Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 112

Temat: Wibracje silnika

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar fala
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Gulietta 1,4 tb
    Postów
    174

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilutek Zobacz post
    Następna będzie dolna? Za jaki czas wymieniałeś? To się robi parami czy jak?
    Te poduszki są słabe, w poprzedniej alfie 159 wymieniałem wszystkie cztery Z czasem guma robi się "miękka" i poduszka już nie amortyzuje wibracji jak za nowości. A na "oko" mechanika już nie wierze, porównałem starą i nową i różnica jest kolosalna (przebieg 120 000).
    Przy dolnej słuchać czasem puknięcie w podłodze przy zmianie biegów, sprawdziłem gumę pod samochodem i widać, że jest już "sparciała".

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Kraków Nowa Huta
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 150KM 2010 (była) Giulietta QV 2012(obecna)
    Postów
    15

    Domyślnie

    ok dzięki wielkie kurde myślałem że te poduszki to tańsza sprawa, ciekawi mnie to że kosztuje 320pln a jakiś zamiennik już 500? w sumie śmieszne to

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Adkinson
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Giulietta 1.4 MA TCT 2012
    Postów
    41

    Domyślnie

    Potwierdzam, że wymiana poduszki od strony rozrządu niweluje drgania. Można wymienić samemu ale trzeba mieć klucze 10, 15 i bodajże 17 lub 19 + długa przedłużkę i podnośnik.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar fala
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Gulietta 1,4 tb
    Postów
    174

    Domyślnie

    Kanał też by się przydał żeby zdjąć od spodu osłonę silnika. Ja sam wymieniłem i uważam, że nie jest to trudne zadanie.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Luke17
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta, Rocznik 2012, Silnik 1.4 TB, Moc 120KM, Benzyna
    Postów
    34

    Domyślnie

    Potwierdzam, że typowymi objawami zużytej poduszki silnika od strony rozrządu jest drganie prawego lusterka. Wymiana poduszki rozwiązuje problem, a praca silnika oraz brak drgań w kabinie nieoceniona. Poduszka jest droga ponieważ jest gumowo-olejowa. U mnie pękła guma i olej wylał. Wymiana z wykorzystaniem kanału i podnośnika kanałowego zajęła 1h20' (kolega lubi sobie porozmawiać podczas pracy )

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120KM + LPG 2012r
    Postów
    4

    Domyślnie

    Ja też miałem problem z drgającym prawym lusterkiem, przymierzałem się również do wymiany poduszki ale wcześniej z innego powodu wymieniłem świece. Ta najbliżej prawego lusterka była bardziej okopcona niż inne tak jakby nierówno pracowała. Po wymianie zauważyłem, że prawe lusterko już nie drga podczas postoju. Możliwe, że drgania są dalej ale po prostu mniejsze i już nie aż tak zauważalne. Jak przyłożę rękę do siedzenia pasażera to minimalne wibracje mogę wyczuć, ale na lusterku z perspektywy kierowcy już ich nie widać.

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    czołem,
    Podłaczę się do wątku poduszkowego, byłem na przeglądzie i też to sprawdzono. Zdaniem mechanika może być to wytłumaczenie drgającego lusterka, tyle że organoleptycznie poduszka wygląda ok, a akurat nie mieli żadnej na stanie na podmiankę żeby zobaczyć czy to jest przyczyna. Koszt rzeczywiście około 400 zł. Umówiłem się na jesień przy zmianie opon bo i tak mało jeżdżę

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    A czy możecie powiedzieć jaka jest różnica nowa poduszka względem zużytej ,jak bardzo sztywna jest nowa.
    U mnie nawet prawa wycieraczka drzy na luzie i po wyjęciu poduszki mogłem ja dość łatwo ręką przeginać i ogólnie łatwo się ruszała.
    A i jak jest zamontowana to mogę pomiędzy obudowę a gumę od góry wsadzić palec bez żadnego problemu tak mocno osiada ,czy to normalne ?

    U mnie jest ta :51813198 eper.
    Ostatnio edytowane przez DmX ; 16-07-2018 o 22:41

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    czołem,
    Podłaczę się do wątku poduszkowego, byłem na przeglądzie i też to sprawdzono. Zdaniem mechanika może być to wytłumaczenie drgającego lusterka, tyle że organoleptycznie poduszka wygląda ok, a akurat nie mieli żadnej na stanie na podmiankę żeby zobaczyć czy to jest przyczyna. Koszt rzeczywiście około 400 zł. Umówiłem się na jesień przy zmianie opon bo i tak mało jeżdżę
    Dziś przy okazji wymiany rozrządu wymieniłem także prawą poduszkę. Nosiłem się z tą wymianą już od dawna, ale chciałem ją połączyć z wymianą rozrządu (jedna robota).
    Poza ustaniem drgań lusterka zewnętrznego, a czasem nawet lusterka środkowego, zrobiło się także ciszej przy większych prędkościach. Znowu słyszę radio przy 120
    Optycznie i dotykowo stara i nowa poduszka nie różniły się wcale, nie było wycieków czy wyrobienia. Chyba dopiero obciążenie silnikiem może powiedzieć, w jakim stanie jest poduszka.
    Ostatnio edytowane przez mareksz159 ; 31-07-2018 o 19:13

Podobne wątki

  1. Wibracje silnika-problem.
    Utworzone przez Piotrek_eM w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-08-2015, 23:08
  2. [146] 1.4 TS wibracje silnika, drgania
    Utworzone przez Jarek_Jarecki w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-03-2012, 09:06
  3. wibracje silnika
    Utworzone przez tomasz777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 18:34
  4. wibracje silnika
    Utworzone przez Parzi w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 10:29
  5. wibracje silnika
    Utworzone przez tom974 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2010, 15:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory