Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Wymiana / czyszczenie zaworu EGR

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Giulietta 2,0 2010
    Postów
    20

    Domyślnie Wymiana / czyszczenie zaworu EGR

    Cześć,

    Czy w Alfie Giulietta zawór EGR można wyczyścić? Słyszałem, że niektóre zawory (jakieś elektroniczne czy coś) nie nadają się do czyszczenia i trzeba wymieniać. U mnie pojawił się ten problem i zastanawiam się czy kupować nowy czy wyczyścić.

    Moja Julia to:

    Rok produkcji 2010
    Silnik diesel 2,0 125 kW

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lodilirian Zobacz post
    Cześć,

    Słyszałem, że niektóre zawory (jakieś elektroniczne czy coś) nie nadają się do czyszczenia i trzeba wymieniać. U mnie pojawił się ten problem i zastanawiam się czy kupować nowy czy wyczyścić.

    odpowiedź brzmi - za te same pieniądze co kupisz nowy , wytniesz to badziewie programowo na zawsze pozbywając się problemu , dpf ci za to podziękuje ;

    miałem kiedyś bravo2 z tym silnikiem , i dało sie jako tak wyczyścić egr - na jakiś czas , plus od razu załozyłem zaślepkę z dziurami , ale to był półśrodek , następny etap to było wycięcie egr ;

    w każdym moim jtd/multijet wywalam ten badziew egr programowo i zaślepiam , wtedy mam problem raz na zawsze z głowy
    Ostatnio edytowane przez sedici ; 26-05-2018 o 10:15
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    193

    Domyślnie

    Powrócę do tematu. Od pewnego czasu EGR daje o sobie znać poprzez Checka i już dwa razy było to potwierdzone MESem. O ile wcześniej był to błąd sterowania o kodzie PO490, to potem już tych błędów było więcej.
    Tak się zastanawiam czytając kolegę, który radzi go wyeliminować całkowicie, czy to jedyna forma poradzenia sobie z problem. Też słyszałem o możliwości wyczyszczenia w tym dolotu i że to może pomóc. Jest jeszcze opcja zakupu nowego. Na Allegro widzę oferty za ok 300 PLN mającej dobre opinie firmy NTY.
    Muszę coś z tym zrobić bo coraz częściej się to odzywa i prośba o jakąś podpowiedź. Jeśli od strony wiązki i zasilania wszystko ok, to eliminowanie czy wymiana?
    Jak kształtują się ceny, bo może okazać się, że za jedną i drugą usługę może wyjść podobnie.
    Jeszcze się nie rozglądałem za takimi ofertami.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    193

    Domyślnie

    Jeszcze dopytam w tej sprawie, czy ktoś ma jakieś opinie na temat tzw wodorowania silnika?
    Coraz więcej ofert takich usług, które rzekomo czyszczą silnik, cyrkulację spalin, w tym EGR właśnie.
    Czy to jakaś ściema czy warto to zrobić?
    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Był gdzieś na forum wątek o wodorowaniu. Nawet jeden użytkownik korzystał nie raz i twierdził, że był/jest zadowolony... Więcej się nie wypowiem bo osobiście nie korzystałem.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Miałem ten motor w 159. EGR wyprogramowałem i zaślepiłem dedykowaną blaszką. Nie miałem checka, ale przy jeździe z w okolicach 1700-2000 obrotów z delikatnie wciśniętym pedałem gazu silnik delikatnie poszarpywał. Wcześniej czyściłem EGR, ale to zabieg na pół roku max rok, jeśli jeździsz głównie po mieście. Po wy programowaniu poszarpywanie ustało, a silnik jakby lepiej (szybciej) reagował na wciśniecie gazu. Nie zauważyłem, żeby DPF szybciej się zapełniał. Co do wodorowania to nie wiem czy pomoże EGR, zawór musiałby pracować w pełnym zakresie w trakcie operacji.
    Ostatnio edytowane przez Harvaster ; 14-05-2019 o 10:56

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    Miałem ten motor w 159. EGR wyprogramowałem i zaślepiłem dedykowaną blaszką. Nie miałem checka, ale przy jeździe z w okolicach 1700-2000 obrotów z delikatnie wciśniętym pedałem gazu silnik delikatnie poszarpywał. Wcześniej czyściłem EGR, ale to zabieg na pół roku max rok, jeśli jeździsz głównie po mieście. Po wy programowaniu poszarpywanie ustało, a silnik jakby lepiej (szybciej) reagował na wciśniecie gazu. Nie zauważyłem, żeby DPF szybciej się zapełniał. Co do wodorowania to nie wiem czy pomoże EGR, zawór musiałby pracować w pełnym zakresie w trakcie operacji.
    A jak ze spalaniem? Nie wzrosło po wyeliminowaniu EGR? Pytam czysto z ciekawości, gdyż taka jest jakby konsekwencja takiej operacji. Pytanie czy zauważalna. Z tym wodorowaniem to zdania są podzielone. Pytałem nawet jednego z mechaników, to nie potrafił się wypowiedzieć, gdyż nie zna dokładnie tematu. Wypowiedział się natomiast dość krytycznie nt płukanek z racji swoich doświadczeń. Chodziło o silniki, które zaczęły po takich zabiegach pić olej .
    W internetach od euforii po totalne rozczarowanie. Może to działać na zasadzie efektu placebo

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zefir Zobacz post
    A jak ze spalaniem? Nie wzrosło po wyeliminowaniu EGR?
    Nie zauważyłem, żeby paliła więcej lub mniej.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Giulietta 2,0 2010
    Postów
    20

    Domyślnie

    Możecie polecić dobrego fachowca w Bydgoszczy lub okolicy, który mi zaślepi EGR i przeprogramuje komputer?

    Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Podepnę się pod odgrzany temat - czy przy demontażu/czyszczeniu EGRa jest trzeba wymienić jego usczelki? (są chyba dwie?) żebym wiedział czy je zamówić nim się wezmę za robote
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana oleju, czyszczenie odmy, czyszczenie filtru modułu MA.
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1121
    Ostatni post / autor: 05-03-2024, 21:07
  2. 2.4 jtd czyszczenie zaworu egr!!!
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-01-2012, 20:58
  3. [145] Wymiana zaworu regulacji nagrzewnicy
    Utworzone przez hobbit_666` w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-09-2010, 23:36
  4. Wymiana zaworu w głowicy - koszty. 2.0V6 TB
    Utworzone przez sebek501 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 20:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory