Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Proszę o pomoc przy doborze felg do Giulietty

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulietta 1.6 Jtdm 105km 2013r.
    Postów
    5

    Domyślnie Proszę o pomoc przy doborze felg do Giulietty

    Pytanie z typu lekkich i przyjemnych .
    Mam obecnie w swojej Julce felgi aluminiowe 16" które zamierzam używać tylko w zimie, po poprzedniej zimie nic się z nimi nie stało, a słyszałem różne opinie na temat zimy i felg aluminiowych. Sprawdziłem i wszystko ok, żadnych uszkodzeń, przebarwień, itp.
    Na lato zamierzam kupić 17" lub 18" felgi.
    Natknąłem się na ładne 18" ale nie pasują do wymiarów podanych przez producenta.
    Czy przy zwykłych hamulcach felgi 18", 8J, ET40, rozstaw śrub 5x110 będą pasowały?
    Dodam jeszcze że otwory na śruby pasują do 159 i czy to problem że są minimalnie większe?

    Wiem, że to kwestia indywidualna ale chciałem zapytać jeszcze o odczucia z jazdy osoby, które mają w swoich samochodach 18" i opony 225/40. Czy nie jest za twardo i jak z jazdą po drogach gorszej jakości?

    Poza już wymienionymi wyżej felgami podobają mi się jeszcze inne ale nie mogę ich nigdzie znaleźć może ktoś coś widział ktoś coś wie Felgi na trochę niewyraźnym, dołączonym zdjęciu.

    Pozdrawiam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2352.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	71.6 KB
ID:	246323

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Mam u siebie 225/40/18- te alfowskie telefony. Czy jest twardo- raczej tak ale całkiem do zniesienia. Nie wiem jak na innym rozmiarze bo alfe niedawno kupiłem i nie zakładałem jeszcze zimówek.
    Samochodem jeździ na codzień żona coto nie ma (nie miała...) zwyczaju zwalniać gdy dziura jest mniejsza niż 5cm i do tej pory nie pokrzywiła więc chyba jest ok.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulietta 1.6 Jtdm 105km 2013r.
    Postów
    5

    Domyślnie

    To mnie troszkę pociesza raczej uważam na dziury ale zdarza się wjechać. Dzięki za odpowiedź

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    tu masz cały wątek o felgach, podlinkuje swój post - założyłem 18" ze 159 i opony 225/40R18:
    http://www.forum.alfaholicy.org/mito...ml#post2077384

    jest trochę bardziej twardo ale i tak OK jak dla mnie. W Giulii mam i tak jeszcze twardziej bo tam tam mam 19" runflaty i pompowane na wyższe ciśnienie, ale też już przywykłem i mi komfortowo

    Felgi ori ze 159 są spox, otwory na śruby są też stożkowe, a łeb w śrubach Giulietty jest na tyle duży (24mm?) że nie ma problemu z otworem 15mm w felgach ze 159. z resztą niektóre felgi chyba akcesoryjne jak i wszystkie nieori do Giulietty mają i tak otwór 15mm a nie 13mm tak jak ori felgi Giulietty. W 159 od felg 17 w górę wszystkie parametry są idento jak w Giulietcie, pasują również na duże zaciski Brembo jeśli takie ktoś ma (Ty na pewno nie bo masz 16")
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 02-06-2018 o 22:06
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    Giulietta Quadrifoglio Verde
    Postów
    97

    Domyślnie

    Obecnie mam "półksiężyce" na Giuliettcie 18 225\40 i u mnie akurat na dziurach jest dość twardo bym powiedział, jednak może dlatego, że to zawieszenie QV... szczerze mówiąc teraz szukam nowych felg bo mam wystrzałowy pomysł na czerwone fele także pewnie podam później odczucia na nowych Jeśli nie masz brembo 330 to też nie masz problemu z ET ale jak coś, to są wymiary moich: 7.5Jx18 ET41, rozstaw śrub: 5x110

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulietta 1.6 Jtdm 105km 2013r.
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi
    Epsonix dałeś mi niezłą lekturę. Jak narazie znalazłem odpowiedzi poza tym czy 8J może być skoro producent podaje max 7,5

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    felgi ze 159 18" i 19" są 8J i u mnie bez problemu podkowy siadły do Giulietty. Ze 2 innych kolegów zakładało w swoich Giuliettach 19" szprychy ze 159, też 8". śmiało.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulietta 1.6 Jtdm 105km 2013r.
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc
    Temat uważam za zamknięty.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    Giulietta Quadrifoglio Verde
    Postów
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    felgi ze 159 18" i 19" są 8J i u mnie bez problemu podkowy siadły do Giulietty. Ze 2 innych kolegów zakładało w swoich Giuliettach 19" szprychy ze 159, też 8". śmiało.
    epsonix a wiesz może, czy te 18' albo 19' 8J wejdą na zaciski Brembo w Giuliettcie? tzn bardziej mi chodzi o to, jaki jest ET w nich żeby weszło, bo ja mam z tym problem -_-

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    ET jest takie samo 41. [MENTION=66756]Pitero[/MENTION] zakładał felgi 19" ti szprychy ze 159 na duże zaciski Brembo w Giulietcie, sądzę że z wszystkimi felgami ori >=17 ze 159/Brera nie będzie problemu bo one w 159 pasują na duże Brembo.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 14-06-2017, 19:17
  2. Proszę o pradę przy zakupie Giulietty
    Utworzone przez th@les w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-06-2015, 16:07
  3. [33] Poduszka skrzyni pomoc przy doborze.
    Utworzone przez matt155 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-10-2012, 12:29
  4. Potrzebna pomoc przy doborze sprerzyn
    Utworzone przez SilverV6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 20:30
  5. Pomoc przy doborze sondy lambda
    Utworzone przez candy w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-06-2009, 21:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory