Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: przegub wewnętrzny

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie przegub wewnętrzny

    Witam forumowiczów, czy podzieli się ktoś informacją, gdzie można kupić przegub wewnętrzny lewy do Giulietty MA170? Oryginał w ASO to cena ok. 800 zł za komplet. Zamienników szukałem, ale albo dostępny sam krzyżak albo sam kielich (z różnych firm). Z góry dzięki za info.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    Witam forumowiczów, czy podzieli się ktoś informacją, gdzie można kupić przegub wewnętrzny lewy do Giulietty MA170? Oryginał w ASO to cena ok. 800 zł za komplet. Zamienników szukałem, ale albo dostępny sam krzyżak albo sam kielich (z różnych firm). Z góry dzięki za info.
    To niestety normalna cena za przegub wewnętrzny, oczywiście oryginał. W sklepach z fiatowymi częściami raczej dużo taniej nie będzie. Nie sprawdzałem jak wygląda sprawa z zamiennikami w Giulietcie
    A skąd wiesz, że musi być nowy? Często się zdarza, że możliwa jest regeneracja w wyspecjalizowanym do tego warsztacie. I co ważne - skuteczna. Robiłem to w poprzedniej alfie 159 i wszystko OK.
    W Giuliettach rzadko padają przeguby wewnętrzne, choć z tego co wiem to był problem z małą ilością smaru w kielichu i mogło to przyspieszać zużycie
    Przeguby łatwo sprawdzić "na aucie" - auto na lewarek i pod autem ręką szarpać na przegub, delikatny ruch przód tył to normalne, gorzej jak chodzi na boki.
    Podczas jazdy masz jakieś szczeóglne objawy? Bo nie zawsze to musi być wina przegubu wewn.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Pacjent to nie mój samochód tylko kuzyna. Sprawdzany był przegub i ma ewidentne luzy poprzeczne (większe od tych na dłuższej półośce). Objaw bardzo charakterystyczny - powyżej 100km/h przy mocnym obciążeniu silnika trzepie fajerą, po odpuszczeniu przestaje. W mojej belli ten luz jest dużo mniejszy.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    z moich doświadczeń wynika iż to jedna z podstawowych chorób Giulietty - mam druga w pierwszej przy 60 tkm wymienione oba na gwarancji w obecnej po 6 miesiącach i 21 tkm już zaczynam mieć pierwsze objawy, znajomym w dwóch tez padły wiec coś na rzeczy jest. Podobno zbyt wodnisty smar powoduje przedwczesne zużycie kielicha i krzyżaka.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    z moich doświadczeń wynika iż to jedna z podstawowych chorób Giulietty - mam druga w pierwszej przy 60 tkm wymienione oba na gwarancji w obecnej po 6 miesiącach i 21 tkm już zaczynam mieć pierwsze objawy, znajomym w dwóch tez padły wiec coś na rzeczy jest. Podobno zbyt wodnisty smar powoduje przedwczesne zużycie kielicha i krzyżaka.
    Co masz na myśli mówiąc o pierwszych objawach?

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    lekkie wibracje tylko przy przyspieszaniu na kierownicy pomiędzy 120 a 135 km/h.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    lekkie wibracje tylko przy przyspieszaniu na kierownicy pomiędzy 120 a 135 km/h.
    No właśnie takie wibracje wyczuwam u siebie, koła sprawdzałem i to raczej nie ich wina. Tym bardziej, że po wrzuceniu na luz te wibracje ustępują. Nie ma wielkiej tragedii, bardziej myśle pod kątem czy to dobry moment na „naprawę”, szarpiąc od dołu czuje delikaten puknięcie i ruch na bok.
    W poprzedniej alfie (159) oddałem do regeneracji i było w porządku, pytanie czy tu jest jeszcze co ratować i pomoże np. sama wymiana smaru.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Leżajsk<>Rzeszów<>Warszawa
    Auto
    jest Giulietta 1.4TB była AR 156 1.8TS 99'
    Postów
    121

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaLorenzo Zobacz post
    No właśnie takie wibracje wyczuwam u siebie, koła sprawdzałem i to raczej nie ich wina. Tym bardziej, że po wrzuceniu na luz te wibracje ustępują. Nie ma wielkiej tragedii, bardziej myśle pod kątem czy to dobry moment na „naprawę”, szarpiąc od dołu czuje delikaten puknięcie i ruch na bok.
    W poprzedniej alfie (159) oddałem do regeneracji i było w porządku, pytanie czy tu jest jeszcze co ratować i pomoże np. sama wymiana smaru.
    A jeżeli po wrzuceniu na luz wibracje nie ustępują? Dodatkowo u mnie jeszcze przy skręcie w prawo na jedynce czasem coś strzeli po prawej stronie.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar kamilrojek
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Rzeszów / Kolbuszowa
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
    Postów
    15

    Domyślnie

    Witam. Proszę powiedzieć po rozebraniu co zwrócić uwagę ? Widać zużycie elementów ?

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    tak - sprawdź zużycie wewnętrznych kielichów oraz na półosi krzyżaki

Podobne wątki

  1. Przegub wewnętrzny AR 166 JTD
    Utworzone przez samsung12 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-03-2016, 12:24
  2. Przegub wewnętrzny
    Utworzone przez Tomek93 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-12-2015, 13:54
  3. przegub wewnętrzny
    Utworzone przez jarek1986 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-02-2015, 17:54
  4. Przegub wewnętrzny
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-07-2009, 22:00
  5. [156] Przegub wewnętrzny
    Utworzone przez provokator w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-11-2008, 22:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory