Page 1 avec 2 12 DernièreDernière
Afficher les résultats de 1 À 10 avec 15
    L’utilisateur Je suis nouveau -ne pleure pas !
    Il a rejoint le
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 105km

Domyślnie Check Engine, szarpie, przerywa, nie reaguje na gaz

Salut
    Mam problem z moją MiTo 1.4 z 2010r. Jakiś czas temu wyświetlił mi się check Engine, po chwili zniknął. Problem wrócił po kilku dniach, auto zgasło nie chciało odpalić, po kilku próbach odpalał i już było wszystko ok. Niestety kilka dni później znowu wyskoczył komunikat check Engine, auto zaczęło jakby nie reagować na gaz, zaczęło też wyłączać mi systemy typu start&stop, Hill Holder i jeszcze jakieś inne. Po podpięciu auta wyskoczył błąd z cewkami. Cewki wymienione, świece też. Problem powrócił. Auto nierówno pracuje, czasem dodaje gazu, nie ma reakcji, a nawet jeszcze bardziej go muli. Znowu oddałam auto, wyskoczył problem z przepustnicą. Przepustnica wyczyszczona, adaptowana. Do wieczoraj jeździło ok, rano problem powrócił. Jak odpalam rano po podjechaniu 100m i wrzucenie sprzęgła i biegu 1 auto gaśnie. Po kilku próbach jak dodaje gazu auto zapala i już do końca dnia jeździ normalnie. Wczoraj nie zgasnął rano ale wyświetlił się check Engine, wyłączone systemy Hill Holder i jeszcze jakieś inne ale nie zdążyłam zauważyć jakie, oprócz tego na wyświetlaczu taki jakby wykrzyknik w kółku.
    Boje się jeździć tym autem żeby nie pogorszyć sytuacji. Myślałam żeby oddać auto do ASO w Krakowie ale mam ponad 60km. Pewnie potrzebna byłaby laweta...

L’utilisateur Resoraków maniaque
    Il a rejoint le
    11 2016
    Auto
    Mito 1.4

Domyślnie

Citation A écrit Sylwia1234 Zobacz post
    Salut
    Mam problem z moją MiTo 1.4 z 2010r. Jakiś czas temu wyświetlił mi się check Engine, po chwili zniknął. Problem wrócił po kilku dniach, auto zgasło nie chciało odpalić, po kilku próbach odpalał i już było wszystko ok. Niestety kilka dni później znowu wyskoczył komunikat check Engine, auto zaczęło jakby nie reagować na gaz, zaczęło też wyłączać mi systemy typu start&stop, Hill Holder i jeszcze jakieś inne. Po podpięciu auta wyskoczył błąd z cewkami. Cewki wymienione, świece też. Problem powrócił. Auto nierówno pracuje, czasem dodaje gazu, nie ma reakcji, a nawet jeszcze bardziej go muli. Znowu oddałam auto, wyskoczył problem z przepustnicą. Przepustnica wyczyszczona, adaptowana. Do wieczoraj jeździło ok, rano problem powrócił. Jak odpalam rano po podjechaniu 100m i wrzucenie sprzęgła i biegu 1 auto gaśnie. Po kilku próbach jak dodaje gazu auto zapala i już do końca dnia jeździ normalnie. Wczoraj nie zgasnął rano ale wyświetlił się check Engine, wyłączone systemy Hill Holder i jeszcze jakieś inne ale nie zdążyłam zauważyć jakie, oprócz tego na wyświetlaczu taki jakby wykrzyknik w kółku.
    Boje się jeździć tym autem żeby nie pogorszyć sytuacji. Myślałam żeby oddać auto do ASO w Krakowie ale mam ponad 60km. Pewnie potrzebna byłaby laweta...
    To jest zwykle 1.4?

Envoyé de mon EVA-L09 en utilisant Tapatalk

Il a rejoint le
    04 2018
    Auto

Domyślnie

1.4 105km

Il a rejoint le
    11 2016
    Auto
    Mito 1.4

Domyślnie

Citation A écrit Sylwia1234 Zobacz post
    1.4 105km
    Mi to wygląda na aktywator zaworów(multiar), jaki przebieg samochodu?

L’utilisateur Romeo Avatar paweltbu
    Il a rejoint le
    03 2013
    Vit à
    TBU
    Auto
    159 JTDM 8v / Mito 1.4 MA TB

Domyślnie

Citation A écrit power1997 Zobacz post

trzeba podpiąc kompa ale faktycznie wygląda na multiair
    unicité Alfa Romeo réside dans le fait que, parfois, va ... ...

-----Naprawa modułów MultiAir świętokrzyskie-----

Il a rejoint le
    04 2018
    Auto

Domyślnie Czujniki

Citation A écrit power1997 Zobacz post

108tys
    Aujourd'hui khuilena wizyta u mécaniciena. Stwierdził, że auto odpala bez kompresji. Faktycznie auto delikatnie poklepuje, ostatnio nawet głośniej. Przy pierwszej wizycie zwrócił uwagę na klepanie, że przyczyną może być soupapes (wymieniany w sierpniu przez poprzedniego właściciela).
    Jeszcze przypomniałam sobie, że przy okazji wymiany świec była woda w gniazdach.
    Dzisiaj wyskoczyły błąd czujnika ciśnienia kolektora i błąd czujnika stukowego (o ile dobrze zapamiętałam).
    Dernière édition par Sylwia1234 ; 16-04-2018 sur 11:01 Motif : Rozwinięcie

Il a rejoint le
    04 2018
    Auto

Domyślnie

Dziękuję za zainteresowanie tematem.
    We wtorek wizyta w ASO wstępnie na diagnostykę. Przez telefon po podaniu przyczyn pan stwierdził na 99% multiair. frais około 4500zl...
    Orientuje się ktoś czy jest sens kupować samemu i robić u mechaniora czy jednak ASO. Używek na necie mało a i ceny wysokie. Ktoś już się w to bawił?
    Moja pierwsza Alfa, mam ją od 2 miesięcy, miłość szybko wygasa

L’utilisateur Romeo Avatar paweltbu
    Il a rejoint le
    03 2013
    Vit à
    TBU
    Auto
    159 JTDM 8v / Mito 1.4 MA TB

Domyślnie

Broń Boże używke! Jak zrobisz w ASO to masz 2 lata gwarancji, bez aso mozesz zaoszczędzić ok 1000zł wybór nalezy do Ciebie. miłość by trwała gdyby przed zakupem miało się świadomość co to jest multiair. Niestety wiele osób najpierw kupuje auto a dopiero potem szuka o nim informacji...
    unicité Alfa Romeo réside dans le fait que, parfois, va ... ...

-----Naprawa modułów MultiAir świętokrzyskie-----

L’utilisateur Cycliste
    Il a rejoint le
    07 2016
    Vit à
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1,3 JTDM-2 95KM; Fiat Croma 1,9 JTDM 150KM

Domyślnie

Citation A écrit paweltbu Zobacz post
    Broń Boże używke! Jak zrobisz w ASO to masz 2 lata gwarancji, bez aso mozesz zaoszczędzić ok 1000zł wybór nalezy do Ciebie. miłość by trwała gdyby przed zakupem miało się świadomość co to jest multiair. Niestety wiele osób najpierw kupuje auto a dopiero potem szuka o nim informacji...
    Dlatego ja kupiłem żonce 1,3 JTDM-2 po przyswojeniu informacji o multiair, który prędzej czy później musi się zepsuć

Il a rejoint le
    11 2016
    Auto
    Mito 1.4

Domyślnie

Citation A écrit Capsel Zobacz post
    Dlatego ja kupiłem żonce 1,3 JTDM-2 po przyswojeniu informacji o multiair, który prędzej czy później musi się zepsuć
    U mnie 8 lat ma multiair, przebieg 60kkm i żadnego problemu nie ma co prawda huile wymienany co 8 k km