięk silnika
    Utworzone przez Andrzej78500 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-04-2015, 22:58
  4. [155] Dziwny dźwięk silnika
    Utworzone przez Vinc w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 14:59
  5. [145] dziwny dźwięk silnika
    Utworzone przez wilczasty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 06:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory