Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Temat: Zamiana Uconnecta na stację multimedialną

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Antena DAB jest również w zwykłej antenie dachowej (wtedy masz wychodzące z podstawy 3 gniazda)- część modeli z Uconnect 6.5 i nie tylko ma dodatkową antenę radiową w szybie tylnej klapy
    Myślałem, że antena DAB jest tylko w szybie a złącze w podstawie pełni funkcję przejściówki z resztą instalacji samochodu. Tak czy inaczej, nawet jeśli nie trzeba wymieniać tylnej szyby aby mieć antenę DAB, to wymiana anteny dachowej i dokładanie dodatkowego przewodu od radia do anteny (zakładam, że nie ma go w standardzie) wydaje się nieco kłopotliwa bo chyba wiąże się z demontażem podsufitki...

    Jeśli dobrze pamiętam, wymieniałeś u siebie uconnect 5" na 6,5". Jak rozwiązałeś problem anten?

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Antenę GPS kupiłem oryginalną z Fiata 500/Renegade do montowania wewnątrz pojazdu (nową OE za 20 pln) i umieściłem ją tam gdzie ma być głośnik centralny- na desce - nie widać jej i działa perfekcyjnie - w tym samym miejscu chce umieścić antenę DAB ale na razie nie znalazłem takiej której nie musiałbym kleić na szybę choć wielu zapewnia że będzie działać lecz z racji na razie raczkującej technologii dałem sobie spokój z DAB.
    https://allegro.pl/oferta/fiat-500-a...ps-7771187766- taka antena tylko tu za chorą cenę

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    w tym samym miejscu chce umieścić antenę DAB ale na razie nie znalazłem takiej której nie musiałbym kleić na szybę choć wielu zapewnia że będzie działać lecz z racji na razie raczkującej technologii dałem sobie spokój z DAB.
    Jeśli chodzi o antenę DAB, to znalazłem taką, również z Fiata 500, o numerze GM-90.104.002. Nie wydaje mi się aby wymagała montażu na szybie. Ciekawe jak by się sprawdziła umieszczona np. w schowku lub - jak wspomniałeś - w miejscu na centralny głośnik.

    Zastanawiam się, czy nie zastąpić sobie na razie Uconnecta 5" modelem 6.5". Myślałem też o wersji 6.5" Live, ale uruchomienie usług Live zdaje się wymaga kontaktu z poprzednim użytkownikiem konta Uconnect, do którego było przypisane radio i chyba podanie nr VIN pojazdu, w którym było pierwotnie zainstalowane. W przypadku dostępnych na rynku wtórnym egzemplarzy, które najczęściej pochodzą z demontażu aut, zebranie tych informacji jest praktycznie niemożliwe. Nie jestem też pewien, czy Uconnect 6.5" Live udałoby się uruchomić w MY2014. Z tego co wiem pojawiły się dopiero w modelach po lifcie w 2016 r.

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karelin Zobacz post
    Najprawdopodobniej masz auto fabrycznie przystosowane do uConnecta 6.5, który został wymieniony na Alpine u dealera. Wówczas, tak jak piszesz, antena GPS jest zintegrowana z tą na dachu a antena DAB jest napylona na tylną szybę. Modele bez fabrycznego DAB mają inny model szyby. Czy sprawdzałeś np. jaka konfiguracja dla twojego nr vin wyświetla się w eperze? Czy na liście wyposażenia auta eper pokazuje Alpine?

    A jak wyglądu u ciebie sprawa portu usb? Masz jeden port obok przełącznika DNA i drugi w miejscu zapalniczki (razem z portem HDMI)?

    Czy korzystałeś z funkcji Carplay lub Android Auto?
    nie sprawdzałem w eperze? Gdzie to sprawdzić?

    Mam dwa porty usb i jeden HDMI oraz AUX.
    Korzystam z AA.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    nie sprawdzałem w eperze? Gdzie to sprawdzić?
    keyeper.pekidi.com
    Po wpisaniu nr vin naciśnij przycisk "info" i poszukaj informacji o zainstalowanym radiu.

    Mam dwa porty usb i jeden HDMI oraz AUX.
    Korzystam z AA.
    Czy oba porty USB są w pełni aktywne (można do dowolnego z nich podłączyć np. pendrive z mp3) czy jeden z nich służy wyłącznie do ładowania?
    Domyślam się, że zamiast gniazda zapalniczki na środkowym tunelu masz złącze USB/HDMI.

    Czy próbowałeś w swoim radiu uaktualniać firmware? Ostatnie jest 18.01.2019 r.

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karelin Zobacz post
    Jeśli chodzi o antenę DAB, to znalazłem taką, również z Fiata 500, o numerze GM-90.104.002. Nie wydaje mi się aby wymagała montażu na szybie. Ciekawe jak by się sprawdziła umieszczona np. w schowku lub - jak wspomniałeś - w miejscu na centralny głośnik.

    Zastanawiam się, czy nie zastąpić sobie na razie Uconnecta 5" modelem 6.5". Myślałem też o wersji 6.5" Live, ale uruchomienie usług Live zdaje się wymaga kontaktu z poprzednim użytkownikiem konta Uconnect, do którego było przypisane radio i chyba podanie nr VIN pojazdu, w którym było pierwotnie zainstalowane. W przypadku dostępnych na rynku wtórnym egzemplarzy, które najczęściej pochodzą z demontażu aut, zebranie tych informacji jest praktycznie niemożliwe. Nie jestem też pewien, czy Uconnect 6.5" Live udałoby się uruchomić w MY2014. Z tego co wiem pojawiły się dopiero w modelach po lifcie w 2016 r.
    ta antena dedykowana jest na szybę ale widzę że nie wymaga masy dodatkowej wiec myślę, że spokojnie do umieszczenia w miejscu głośnika centralnego.
    Co do Uconnect 6,5 - tylko live - nawet z racji aplikacji Alfa Performance no i działającej funkcji TMC bardzo sprawnie - a o koniecznym kontakcie z poprzednim właścicielem powiem tak- bzdura. mam takiego Uconnecta zainstalowanego w swojej julce. owszem mapy są z 2016 r ale mam to gdzieś - tam gdzie jadę działa spoko.
    w mojej ocenie nawet w wersji polift z 2014 r powinien live działać.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Co do Uconnect 6,5 - tylko live - nawet z racji aplikacji Alfa Performance no i działającej funkcji TMC bardzo sprawnie - a o koniecznym kontakcie z poprzednim właścicielem powiem tak- bzdura. mam takiego Uconnecta zainstalowanego w swojej julce.
    Ciekawe, to co piszesz. Udało ci się samodzielnie uruchomić usługi live bez zaproszenia od poprzedniego użytkownika? A może nie korzystał on wcześniej z usług live na tym egzemplarzu...
    Mógłbyś napisać coś więcej?

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    oczywiście że się udało. Navi kupiłem używkę z wersji 2.0 MJ. Jedyna rzecz jaką widać to nr VIN poprzedniego samochodu przy logowaniu telefonu do Radia. Navi mysli że to 2.0 poprzednia i tyle w temacie. parametry na aplikacji czyli moc i moment obrotowy przyspieszenia i inne wartości telemetryczne samochodu, silnika pokazuje jak TB 120.
    Usługi Live działają normalnie mimo że poprzedni właściciel tez je uruchomił. Ja uruchomiłem je także po prostu zakładając nowe konto na Uconnetct - warunek jeden nie może być ten sam mail którego dotychczas używałeś w uconnect.

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Jeden służy wyłącznie do ładowania. Ten zamiast zapalniczki. Próbowałem z firmware, ale nie mogłem tego zrobić. Musze pogłówkować czy ja cos źle robię czy jak. nie wiem.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Jeden służy wyłącznie do ładowania. Ten zamiast zapalniczki. Próbowałem z firmware, ale nie mogłem tego zrobić. Musze pogłówkować czy ja cos źle robię czy jak. nie wiem.
    Tak myślałem. To radio obsługuje tylko jedno złącze USB i niestety kiedy podłączymy smartfon aby skorzystać z nawigacji, nie posłuchamy już muzyki z pendrive...
    Chciałbym przy okazji zapytać czy masz w swoim aucie czujniki cofania czy tylko tylną kamerę? Ciekawi mnie, czy jeśli są czujniki, to czy są w jakiś sposób zwizualizowane na ekranie radia?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana Uconnecta 5 live na Uconnect z Navi 6,5 w najnowszej Julce ?
    Utworzone przez Bartek39 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-04-2018, 22:41
  2. [159] Problemy ze stacją multimedialną
    Utworzone przez Mumino w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 11:43
  3. Zamiana kierownicy ze zwykłej na multimedialną
    Utworzone przez misiek_tarnow w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 06:26
  4. Blaupunkt SQM 48 - jak zapamiętać stację
    Utworzone przez radosuaf w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 21:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory