Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Dystanse do Giulietta QV

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar FRGB
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Giulietta QV 1.75 TBi
    Postów
    6

    Domyślnie Dystanse 5mm czy 17mm do Giulietta QV 2011 r.

    Witam wszystkich,

    Posiadam: Alfa Romeo Giulietta QV 1.75 TBi (zaciski fabryczne Brembo)

    Kupiłem felgi: MSW 27 Gloss black 7,50x17 5x110,00 ET40

    Miały pasować ale nie pasują. Z tyłu jest ok ale z przodu przeszkadza zacisk. Felga wchodzi ale dotyka / opiera się o zacisk.

    Pytanie moje jest następujące. Czy dystanse 5mm wystarczą? Kolejne, które widzę w ofercie pewnego sklepu to już 17mm. Według mnie 5mm powinno wystarczyć zakładając, że fabryczne felgi (srebrne, wieloramienne) parametr ET mają 41.

    Czy dobrze to rozumiem czy czegoś nie ogarniam?

    Z góry dziękuję za informacje.
    Ostatnio edytowane przez FRGB ; 13-04-2018 o 05:39

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    to czy wystarcza to Ci nie odpowiem, sam widzisz ile brakuje. nie wiem czemu tez ograniczasz sie do jednego sklepu, przeciez dystanse robi sie w wielu grubosciach, kup w razie czego gdzie indziej.
    obczaj tez ile zostanie pierscienia centrujacego, czy po zalozeniu dystansu, felga bedzie ciagle dobrze/pewnie wycentrowana - to jest bardzo wazne zebys mial solidne centrowanie.
    w felgach masz otwor 65.1mm, czy moze wiekszy I dostales jakis adapter centrujacy? jesli 65.1 to na pewno bedzie ograniczenie dystansow, bo nie da sie fizycznie zrobic pewnych szerokosci. jesli masz inny I adapter, to przy niektorych szerokosciach potrzebnego dystansu, moze kupic lepiej jakis na 65.1mm wewnetrzne centrowanie a wieksze (dopasowane pod felge lub inny adapter) zewnetrzne - bedziesz mial teoretycznie nieograniczony wybor szerokosci dystansu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Dystanse kupujesz oczywiście na 4 koła?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Takie możesz założyć wykorzystując oryginalne śruby. W komentarzu ktoś pisze, że rozwiązały problem z brembo:

    http://shop.alfisti.net/Tuning-Styli...ml?language=en

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar FRGB
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Giulietta QV 1.75 TBi
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    to czy wystarcza to Ci nie odpowiem, sam widzisz ile brakuje. nie wiem czemu tez ograniczasz sie do jednego sklepu, przeciez dystanse robi sie w wielu grubosciach, kup w razie czego gdzie indziej.
    obczaj tez ile zostanie pierscienia centrujacego, czy po zalozeniu dystansu, felga bedzie ciagle dobrze/pewnie wycentrowana - to jest bardzo wazne zebys mial solidne centrowanie.
    w felgach masz otwor 65.1mm, czy moze wiekszy I dostales jakis adapter centrujacy? jesli 65.1 to na pewno bedzie ograniczenie dystansow, bo nie da sie fizycznie zrobic pewnych szerokosci. jesli masz inny I adapter, to przy niektorych szerokosciach potrzebnego dystansu, moze kupic lepiej jakis na 65.1mm wewnetrzne centrowanie a wieksze (dopasowane pod felge lub inny adapter) zewnetrzne - bedziesz mial teoretycznie nieograniczony wybor szerokosci dystansu.
    Dzięki za odpowiedź. Sklep polecany ze względu na jakość, więc w sumie dlatego ograniczyłem się do nich. Tylko, że problem prawdopodobnie został rozwiązany, ponieważ napisałem bezpośrednio do sklepu, w którym kupowałem felgi i okazało się, że zorganizują mi dystanse 5mm, które według opinii sklepu, będą odpowiednie. Zobaczymy

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Dystanse kupujesz oczywiście na 4 koła?
    Tak.

    Cytat Napisał mcwaw Zobacz post
    Takie możesz założyć wykorzystując oryginalne śruby. W komentarzu ktoś pisze, że rozwiązały problem z brembo:
    Dzięki za podesłanie linka ale sprawdzę to co mi wyśle sklep bo tak jak wspomniałem wyżej, sklep zorganizuje "odpowiednie" dystanse.
    Ostatnio edytowane przez FRGB ; 15-04-2018 o 14:57

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV
    Postów
    4

    Domyślnie

    Witam!

    Mam podobny problem, tylko z felgami 18".
    Jestem nowy na forum, więc nie ma jak dodać linka do posta...

    Chcę zmienić oryginalną felgę 18" (18x7.5 5/110 ET41) na nową również 18" (18x8 5/110 ET/35 OC 65,1). Niestety ta nowa felga koliduje z zaciskami Brembo z przodu. Brakuje jej wg. mechanika niewiele – dystans 3 mm by sprawę załatwił (5mm dla pewności). Z tyłu jest OK.
    Czy powinienem dawać dystanse z przodu i z tyłu? Takie same felgi i gumy przód/tył.

    Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie itp.

    Pozdrawiam!

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  2. Giulietta SS i Giulietta G430 IMove Marangoni
    Utworzone przez eclipse w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 22:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory